Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Influenta numarului 13

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt nascuta pe 13.05. Nu stiu de ce, aproape in fiecare zi ma uit la ceas cand e 13,05. Cifra 13 multi o considera a fi o cifra care aduce cu ghinion. Habar n-am daca-i asa. I-adevarat ca de-a lungul vietii am avut parte de destule, hai sa zic, intamplari mai putin placute, necazuri, dar tot la fel de adevarat e ca am avut parte si de intamplari care unora li s-ar parea miraculoase.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt nascuta pe 13.05. Nu stiu de ce, aproape in fiecare zi ma uit la ceas cand e 13,05. Cifra 13 multi o considera a fi o cifra care aduce cu ghinion. Habar n-am daca-i asa. I-adevarat ca de-a lungul vietii am avut parte de destule, hai sa zic, intamplari mai putin placute, necazuri, dar tot la fel de adevarat e ca am avut parte si de intamplari care unora li s-ar parea miraculoase.

 

si eu tot pe 13 m-am nascut, si de mult timp vad numai ora/ sau combinatie de numere 13:10, sau 13:11. Nici nu ma mai complic, chiar daca ar insemna ceva tot nu am habar sa descifrez.

Nu cred ca aduce ghinion, desi pe data de 13 mi s-au intamplat cele mai ciudate si cele mai negative lucruri din viata mea...tind spre optimism oricati de 13 as intalni :yes:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe data de 13 dimineata, dupa ce va treziti, scuipati de trei ori in san, faceti trei pasi inapoi, trei pasi inainte, apoi descantati in fata oglinzii:

 

Ieşi 13 de unde eşti -

Din piept,

De sub piept,

Din inimă,

De sub inimă,

Din şele,

Din braţe

Şi din maţe,

Din toate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu tot pe 13 m-am nascut, si de mult timp vad numai ora/ sau combinatie de numere 13:10, sau 13:11. Nici nu ma mai complic, chiar daca ar insemna ceva tot nu am habar sa descifrez.

Nu cred ca aduce ghinion, desi pe data de 13 mi s-au intamplat cele mai ciudate si cele mai negative lucruri din viata mea...tind spre optimism oricati de 13 as intalni :yes:

Asa! Asa! Daca era sa ne luam dupa gura lumii, trebuia sa ne spanzuram demult de primul copac intalnit in cale. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×