Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te superi tare, daca iti spun ca inca ai "foame de structurare" ? Pentru definirea sinelui.

Nu mă supăr deloc, asta e şi părerea mea despre mine.

 

M-am născut în ţara nepotrivită, am primit o educaţie în mare măsură nepotrivită şi după ce am conştientizat asta, am încercat în permanenţă să tot fac ajustări. Şi chiar cred sincer că e bine aşa, trebuie să recuperăm cumva decalajul de educaţie. România anului 1990 era ca Germania anului 1960. Iar dacă astăzi nu mă pot înţelege cu aproape nimeni dintre românii din generaţia mea, ci doar cu cei sub 30 de ani, în schimb mă înţeleg foarte bine cu englezii sau nemţii, indiferent de vârstă, înseamnă că am făcut bine.

 

Şi chiar şi astăzi, să ştii că mi se întâmplă adesea să văd oameni comportându-se mai civilizat sau mai responsabil decât mine, în diverse situaţii şi îmi remarc imediat tendinţa de a adopta comportamentul lor. Sincer, chiar n-am de ce să mă supăr :flowers:

 

La mine, conştientul şi subconştientul nu se ignoră unul pe celălalt, ci cooperează destul de strâns şi oarecum la vedere :P

Editat de harald
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am născut în ţara nepotrivită, am primit în mare măsură o educaţie nepotrivită şi am încercat în permanenţă să tot fac ajustări. Şi chiar cred sincer că e bine aşa, trebuie să recuperăm cumva decalajul de educaţie.

Join the club.

 

Iar dacă astăzi nu mă pot înţelege cu aproape nimeni dintre românii din generaţia mea, ci doar cu cei sub 30 de ani, în schimb mă înţeleg foarte bine cu englezii sau nemţii, indiferent de vârstă, înseamnă că am făcut bine.

Ai facut ceva nemaipomenit.

Sa nu ai dubii.

Niciodata.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu ai dubii.

Niciodata.

Nici nu am :D . Ăsta este cel mai frecvent reproş pe care-l aud de la români: "Mă scoate din sărite siguranţa asta a ta de sine" :lol2: :lol2:

 

Da' al naibii să fiu dacă am auzit vreun neamţ sau vreun englez reproşându-mi ceva pe tema asta. Dimpotrivă, comentariile sunt de genul " dar ... nu semeni deloc cu românii pe care i-am mai întâlnit" :D . Într-o vreme, chiar ajunsesem să le spun "I'm not Romanian, I'm just pretending" şi bineînţeles că începeau să râdă.

 

Totul e să-ţi alegi modele potrivite, dar să nu-ţi faci din ele idoli.

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu am :D . Ăsta este cel mai frecvent reproş pe care-l aud de la români: "Mă scoate din sărite siguranţa asta a ta de sine" :lol2: :lol2:

 

 

Asa iti reproseaza romanii?

Hmm, interesant....ti s-a parut vreodata ca te justifici cand nu e nevoie?.., evident in urma unor percepute reprosuri.

O fi o varianta.

Editat de 5 o'clock

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta imi aminteste de vorba aia.. great minds fuck each other.

bine, nu c-ar avea vreo legatura..

 

auriola..:haha: suna cam obscen, asa...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Revenind, ehem.. asta e topic despre harald?

 

 

Ms mult pentru sfaturile si parerile voastre..

 

Mai bine faceti un topic nou despre viata lui Harald :roll:

 

 

 

Asta este poate o sa vina si cateva raspunsuri legate de problema mea, dar mai intai sa va ocupati de Harald...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, care e problema ta reala?

Ca nu stii ce vrea fata aia de la tine? Ce ar fi sa o intrebi direct, asa te vei lamuri mai usor.

Eu zic ca se joaca cu tine. Pentru ca-i permiti asta .

Si tie iti place sa te joci pe aici. Pentru ca ti se permite asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta este poate o sa vina si cateva raspunsuri legate de problema mea, dar mai intai sa va ocupati de Harald...

N-ai, mah, nicio problema, tu. Doar esti in proprietatea ei. Si ea verifica asta din cand in cand. Asa fac femeile. Si tu te agiti si smiorc, smiorc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×