Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Rupe orice legatura cu ea.

Sunt zeci, sute, mii, milioane, miliarde de femei ce asteapta sa te cunoasca. ;)

Exact! Unele au format si coada si au luat si bon de ordine. :lol:

 

Pfoai, ce aveti frate cu pastilele astea? :x: Sunt ceva cool si eu nu am aflat inca !!! :-

Adevarat, fiti frate si voi mai seriosi. Luati altceva mai eficient. Ce dracului! :crazy:

 

Cat despre ce sa faci ? Stii ca, cui pe cui se scoate. Asadar, gaseste-ti o alta fata si iubeste-o la fel.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru sfaturile si parerile voastre..insa de atunci s-au mai intamplat cate ceva..au trecut si sarbatorile, toate..am incercat sa ma abtin sa o sun..asta doar pentru 2 saptamani, cea mai lunga perioada in care nu am vorbit, nici macar un sms de sarbatori nu i-am dat. Ma trezesc abia dupa 3 zile de la revelion cu un mesaj de la ea..cu urari de bine..La multi ani..bla bla..probabil nu stia cum sa se bage in seama..ma rog..am vb la telefon..si au urmat 2 intalniri. La fiecare intalnire, ne sarutam, imbratisam..si plange cand is aminteste de noi, de anumite momente petrecute..Dupa ce intalnirea se incheie..ea devine din nou rece. Nu pot sa o inteleg de ce ar face asta..imi spunea ca ,,vrea sa ma ajute sa trec peste, pt ca e ingrijorata de situatia mea, pt ca am slabit foarte mult in ultimul timp, si ca daca va considera ea ca suntem facuti unul pentru celalalt, mai devreme sau mai tarziu o sa fim impreuna"...deja au trecut aproximativ 3 luni de la despartire, iar la una dintre intalnirile noastre am pus o intrebare ,,nu iti este dor sa facem dragoste?" La care ea imi raspunde: Daca o sa spun DA..tu ce ai crede..?

 

Ba imi spune ca are pe altu, dupa..ca nu are pe nimeni..ca la unua dintre intalniri avea o poza..pe telefon cu unu..dupa care imi spune ca ,,acea poza putea fi luata de pe google". Am incercat tot felul de metode..sa o recuceresc insa fara succes..dupa ce se incheiau intalnirile noastre, se schimba la 360..devenea rece..si treceau zile intregi fara sa ne vorbim..si asa e si in continuare..

 

A fost o perioada in care vorbeam la 3-4 zile la telefon..dar asa ,,Buna ce mai faci?" imi spunea de foarte multe ori ,,ultimul mesaj, ultima intalnire" dar nu a fost asa..ne-am intalinit, am vorbit, insa nimic concret..doar sperante si ganduri desarte..

 

In urma cu o saptamana..i-am dat un mesaj: ,,Ce mai caut eu la tine?, ramai tu cu ala din poza cu mercedes de 700 de cai, care v-a gafaii cand te va f.. ca eu m-am saturat, plictisit sa te mai astept..si ca ma voi intoarce la o fata..dandu-i si numele..si la urma am spus ,,hai pa"..

 

Am procedat corect? nu stiu..insa chiar nu mai am nimic de facut..sa stau sa astept aiurea? Ce e in capul ei..de ce face toate lucrurile astea...ceva, sau cineva nu o lasa..iubeste si nu prea..Ma poate face cineva sa inteleg ce se intampla?

 

Ce naiba is roata ei de rezerva..cand se va plictisi unu de ea...sa se intoarca la mine in speranta ca eu o voi primi cu bratele deschise?

 

Multumesc!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

In urma cu o saptamana..i-am dat un mesaj: ,,Ce mai caut eu la tine?, ramai tu cu ala din poza cu mercedes de 700 de cai, care v-a gafaii cand te va f.. ca eu m-am saturat, plictisit sa te mai astept..si ca ma voi intoarce la o fata..dandu-i si numele..si la urma am spus ,,hai pa"..

 

Am procedat corect? nu stiu..insa chiar nu mai am nimic de facut..sa stau sa astept aiurea? Ce e in capul ei..de ce face toate lucrurile astea...ceva, sau cineva nu o lasa..iubeste si nu prea..Ma poate face cineva sa inteleg ce se intampla?

 

Ce naiba is roata ei de rezerva..cand se va plictisi unu de ea...sa se intoarca la mine in speranta ca eu o voi primi cu bratele deschise?

 

Multumesc!!

Da, ai procedat corect. Macar asa ti-o vei mai scoate din minte si iti vei mai reveni la normal.

Iar in capul ei nu este nimic, Diferenta intre voi este ca, tu te gandesti la viitor, iar ea doar la prezent. Ea traieste doar clipa asa cum se nimereste. De aici schimbarile ei pe care tu nu le poti intelege.

 

Tu mergi inainte pe drumul tau, si ce iti este menit nu te va ocoli, bune sau rele! Si accepta-le pe toate cu bucurie, fiindca esecul este mama experientei.

Editat de Two

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ba imi spune ca are pe altu, dupa..ca nu are pe nimeni..ca la unua dintre intalniri avea o poza..pe telefon cu unu..dupa care imi spune ca ,,acea poza putea fi luata de pe google". Am incercat tot felul de metode..sa o recuceresc insa fara succes..dupa ce se incheiau intalnirile noastre, se schimba la 360..devenea rece..si treceau zile intregi fara sa ne vorbim..si asa e si in continuare..

 

A fost o perioada in care vorbeam la 3-4 zile la telefon..dar asa ,,Buna ce mai faci?" imi spunea de foarte multe ori ,,ultimul mesaj, ultima intalnire" dar nu a fost asa..ne-am intalinit, am vorbit, insa nimic concret..doar sperante si ganduri desarte..

 

In urma cu o saptamana..i-am dat un mesaj: ,,Ce mai caut eu la tine?, ramai tu cu ala din poza cu mercedes de 700 de cai, care v-a gafaii cand te va f.. ca eu m-am saturat, plictisit sa te mai astept..si ca ma voi intoarce la o fata..dandu-i si numele..si la urma am spus ,,hai pa"..

 

Am procedat corect? nu stiu..insa chiar nu mai am nimic de facut..sa stau sa astept aiurea? Ce e in capul ei..de ce face toate lucrurile astea...ceva, sau cineva nu o lasa..iubeste si nu prea..Ma poate face cineva sa inteleg ce se intampla?

 

Ce naiba is roata ei de rezerva..cand se va plictisi unu de ea...sa se intoarca la mine in speranta ca eu o voi primi cu bratele deschise?

 

 

 

 

 

Bag de seama ca tu nu vrei sa intelegi ca "fiinta" asta chiar nu stie ce vrea, la fel si tu...iar in alea 3-4 zile cat v.ati vorbit voi ti.a demonstrat ce am spus eu mai devreme! si mai ales ea una spune si alta face...deci se joaca cu tine!!! (dar dupa cate vad eu, cred ca iti place, asa ca...nu stiu de ce ai mai povestit aici!)

 

in leg cu msj, NU!...nu ai procedat corect!!! daca realizai ce am zis eu mai sus nu ai mai fi facut asta, nu i.ai mai fi trimis nimic!!!

 

si da, chiar esti roata ei de rezerva!!!

 

aaa...si inca ceva: din telenovela asta reiese faptul ca EA e BARBATUL si TU esti FEMEIA!!!

Editat de resemnat
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Ce naiba is roata ei de rezerva..cand se va plictisi unu de ea...sa se intoarca la mine in speranta ca eu o voi primi cu bratele deschise?

 

DA

 

Nu trebuie sa o intelegi, cauta-ti alta fata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti in sevraj. Esti dependent de relatii sau mai bine spus de glamour/iluzia numita romantism, la fel cum unii sunt dependenti de alcool sau de droguri. Starea naspa de suferinta fizica si psihica, insomnie si ganduri obsesive prin care ai trecut si treci de cand v-ai despartit se numeste sevraj si e practic acelasi lucru prin care trece un dependent de heroina cand intrerupe folosirea drogului.

 

Citeste cartea "Femei care iubesc prea mult", e un bun start si te va face sa vezi exact de ce suferi, o gasesti in subiectul de materiale de lectura de la categoria Psihologie.

 

Amandoi aveti probleme de dependenta si aveti mintea infectata cu idei false (iluzii, deluzii/minciuni de sine), dar tu te poti ocupa numai de ale tale, nu si de ale ei. Nu exista "vina" ("it takes two to tango" spune un proverb englez), insa te poti schimba/vindeca numai pe tine, nu o poti schimba pe ea, pur si simplu nu e omeneste posibil chiar daca ai vrea. Eventual ii poti recomanda si ei sa citeasca aceasta carte si cam asta e tot ce poti face pentru ea.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata se joaca cu tine, a vazut deja ca esti cam disperat, ca te poate manipula...cat de dureros nu ar fi, dar trebuie sa ti-o scoti din cap.

 

Mare dreptate ai!..pur si simplu ma face la psihic..ba vrea, ba nu, ba ma iubeste..poate ii place stilul asta..ca toti ceilalti sa sufere pentru ea, sa ii cada la picioare, poate vrea sa incerce si cu altul, eu fiind primu...nu pot sa spun..insa a vazut cat de mult o iubesc..si ca as fi in stare sa fac orice pt ea..asa imi trebuie pentru ca sunt prost si pt ca o iubesc prea mult!!! Poate alti barbati, baieti, pusti ar fi tratat mult mai simplu o situatie de genul (Pa si Pusy) insa..eu nu's asa..nu ma lasa inima sa ma razbun, sa spun cuvinte urate..

 

Poate cel mai bine e sa o las..in ,,prostia ei" sa se gandeasca bine..sa incerce, sa experimenteze..daca esti baiat prea bun..arati decent..si ai o situatie buna..li se urca la cap...dupa vor.. (baieti cu ceafa lata, mercedes la scara si daca se poate cu 4 clase si 5 de puscarie...si sa o bata la dimineata la pranz si seara..inainte de o partida de sex, cu burta mare de la mici si bere)

 

Eii..dupa ce va da de un tip din asta va veni cu coada intre picioare..cu scuze si alte alea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa, consoleaza-te, o sa vada ea ce-o sa pateasca, daca nu te-a vrut pe tine, nenorocita dracului, care este ea nenorocita.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×