Sari la conținut
Forum Roportal
Adi 342

am o durere in gat de 7 zile trece si revine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua,

acum un an am avut un contact sexual neprotejat am fatut testele la 4 luni si ceva si au esti toate bien,pot avea acum hiv

a o durere in gat de cateva zile si o tuse seaca , am baut ceai si am macat lamiere dar nimica, am fost la doctor (am primit doxacilina)vreau sa mentionez ca nu sunt rosu in gat sau am teperatura. cum dau de aier condtionat cum ma apuca tusea( doctorul a spuse ca poate fi bactei pe )

 

sunt pe vapor si n pot face mementan testul HIV ma poate ajuta cineva cu un raspuns,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiam ca pe vapoare sint doctori, acum depinde ca nu ma pricep la vapoare, esti in armata sau pe vapor civil de plimbat de placere, dar din cate stiu, medici trebuie sa fie!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiam ca pe vapoare sint doctori, acum depinde ca nu ma pricep la vapoare, esti in armata sau pe vapor civil de plimbat de placere, dar din cate stiu, medici trebuie sa fie!!!

 

Salut, avem doctor dar a spunse ca este doar un (microb) aici testul hiv nu se poate face

 

va multumesc mult pentru reaspun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, avem doctor dar a spus ca este doar un (microb) aici testul hiv nu se poate face

 

Daca poti schimba filtrul la A/C si curata totul in jurul filtrului, vei avea deja alt aer.

Multi au probleme cu acest sistem, dar intretinerea acestuia la nivel acceptabil de higiena provoca mai multa problema decat aerul rece.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca il puteti ajuta pe initiator, va rog sa o faceti, daca nu, abtineti-va, ca azi nu am chef de dat sanctiuni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, numai un doctor il poate ajuta, noi doar chibitam. Dar parerea mea este ca omul a urmarit prea multe episoade din House M.D., caci altminteri nu-mi explic asocierea intre durerea de gat si HIV.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, numai un doctor il poate ajuta, noi doar chibitam.

 

Este foarte corect ceea ce zici. El zice ca a fost la medic si iata ca nu il multumeste raspunsul lui. Mai cere si el pareri, ca banuiesc ca e constient de faptul ca nu ii putem pune un diagnostic online. :roll:

Oricum, ma adresam celor care divagasera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, ma adresam celor care divagasera.

 

That includes me :D

 

 

On topic: Eu cred ca de fapt durerea in gat este data de o infectie pe care nu a tratat-o cum trebuie. Doxacilina nu acopera tot spectrul infectiilor, deci e posibil sa aibe ceva ce nu e tratabil cu doxacilina. Sau este posibil sa nu fi luat tratamentul cum trebuie. Daca imi aduc eu bine aminte tratamentul nu trebuie abandonat la primul semn de imbunatatire, ci trebuie continuat neaparat pana la capatul celor cinci zile prescrise. Altminteri nu are efect.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gargara cu apa calduta sarata ajuta la durerea de gat daca este o durere simpla de la prea mult vorbit, un loc cu mult praf sau aer conditionat in acest caz. Se mai folosesc in casa si radacina de ginger mancat in felii foarte subtiri ca este iute dar foarte aromatica sau ceai fiert din ginger contra tusa, insa rezultatul depinde de la om la om.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt pe vapor si n pot face mementan testul HIV ma poate ajuta cineva cu un raspuns,

Este adevarat, inflamarea ganglionilor din regiunea gatului insemna inceputul unei boli in organism. Sunt asociati cu bolile genitale daca dimensiunea lor este mult marita (2 cm). Este sfatul medicului transmis acum o ora la radio.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×