Sari la conținut
Forum Roportal
Andreeaandrada

cetona de zmeura = slabesti rapid?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Atentie, sse pare ca este un produs sintetizat chimic si nu un extract natural :

Since the natural abundance of raspberry ketone is very low, it is prepared industrially by a variety of methods from chemical intermediates.... The natural compound can cost as much as $20,000 per kg.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Raspberry_ketone

Editat de VEMANS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana string femeile $20000 e clar ca slabesc ... trebuie sa economiseasca din toate partile, de la haine la mancare, distractii ... viata devine imposibila!!! dar frumoasa :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atentie, sse pare ca este un produs sintetizat chimic si nu un extract natural :

Since the natural abundance of raspberry ketone is very low, it is prepared industrially by a variety of methods from chemical intermediates.... The natural compound can cost as much as $20,000 per kg.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Raspberry_ketone

 

 

Atunci ce sa mai spunem despre vitaminele si medicamentele care se iau in prostie? Daca ne gandim putin, toate sunt sintetizate in laborator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred in produse care te fac sa slabesti. Evemtual ca te ajuta, dar pe langa o dieta si sport, dar asa pur si simplu si sa mai fie si naturale si sanatoase ...

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred in produse care te fac sa slabesti. Evemtual ca te ajuta, dar pe langa o dieta si sport, dar asa pur si simplu si sa mai fie si naturale si sanatoase ...

 

 

Ai dreptate , nici eu nu cred in ele! Vrei sa slabesti incepi cu exercitii, cu o hidratare buna, cu un meniu adecvat fara excese alimentare.

 

Dar altceva ma intriga. Nici nu deschisem topicul asta asa ca abia acum am vazut ca dupa ce ne intreaba daca e buna la slabit cetona de zmeura, Andreeaandrada ne da un site de unde sa o cumparam. Noi ce sa intelegem din asta? :think:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apai da ce sa mai zici?!

Oricum plantele is bune intr-o dieta, te ajuta la o detoxifiere, sunt laxative daca ai pb, elimina apa din tesuturi, deci te pot ajuta, dar nu inseamna ca doar ele singure fac treaba si tu stai la tv si mananci.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apai da ce sa mai zici?!

Oricum plantele is bune intr-o dieta, te ajuta la o detoxifiere, sunt laxative daca ai pb, elimina apa din tesuturi, deci te pot ajuta, dar nu inseamna ca doar ele singure fac treaba si tu stai la tv si mananci.

 

Plantele si intro masura ceva mai mica extractele din plante da !

Tot ce este de sinteza chiar daca au un efect rezonabil in unele cazuri au cel putin de zece ori mai multe efecte adverse in toate cazurile.

Fac afirmatia fiind chimist specializat in chimia organica de sinteza.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, daca se poate sa se ia pulbere din plante si sa se inghita :) Eu nu pot asa ca mai iau comprimate, extracte sau ceaiuri ( care is slabe dar na )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fac afirmatia fiind chimist specializat in chimia organica de sinteza.

 

 

Asteptam o recomandare serioasa si credibila de plante sau altceva pentru sanatate in general, nu necesar de slabit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×