Sari la conținut
Forum Roportal
Sara'

Televizor care paraie

Postări Recomandate

Am un tv marca Philips, cumparat de cativa ani. Pana acum, nu am avut nicio problema cu el. Dar de cateva saptamani, scoate un parait, care inceteaza dupa ce ii dau o palma usoara pe lateral. Evident ca paraitul reincepe dupa cateva minute si, o tine tot asa... Stie cineva sa imi spuna ce problema ar putea fi ?

Multumesc. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... Stie cineva sa imi spuna ce problema ar putea fi ?

Multumesc. :flowers:

 

 

Cred ca un circuit electronic defect, o lipitura slabita. Bine ar fi sa-l duci la un centru de reparatii dar intreaba inainte cat costa reparatia ca poate e mai ieftin sa cumperi unul nou.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca un circuit electronic defect, o lipitura slabita. Bine ar fi sa-l duci la un centru de reparatii dar intreaba inainte cat costa reparatia ca poate e mai ieftin sa cumperi unul nou.

 

 

Multumesc pt raspuns. :flowers:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am un tv marca Philips, cumparat de cativa ani. Pana acum, nu am avut nicio problema cu el. Dar de cateva saptamani, scoate un parait, care inceteaza dupa ce ii dau o palma usoara pe lateral. Evident ca paraitul reincepe dupa cateva minute si, o tine tot asa... Stie cineva sa imi spuna ce problema ar putea fi ?

Multumesc. :flowers:

Io zic ca televizorul tau are personalitate si se vrea si el alintat. :crazy: De aia inceteaza paraitul cand il...altoiesti usor.

 

Sau, e semn ca e pe duca! Poate fi din cauza prafului sau a unui circuit ce face un scurt minor.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×