Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor! Va rog daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat, cu un gand bun, cred ca de asta am nevoie acum, mai mult ca niciodata..Trec prin momente foarte grele..din cauza fostei mele prietene, de care m-am despratit in urama cu 2 luni. Plang in fiecare zi, nu dorm noptile, o visez..nu ma pot concentra la servici, facultate, am slabit 10 kg..off

 

Povestea mea incepe in urma cu 3 ani de zile cand am cunoscut-o pe ..EA!fata visurilor mele..Ne-am iubit enorm, ea mai mult la inceput, iar treptat..am ajuns sa tin la ea ca un nebun..motive exista o gramada, imi placea de ea..felul ei de a fi, sufletul ei..si mai putin aspectul fizic, nu pun accent pe lucrul acesta!Pentru ea eu am fost marea ei iubire, primul la toate capitolele, totul parea perfect, ne intelegeam foarte bine, na ca in orice cuplu mai exista si discutii minore..dar nici odata nu mi-am iesit din fire, sa injur sa ma port urat, sa o insel sau sa o ignor..Ea la fel eram totul pt ea, era in stare sa faca orice pt mine..imi cumpara pana si tigarile...se lasa pe ea de la altele,,produse cosmetice si imi lua mie.De cateva luni, mai precis de cand a inceput anul II de facultate..s-a racit..incerca sa se departeze de mine prin tot felul de motive total aiuristice..,,ca vrea sa se dedice carierei, ca nu ma merita, ca familia ei e impotriva mea"..Eu m-am purtat foarte frumos cu parintii ei, vizite, cadouri, sarbatori, vacante impreuna..lor le placea de mine..nici nu ar avea cum..sa nu le placa.sa accepti un om 3 ani..si dupa numai..De ce?

 

In urma cu 2 luni am incercat ceva neortodox..sa ma sinucid cu pastile..nu mai puteam suporta ca nu mai sunt cu ea..stiu multi vor spune Asta e NEBUN!!..nu am facut aces gest intr-un moment foate greu, in numele iubirii...am stat internat in spital. insa ea nu a venit:(..am uitat de povestea asta..si cand am iesit eram disperat sa o vad, am incercat ,,sa o intalnesc din intamplare"..si asa a fost..dar a fugit...cand m-a vazut, nu am apucat sa spun nimic..timpul a trecut, am vorbit foarte putin in aceasta perioada de 2 luni de zile..dupa care ne-am mai intalnit odata, dar de data asta chiar intamplator, si tot asa a fugit, iar peste 2 minute s-a intors..si m-a vazut cu o alta fata..o prietena..chiar ma intalnise-m pe strada..a inceput sa planga..ma rog

 

A urmat o perioada in care am dat mesaje, telefoane, scrisoare, flori la usa, scuze..nimic dar absolut nimic..pana acum 2 saptamani cand i-am dat un mesaj de genul: am cunoscut pe altcineva..si ca vreau sa incep o noua viata...curios dar a raspuns si ne-am intalnit..la o cafea, incercam sa par indiferent putin..si sa nu ii reprosez nimic..ii faceam complimente, am intrebat-o cum merge cu facultatea..ea la fel..am depanat amintiri..dupa care a inceput sa planga..mi-am tras scaunul langa al ei si am imbratisat-o si neam sarutat..si nu stiu din ce motiv..dupa ce a revinit de la baie, incerca sa imi atraga in mod intentionat atentia asupra telefonului ei..si? era o poza cu un tip..am inceput sa rad..si am intrebat-o cine e respectivul? ea mi-a raspuns ca nu e nimeni..si a schimbat poza..ca nu e nimic cu el ca doar vorbeste la telefon si ca nu poate fi nimic..ca eu sunt in continuare al ei..mda

 

Este o perioada foarte gra pentru mine..am incercat sa uit ..iesind cu mai multe fete, cluburi, bautura..dar nimic..tot la ea ma gandesc si o vreau inapoi..e o situatie foarte dificila..ceva imi spune sa nu las lucrurile asa..si sper ca intr-o zi se va intoarece..trec zile, saptamani in care nu vorbim deloc..e foarte orgolioasa, dar in schimb recunoaste ca se gandeste la mine si ca ii este foarte greu si ca nu are pe nimeni..se joaca cu mine simt asta..face orice din mine in acest moment..ce ma sfatuiti sa fac?

 

Trece o femeie..asa de usor peste prima dragoste, uita 3 ani din viata..cu bune si cu rele? Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor! Va rog daca poate cineva sa ma ajute cu un sfat, cu un gand bun, cred ca de asta am nevoie acum, mai mult ca niciodata..Trec prin momente foarte grele..din cauza fostei mele prietene, de care m-am despratit in urama cu 2 luni. Plang in fiecare zi, nu dorm noptile, o visez..nu ma pot concentra la servici, facultate, am slabit 10 kg..off

 

Termina-te, fa altceva care sa te tina ocupat in afara de plans si nedormit. Te inteleg foarte bine, am trecut si eu prin asta, si ghici ce, singurul care te poate aduna de pe jos esti tu insuti.

 

ca vrea sa se dedice carierei, ca nu ma merita, ca familia ei e impotriva mea"..

Vrajeala.

In urma cu 2 luni am incercat ceva neortodox..sa ma sinucid cu pastile..nu mai puteam suporta ca nu mai sunt cu ea..stiu multi vor spune Asta e NEBUN!!..nu am facut aces gest intr-un moment foate greu, in numele iubirii...

 

Nu e nebun, e prost. Numai de-al dracu as trai, daca alt motiv n-as mai avea, macar sa-i vad pe toti arzand si ingropati in urma mea. Dar nu e cazul. Oamenii nu-s asa rai cum par, nici lucrurile atat de tragice.

Dupa un timp nivelurile lichidelor din creierul tau vor reveni la normal, daca le lasi si n-o sa-ti mai pes in mod semnificativ de aceasta fata.

Fiecare sfarsit e un nou inceput, cu conditia sa il lasi sa fie sfarsit. Altfel e doar agonie prelungita, cronica.

 

a inceput sa planga..

 

Mda, infrangerea, chiar si aparenta, e amara.

 

A urmat o perioada in care am dat mesaje, telefoane, scrisoare, flori la usa, scuze..nimic dar absolut nimic..pana acum 2 saptamani cand i-am dat un mesaj de genul: am cunoscut pe altcineva..si ca vreau sa incep o noua viata...curios dar a raspuns si ne-am intalnit..la o cafea, incercam sa par indiferent putin..si sa nu ii reprosez nimic..ii faceam complimente, am intrebat-o cum merge cu facultatea..ea la fel..am depanat amintiri..dupa care a inceput sa planga..mi-am tras scaunul langa al ei si am imbratisat-o si neam sarutat..si nu stiu din ce motiv..dupa ce a revinit de la baie, incerca sa imi atraga in mod intentionat atentia asupra telefonului ei..si? era o poza cu un tip..am inceput sa rad..si am intrebat-o cine e respectivul? ea mi-a raspuns ca nu e nimeni..si a schimbat poza..ca nu e nimic cu el ca doar vorbeste la telefon si ca nu poate fi nimic..ca eu sunt in continuare al ei..mda

 

Aham, da, mah, n-are pe nimeni, siiigur ca da... :rot: Nu numai ca are pe altcineva, dar mai are si boala pe tine. Las-o-n pace, ca pe cine nu lasi sa moara nu te lasa sa traiesti. Nu e vina ei pentru ce simte, nici a ta pentru ce simti. Lasa lucrurile sa decurga firesc, ce va fi va fi. Ia-ti gandul de la ea. Viitorul iti va rezolva problemele.

 

tot la ea ma gandesc si o vreau inapoi..e o situatie foarte dificila..ceva imi spune sa nu las lucrurile asa..si sper ca intr-o zi se va intoarece..trec zile, saptamani in care nu vorbim deloc..e foarte orgolioasa, dar in schimb recunoaste ca se gandeste la mine si ca ii este foarte greu si ca nu are pe nimeni..se joaca cu mine simt asta..face orice din mine in acest moment..ce ma sfatuiti sa fac?

 

Se cheama obsesie aia de care suferi. Te sfatuiesc ce am scris si mai sus, sa o lasi in pace. Dragoste cu de-a sila nu se poate. Faptul ca se joaca cu tine nu e semn de iubire. Ia lucrurile ca atare.

 

Trece o femeie..asa de usor peste prima dragoste, uita 3 ani din viata..cu bune si cu rele? Multumesc!

 

Nu trece, dar asta nu inseamna ca mai vrea o tura.

 

Acum aduna-te de pe jos si fii barbat, ia viata-n piept.

 

Nush daca-ti place rock-ul, dar poate te ajuta sa scoli vecinii cu asta si sa bei ceva... vreo 4 litri de vin de exemplu, dup-aia sa te culci.

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu merita sa te distrugi!!! viata este inaintea ta si va fi foarte frumoasa daca te uiti spre ceva valoros din ea, femeia este doar o decoratie in peisaj. Esti tanar si nu stii sa tii in frau sentimentele, trebuie sa inveti sa te controlezi ca femei o sa mai vina si o sa mai plece. Tu n-ai ascultat nici o melodie de dragoste prin care marii trubaduri isi cantau amarul??? Trebuia sa asculti si pe ei ca in spatele fiecarui cantec este si o poveste mare de dragoste esuata sau nereusita. Asa sintem creati sa suferim pe pamant in viata pentru pacate lui Adam si Eva, nah, imagineaza cum s-au simtit ei alungati din Rai!!!

Mai rau ca refugiatii de azi ... ca ei nu aveau o tara primitoare unde vor incepe o viata noua!!! Daca nu te pui pe picioare ca un barbat, te pierzi si nu vrei asta. Pune accentul pe a termina studiile ca ai nevoie de o sluba, si timpul le va rezolva pe toate. Uita de trecut ascultand melodiile:

 

Edith Piaf - Non, je ne regrette rien - (original)

 

Johnny Hallyday - Derriere L'amour

 

To All The Girls I've Loved Before - Julio Iglesias

 

si unu pe romaneste Te asteapta un om cantat de Dan Spataru

 

Trebuie sa citesti mult sa afli cati oameni importanti au suferit de iubire pe planeta in ultimii 2-3 sute de ani, marele compozitor Gustav Mahler, e unu din ei. Femeia de azi e ca si mercurul, e greu sa-l ai mult timp ... fuge!!!

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trece o femeie..asa de usor peste prima dragoste, uita 3 ani din viata..cu bune si cu rele? Multumesc!

 

Nu, nu te-a uitat! Cum ai putea sa uiti de-un ghimpe ce te doare?

 

Te iubeste inca, ca o nebuna. In fiecare dimineata se trezeste cu obrazu-i marmorean ud de lacrimi, caci doar in somn isi mai lasa inima sa te planga. Cand isi plimba pasii gratiosi prin mall, suspina in fata unei vitrine, spunandu-si "Flanelul asta gay s-ar fi potrivit pe zeiescul trup al lui Unnamedsecret!". Apoi, iarasi lacrimi... De unde mai pot izvori atatea lacrimi? Din prea plinul iubirii ei, crede-ma! Cand mananca la KFC, suspina iarasi, si nu din cauza sosurilor, ci din cauza ca-si aminteste cina romantica pe care ati avut-o acolo, cand in lumina cristalelor swarovski si-n susurul lin al tangoului argentinian de pe iPhone, i-ai furat o sarutare... Cand celalalt o tine de mana, atingerea lui straina i se pare, si-si zice "Unnamedsecret n-avea ghiul pe degetul cel mare!".

 

Oh Cupidon, de ce-ti revarsi tolba de sageti ale amorului in sufletele candide a lui Unnamedsecret si-al iubitei lui, ca apoi sa-i abandonezi, singuri, in lumea dezlantuita? Romeo si Julieta ai vremurilor noastre...

  • Upvote 9

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:blink::lol: asta e mai rau ca mine...un singur amanunt mai trebuia spus...batista brodata.....

Editat de Salvie
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..ce ma sfatuiti sa fac?

 

Rupe orice legatura cu ea.

Sunt zeci, sute, mii, milioane, miliarde de femei ce asteapta sa te cunoasca. ;)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te iubeste la fel de mult cat iubeste hartia de toaleta pe care tocmai a folosit-o.

Oare de unde stiu eu asta?

 

Povestea mea incepe in urma cu 3 ani de zile cand am cunoscut-o pe ..EA!fata visurilor mele..Ne-am iubit enorm

Invariabil, asa incep toate cazurile patologice de pe Investigation Discovery.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...

In urma cu 2 luni am incercat ceva neortodox..sa ma sinucid cu pastile..nu mai puteam suporta ca nu mai sunt cu ea..stiu multi vor spune Asta e NEBUN!!..nu am facut aces gest intr-un moment foate greu, in numele iubirii...am stat internat in spital. insa ea nu a venit....

 

 

 

Pfoai, ce aveti frate cu pastilele astea? :x: Sunt ceva cool si eu nu am aflat inca !!! :-

 

....

Trece o femeie..asa de usor peste prima dragoste, uita 3 ani din viata..cu bune si cu rele? Multumesc!

 

Sau poate se gandeste "sa o las mai usor ca asta e in stare sa se mute la garsoniera cu usa in tavan" !! :scare:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×