Sari la conținut
Forum Roportal
Adi777

Saltea de pat Massimo

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa indelungi cautari si strofocari in a face o alegere cat mai buna in achizitionarea unei saltele de pat ,am cazut pe ganduri la saltelele brandului Massimo si nu stiu ce sa fac. As dorii sa aflu cateva pareri/impresii asupra acestor produse de la aceia care au experimentat aceste minunatii ca sa le zic asa :).

Este o investitie detsul de importanta ac si suma dar pana la urma o saltea de pat este o alegere pe timp indelungat gen 10 15 ani si contribuie la unul din cele mai importante aspecte din viata omului ..Somnul . :)Nu as vrea sa fac o alegere pripita ..cu toate ca am auzit numai cuvinte de lauda la adresa brandului acesta, respectiv Massimo .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate aceste saltele sint foarte bune insa nu tin mai mult de 10 ani!!! oricum il invarti si-l rotesti, dupa 12 ani e chiar enervant si vrei sa-l arunci pe geam!!! Recent la TV in State s-a documentat si asta la perfectie ca aveau garantie pe viata, al saltelei nu al omului, deci dupa 10 ani deja e plin de impuritati ce aeu cazut din corpul infect uman si e de aruncat marfa scumpa de saltea care s-a facut ca o covata!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,eu mi-am luat o saltea de la Massimo acum 12 ani mai precis in 2000, aveau undeva pe DN1 dupa Balotesti un showroom. este de doua persoane maree, o am si acum si este ca noua nu as schimba-o pt nimic in lume.Eu recomand tuturor sa-si ia o astefel de saltea daca pot face investitia pentru ca merita.de curand mi-am luat doua perne de la ei interesante inca ma obisnuiesc cu ele au si sait si am fost la un magazin al lor din centru zona unirii.Mi sunt si altii cu saltele bune dar astia mi-au facut la comanda salteaua si am recomandat-o si o recomand la toti. Nu va lasati prostiti de dormeo alea sunt super proaste am prieteni care si-au luat si sunt execrabile, asa ca doamna sau domnul cu unknown u parere de rau salteaua mea nu a cedat si nici ce mai scrii tu nu are...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa indelungi cautari si strofocari in a face o alegere cat mai buna in achizitionarea unei saltele de pat ,am cazut pe ganduri la saltelele brandului Massimo si nu stiu ce sa fac. As dorii sa aflu cateva pareri/impresii asupra acestor produse de la aceia care au experimentat aceste minunatii ca sa le zic asa :).

Este o investitie detsul de importanta ac si suma dar pana la urma o saltea de pat este o alegere pe timp indelungat gen 10 15 ani si contribuie la unul din cele mai importante aspecte din viata omului ..Somnul . :)Nu as vrea sa fac o alegere pripita ..cu toate ca am auzit numai cuvinte de lauda la adresa brandului acesta, respectiv Massimo .

Buna , mama mea are saltea ortopedica de la Massimo de cativa ani gen 12 si e super incantata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu suspectez ca cei de la Massimo isi fac reclama gratuit pe acest forum.

Am avut recent o experienta foarte urata cu ei.

 

Am fost in showroom-ul din Saftica pentru achizitionarea unor saltele pentru copii. Doamna patroana a fost foarte amabila si ne-a dat multe informatii utile. Calitatea materialor din showroom era una buna iar descrierea lor este mirobolanta (desi pe site se cam repeata de la o saltea la alta).

 

Problemele au inceput sa apara dupa ce am platit avans: termenul de livrare a fost amanat de n ori si dupa multe insistente pe mail si pe telefon am primit niste saltele din burete care miroseau a gaz

Din nou dupa multe insistente din partea noastra si minciuni din partea lor, am reusit sa ne recuperam partial banii (una dintre saltele avea dimensiune atipica asa ca ne-au propus sa o refaca).

 

Au trecut 3 luni si de fiecare data cand ii sun imi spun ca au avut probleme dar se rezolva.

Incredibila nerusinarea cu care mint cei de la Massimo - va recomand sa ii evitati.

 

Cred ca pentru alegerea saltelei trebuie sa mergeti in showroom si sa testati cat mai in detaliu ce intentionati sa cumparati. Desigur in cazul Massimo exista riscul sa nu vi se livreze ce ati testat.

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×