Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

obsesia pentru carcasele de iphone

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Gadgeturile pot fi considerate jucarii si la fel si carcasele? E vorba oare insa de o obsesie, de ceva grav, sau de o fita, sau de dorinta de a colectiona ceva??

Ce ascunde dorinta de a personaliza telefonul mobil cu carcase, ce ii face pe unii sa comande nu stiu ce carcase cu desene de pe net cand pot gasi carcase si in orasul in care locuiesc, de ce simt nevoia sa schimbe carcasele telefonului???

Un post de pe un blog despre asta cu poze:

http://questioare.com/obsesia-carcaselor-de-iphone/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ooooo, keiiiii.... Strut the second, am un singur raspuns pentru tine : nu e o ocupatie mai periculoasa decat deschiderea de topice care te fac sa te uiti crucis, cum e asta.... dar freedom of speach is a biatch.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Make a statement, make a stand, show us who you are !

 

Have it your way in your own style.

 

Your phone is your friend.

 

Nowadays people love objects and use people.

 

New World Order.

 

E un trend. Si atat. Unii oameni vor sa marcheze obiectele si locurile ca fiind ale lor. Ce am scris in engleza poate fi trecut cu vederea, ca oamenii sunt prea dati dracu de destepti ca sa-i influenteze asa ceva... :lol2:

 

Asta e o parte a problemei.

 

Pe partea cealalta... fiecare om vrea sa fie unic, indiferent de exagerarile din mass-media si ce incearca ei sa ne bage-n cap cu palnia. Fiecare incearca sa fie deosebit, altfel am purta toti aceleasi haine, am avea casele la fel si totul ar semana cu o mare unitate militara. Asta ar omori spiritul uman, care traieste prin arta - ceea ce bucura sufletul.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....ce ii face pe unii sa comande nu stiu ce carcase cu desene de pe net cand pot gasi carcase si in orasul in care locuiesc, de ce simt nevoia sa schimbe carcasele telefonului??? ....

 

 

Pentru simplu motiv ca ele exista, ca sunt promovate in diverse oferte, ca sunt la indemana si pentru o vreme alunga plictiseala. De ce sa nu recunoastem ca omul modern se plictiseste si atunci mai hai un gadget, mai o carcasa, mai o pereche de slapi cu strasuri .... :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am Iphone

 

dar daca as avea... l-as lasa fara carcasa

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...................... de ce simt nevoia sa schimbe carcasele telefonului???

 

 

Naiba stie ce nevoi au.

 

Tu de ce schimbi hainele?

De ce unii comanda nu stiu ce haine pe internet, cand pot gasi haine si in orasul in care locuiesc?!

 

Fiecare are motivatia proprie. Pana la a defini o obsesie, mai trebuie sa se intruneasca si alti factori.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care-i carcasa de telefon ca eu nici nu inteleg despre ce e vorba??? dar mai ales de ce este la Psyhologie o chestie de marketing??? E vorba de telefon celular am inteles, care-i carcasa din ea??? M-am uitat si pe acel site deocheat si n-am vazut decat niste telefoane colorate care in State se ofera gratuit daca te abonezi cu o firma pe 2 ani cu toate serviciile de cabel la internet si Tv!!! + telefoane, mobil si cel de acasa din perete.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...de ce simt nevoia sa schimbe carcasele telefonului???

Raspunsul este chiar in acel blog. Pentru ca telefonul sa aibe propria personalitate.

Apoi, ajungi sa faci colectie. Precum cei care colectioneaza cartele de telefon. :o:

 

Acum sper ca nu o sa mai intrebi....de ce fac unii colectie de ...nasturi, chibrite si alte ..acarete! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum sper ca nu o sa mai intrebi....de ce fac unii colectie de ...nasturi, chibrite si alte ..acarete! :crazy:

Acareturi dom' aristocrat, iar va faulteaza forma de plural...tz tz tz.

On: Nu vad de de ar fi catalogata drept obsesie schimbarea carcasei, cumpararea carcaselor noi(de pe net, in loc de magazinele din oras..whatever that means).

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×