Sari la conținut
Forum Roportal
Xiaolia

Ma minte....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Domnisoara spunea ca nu se imbata des, deci nu e alcoolic. In cazul asta, care-i problema? :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba.. eu cred ca e dependent de alcool. Conteza mai putin ca nu se face manga. :)

 

:)..sunt noua pe aici si am intrat pt ca as vrea si eu un sfat de la voi:)...am o relatie de 5 ani...cu bune cu rele ..certuri ..iubiri..asa ca intro relatie de 5 ani..dar am o problema...prietenelui meu i cam place bautura si niciodata nu refuza cand i se ofera...mie nu imi place cand bea desi nu face urat daca se imbata ci dimpotrriva e foarte iubaret..dar nu imi place deloc...nu se imbata des si nici nu umbla prin baruri..dar totusi bea..acasa isi ia si bea..daca mergem la cineva bea..si nu prea refuza ....are 23 de ani si eu nu sunt deloc deacord ca deja de acum i place sa bea...inteleg in anumite situatii dar nu asa..a condus de multe ori cu cateva pahar la bord..ceea ce nu imi place deloc si mie frica sa se invete....am vorbit cu el si mia promis ca numai bea ca renunta...de atunci l.am tot intrebeat daca a mai baut si mi.a zis ca nu....intro seara a iesit cu prieten si a doua zi l.am intrebat daca a baut si a zis ca anu...azi cand vb cu cu unchiul lui zicea ca merge acolo sa bea un vin bun..si in urma unei discutii dea noastre dupa ce a ezistat mia zis ca am mai baut de atunci si si cu prietenul lui in seara aia a baut...acum de ce ma minte?...am mai avut acum un an o proeblema ca ma mintiti si apoi am alfat dar l.am iertat si a promis ca nu mai minte..dar minte in continuare si mie frica ca minte cu asta si va minte cu chestii mai grave de acum in colo...ce sa fac?...ce ziceti voi?...

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

l.am iertat si a promis ca nu mai minte..dar minte in continuare si mie frica ca minte cu asta si va minte cu chestii mai grave de acum in colo...ce sa fac?...ce ziceti voi?...

Nu-mi este specific să spun glume

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

acum de ce ma minte?...

 

Ca il bati la cap, de-aia te minte.

 

Cam usor puneti voi diagnostice. Xiaolia, bea zilnic? Tremura daca nu bea o zi? Functioneaza la parametri normali numai daca bea? Bea dimineata?

 

 

Dependentul fizic este cel al carui organism are nevoie de alcool pentru a-si indeplini functiile.

 

Senzatia trupeasca de normalitate se instaleaza abia atunci cand alcoolul este prezent. In schimb cel in cauza simte ca-i lipseste ceva atunci cand trebuie sa se descurce fara alcool.

Daca alcoolemia - concentratia de alcool in sange - nu este restabilita dupa ce alcoolul a fost metabolizat, organismul nu se poate readapta rapid la lipsa acestuia. Drept urmare apar fenomenele de sevraj: tremuraturi, senzatie de voma, sudoratie abundenta, tulburari de somn, neliniste. Intensitatea acestor fenomene se extinde de la o simpla stare de slabiciune cu tulburari digestive pana la manifestari grave, uneori letale, asa numitul Delirum. Dar convulsiile epileptiforme apar tocmai in timpul pauzelor de baut sau in faza de dezintoxicare. Intre 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cam usor puneti voi diagnostice. Xiaolia, bea zilnic? Tremura daca nu bea o zi? Functioneaza la parametri normali numai daca bea? Bea dimineata?

 

O, da. Baiatul bea pe unde si cu cine apuca, doar ca sa ii faca ei in ciuda. :lol: Nu ca i-ai placea sau ca ar simti nevoia.

 

Asta imi aminteste de debutul meu ca fumator. Ma intreba mama: " Fumezi? " Ii raspundeam cu sinceritate: " Eh, nu, ma prostesc si eu la cafea" . :)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.are 23 de ani si eu nu sunt deloc deacord ca deja de acum i place sa bea..

Dar cam de la ce varsta se cuvine sa ii placa sa bea? :crazy:

 

minte in continuare si mie frica ca minte cu asta si va minte cu chestii mai grave de acum in colo...

 

Ai deschis un topic despre cei de la 2 si-un sfert. Acest job are legatura cu el? Daca are, trebuie sa intelegi ca minciuna e o virtute la el. :crazy:

Editat de *Rebecca
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca romana nu e limba mea materna, doresc explicatie la aceasta expresie!!!

 

 

am deschis un topic cu doi si un sfert ca ma intereseza pe mine..nu are nicio legatura cu el...

nu bea zilnic si nici nu e betiv..eu am deschis subiectul despre minicuna intr-o relatie nu despre alcoolul lui...cu alcool nu imi fac inca probleme pentru ca stiu ca nu e nmic grav si nici nu bea zi de zi sau sa tremure....pe mine ma interesa cat poti sa minti intro relatie,ce miniciuni sunt de iertat si ce nu...oricum sa exagerat pe tema asta mult prea mult si ma gandeam ca macar pe un forum poti despre o problema ...dar se parca ca nu e asa...in fine..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×