Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Sara'

Televizor care paraie

Recommended Posts

Daca sint atasate multe alte aparate la ea poate avea probleme ... DVD player sau din astea de tras filme si muzica si Video sau altele ca nu-i foarte solid panoul cu circuit si se topeste usor o mica sudura pe acolo. Noi am avut probleme cu o cutie neagra inchiriat de la firma care ne privide cablul TV pentru anumite programe mai demult si mereu credeam ca e stricat aparatul nu prea vechi, pana am dat de pamint cu aparatul de inchiriat si de atunci n-avem probleme.

Daca sint atasate multe alte aparate la ea poate avea probleme ... DVD player sau din astea de tras filme si muzica si Video sau altele ca nu-i foarte solid panoul cu circuit si se topeste usor o mica sudura pe acolo. Noi am avut probleme cu o cutie neagra inchiriat de la firma care ne privide cablul TV pentru anumite programe mai demult si mereu credeam ca e stricat aparatul nu prea vechi, pana am dat de pamint cu aparatul de inchiriat si de atunci n-avem probleme.

Al tau era posedat, cu siguranta. :crazy:

up, adica am ridicat subiectul pt a primi mai multe raspunsuri. :yes:

Nu cred ca e alintat, mai degraba a imbatranit. :stars:

Am pe langa mine un atelier de reparat tv, dar am o experienta neplacuta cu un alt tv, care, dupa ce l-am dus la reparat, a decedat. Asa ca nu stiu daca se merita cheltuiala cu o reparatie.

Multumesc pt raspunsuri. :flowers:

Edited by Lizbeth

Stie cineva sa imi spuna ce problema ar putea fi ?

Multumesc. :flowers:

Un imperfect, adica o lipitura care s-a deteriorat in timp, iar continuitatea curentului prin ea nu mai este perfecta. Un depanator va rezolva repede problema.

Contact imperfect la trafo linii sau prin zona aia,chiar recent am reparat un tv cu acest defect,iar proprietarul il tinea din palmi de ceva vreme pana intr-o zi cand nu a mai mers nici cu pumnul :lol:

Il desfaci si refaci lipitura,apoi o sa tina o viata reparatia daca nu traiesti mult :P