Sari la conținut
Forum Roportal
Onlyforyou123

placa de par

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.acum ca se aproprie craciunul,vreau sa fac cadou o placa de par,dar problema e ca nu ma pricep deloc la asa ceva.pretul sa nu fie chiar mare.as dori parerea voastra.eu m-am gandit la remington S3500 (are 4 straturi de protectie? am citit undeva ca trebuie sa treci 3-4 ori cu placa pe par sa se indrepte..asa e?) sau la S5500,e mai scumpa,dar nu spune nimic de straturile de protectie :(.Ma ajutati va rog?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.acum ca se aproprie craciunul,vreau sa fac cadou o placa de par,dar problema e ca nu ma pricep deloc la asa ceva.pretul sa nu fie chiar mare.as dori parerea voastra.eu m-am gandit la remington S3500 (are 4 straturi de protectie? am citit undeva ca trebuie sa treci 3-4 ori cu placa pe par sa se indrepte..asa e?) sau la S5500,e mai scumpa,dar nu spune nimic de straturile de protectie :(.Ma ajutati va rog?

Desi mie mi se pare ca faci doar reclama la placa de par Remington S3500, am sa-ti dau totusi un raspuns. :) Aceasta placa este din ceramica si nu foloseste tehnologia cu ioni. In caz ca totusi cauti sa oferi un cadou, cauta o placa pe baza de titan care asigura o alunecare usoara, fiind mult mai eficienta ca placile din ceramica, nefiind nevoie sa dai cu placa pe par de 3-4 ori. Deci agreseaza parul mai putin si ii confera stralucire si aspect sanatos. Placa ar fi ideal sa fie dotata si cu o tehnologie ce foloseste ioni negativi, pentru a evita incretirea parului in conditii de umiditate. Ideala mai ales vara, cand datorita traspiratiei capilare, parul se increteste mai ales la ceafa. :)

O astfel de placa este peste 100 euro dar merita invetitia. Eu nu cred in produse ieftine si bune in domeniul placilor de par.

 

Craciun fericit! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.acum ca se aproprie craciunul,vreau sa fac cadou o placa de par,dar problema e ca nu ma pricep deloc la asa ceva.pretul sa nu fie chiar mare.as dori parerea voastra.eu m-am gandit la remington S3500 (are 4 straturi de protectie? am citit undeva ca trebuie sa treci 3-4 ori cu placa pe par sa se indrepte..asa e?) sau la S5500,e mai scumpa,dar nu spune nimic de straturile de protectie :(.Ma ajutati va rog?

Daca trebuie sa dai de 3-4 ori cu placa sa se intinda parul, lasa-te pagubasa de acea placa. Daca ti-ai indreptat vreodata parul la un salon profesional, stii ca dai odata si gata cu o placa de calitate.

 

Top brand-uri de placi profesionale folosite in saloane. Alege, dar trebuie sa stii ca pentru o placa buna (ceramic nu metal) care sa nu faca parul matura arsa, trebuie sa cheltui ceva bani. Daca vrei sa economisesti bani, fa un mare favor prietenei sau rudei careia vrei sa faci cadoul si cumpara-i altceva. Isi va distruge parul cu o placa ieftina. La unele produse calitatea este direct proportionala cu pretul. Spun toate astea din proprie experienta cu placile de par. Daca vrei sa asculti, bine, daca nu, iar bine. Nu e parul meu care va fi facut prastie. :lol:

 

Nu stiu care sunt preturile a voi, dar unde locuiesc eu in diaspora, o placa profesionala costa in jur de 160 $ iar unele chiar si mai mult. Nu recomand altele decat cele care au calitate de salon. Deasemenea, alege placa si in functie de lungimea parului. Daca are par lung pe umeri sau pe spate, trebuie sa cumperi una lata care desigur va costa mai mult. Daca are parul mai scurt pana la barbie si mai ales breton, trebuie sa alegi un ingusta.

 

BaByliss Pro Nano Titanium

CHI HSI Styler Ceramic Tourmaline Ionic

Remington S-9951 Frizz Therapy

Sedu Revolution Tourmalins

Karmin G3 Salon Pro Tourmaline Ceramic

Cortex Solo450 Titanium

Editat de Stifler's Mom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am de aproape 2 ani o placa de par de la remington, am dat cam 200lei pe ea si era foarte ok, trebuie sa-ti cumperi si produse mai bune de ingrijire pentru par, ulei, spray de protectie impotriva caldurii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna.acum ca se aproprie craciunul,vreau sa fac cadou o placa de par,dar problema e ca nu ma pricep deloc la asa ceva.pretul sa nu fie chiar mare.as dori parerea voastra.eu m-am gandit la remington S3500 (are 4 straturi de protectie? am citit undeva ca trebuie sa treci 3-4 ori cu placa pe par sa se indrepte..asa e?) sau la S5500,e mai scumpa,dar nu spune nimic de straturile de protectie :(.Ma ajutati va rog?

 

eu zic sa nu folosesti prea des placa de par, nu e indicat! am fost in weekend la coafor la geta voinea in baneasa mall si mi-a zis stilista de acolo sa o folosesc cat mai putin. daca vrei sa incerci iti recomand coaforul asta e foarte bun si sunt niste vouchere pe care le poti castiga de 500 de lei parca nu-mi amintesc, intr-un concurs la baneasa pe facebook.

 

Bafta :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×