Sari la conținut
Forum Roportal
Kirodut

Varsta pentru permis

Postări Recomandate

Este adevarat ca vor sa modifice varsta la care poti sa faci scoala de soferi la 21 de ani? Multe persoane spun ca au auzit de asta, dar pe internet eu nu am gasit nimic....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

(4) Varsta minima pentru obtinerea permisului de conducere este de:

a) 16 ani impliniti, pentru categoriile de vehicule AM, A1 si B1;

b) 18 ani impliniti, pentru categoriile de vehicule A2, B, BE, C1, C1E si Tr;

c) 20 de ani impliniti, daca persoana are o experienta de cel putin 2 ani de conducere a motocicletelor din categoria A2, sau 24 de ani impliniti, pentru motocicletele din categoria A;

d) 21 de ani pentru categoriile de vehicule C, CE, D1 si D1E, precum si pentru triciclurile cu motor din categoria A;

e) 24 de ani pentru categoriile de vehicule D, DE, Tb si Tv.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

d) 21 de ani pentru categoriile de vehicule C, CE, D1 si D1E, precum si pentru triciclurile cu motor din categoria A;

 

 

Minorul nu stie ca sofer inseamna o profesie, deci cel care conduce un TIR cel putin sau tanc militar, macara, tractor, transportor de utilaje grele lungi si late, etc., se numeste asa, restul care se chinuie cu BMW, Trabant, Volga, Volvo, Dacia si din astea sa se dea grande cu ce viteza intr-n santz, sint doar conducatori de automobil :crazy:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Minorul nu stie ca sofer inseamna o profesie, deci cel care conduce un TIR cel putin sau tanc militar, macara, tractor, transportor de utilaje grele lungi si late, etc., se numeste asa, restul care se chinuie cu BMW, Trabant, Volga, Volvo, Dacia si din astea sa se dea grande cu ce viteza intr-n santz, sint doar conducatori de automobil :crazy:

Mi-ai adus aminte de un banc.

Rusii sunt intrebati:

-Cu ce masina calatoriti prin oras?

-Cu Lada!

-Cu ce masina calatoriti in afara orasului?

-Cu Moskvici!

-Cu ce masina calatoriti la mare?

-Cu Volga!

Si cu ce masina calatoriti in strainatate?

-Cu tancurile!

 

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×