Sari la conținut
Forum Roportal
@anyry

evitarea castigurilor la loto, ceva inconstient?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Joc la loto si de fiecare data cand compar numerele mele cu acelea care au iesit castigatoare constat ca le-am evitat "cu eleganta" pe cele castigatoare. De ex., daca numarul castigator e 12, eu am pus 11, sau daca a iesit 34, eu am pus 33 si 35.

O fi vreo cauza inconstienta, adica de fapt eu nu doresc in inconstientul meu sa castig??

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa patesc si eu. Dar ma gandesc in fiecare seara inainte de culcare la gandul ca voi castiga vreodata.

Cateodata ii impun subconstientului starea de proaspat castigator.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Joc la loto si de fiecare data cand compar numerele mele cu acelea care au iesit castigatoare constat ca le-am evitat "cu eleganta" pe cele castigatoare. De ex., daca numarul castigator e 12, eu am pus 11, sau daca a iesit 34, eu am pus 33 si 35.

O fi vreo cauza inconstienta, adica de fapt eu nu doresc in inconstientul meu sa castig??

Da, e o cauza inconstienta a faptului ca de fapt iti doresti atat de mult sa castigi incat ai impresia ca de fiecare data ai nemernicul ghinion de a ocoli "milimetric" numerele castigatoare. Eu zic sa pui numerele tale si pe urma sa mai faci 2-334 de bilete in care sa pui si numerele apropiate celor pe care le-ai pus initial.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jocurile tip loto sunt jocuri in care numerele castigatoare se obtin in urma unei extrageri. Nu depinde nici de ce gandim noi nici de vreo "influenta" astrala sau mistica.

Este un joc al probabilitatilor.

Vestea buna este ca cele mai mari sanse de castig le ai daca pastrezi aceleasi numere si le joci mereu pe aceleasi.

Vestea rea este ca sansele ca sa iasa combinatia de numere alese ( varianta simpla; la 6/49) este de 11 ani. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vestea rea este ca sansele ca sa iasa combinatia de numere alese ( varianta simpla; la 6/49) este de 11 ani. :lol:

Asta-i veste rea? Ehe, as juca si eu la loto de ar fi asa sanse mari de castig.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu mereu joc si niciodata nu castig nimic serios doar 5-25 de dolari!!! E distractie scumpa si loteria asta, pe una din tichete l-a scumpit dublu sa avem sanse mai mari de pierdut 2 dolari in loc de 1 :yahoo: Am numerele mele de jumate secol, am si alte combinatii dar ne_norocoase, asta-i viata :cheer:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
constat ca le-am evitat "cu eleganta" pe cele castigatoare.

 

Eu intotdeauna m-am gandit ca ele m-au evitat pe mine, deoarece ele au fost extrase dupa ce eu le-am scris pe ale mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×