Sari la conținut
Forum Roportal
GeoFiloRo

Care sunt regulile necunoscute (

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ai o problemă cu igiena de tot pui accent pe partea asta?

Ai, una sau mai multe probleme cu regulile de participare ?

Nu eu sunt subiectul de discutie !

Aici esti pe un forum de filosofie, nu pe bulevardul libertatilor liberticide ! :scare:

 

Daca nu ai chef de dezbatere, dute la rubrica îndragostitilor; inimosilor fara cap pe umeri !

Editat de GeoFiloRo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca igiena se refera la un ansamblu de reguli menite sa apere sanatatea si prin intelect intelegem la modul cel mai general mintea, judecata, ratiuna, atunci sintagma "igiena intelectului" se refera la un ansamblu de reguli sau principii menite sa apere sau sa ne consolideze sanatatea mentala, judecata sau ratiunea.

Banuiesc ca asta este tema pe care autorul thread-ului intentioneaza sa o aduce in discutie, iar daca gresesc l-as ruga sa ma corecteze sau, eventual, sa ma completeze. :)

Dupa parerea mea, tema este una interesanta insa in ceea ce priveste afirmatia: "

Toti crestinii si ateii asteapta cu nerabdare perioada de sold a anului nou pentru a se

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru a descuia mai bine lacatul/pacatul generalizarii, trebuie sa recunoastem ca, cu haine noi si ieftine sau cu haine de marca/scumpe, problematica igienei intelectului ram

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, sunt nou pe acest forum si pentru ca tu esti primul care mi-ai raspuns tin sa te salut si sa-ti urez un an nou plin de toate cele bune! :)

La fel, ii salut pe toti cei care activeaza pe acest forum si le urez traditionalul: La multi ani!

 

Ai venit cu un exemplu bun de introdus la masina de spalat filosofica.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×