Sari la conținut
Forum Roportal
alexx_me

Te poti "indragosti" dintr-un vis

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu prea stiu daca am facut bine ca am pus tema asta aici si nu la paranormal, dar in fine.

Am 15 ani si am ajuns pe acest forum special ca preietenii mei nu prea m-au ajutat. Am cautat pe aici si am vazut ca nu sunt singurul de varsta mea(sau mai mic) care cere ajutorul celor de pe forumul acesta.

Acum aproximativ 2 saptamani am avut un vis...ciudat...din toate punctele de vedere. Sper ca ma poate ajuta cineva, caci imi e cam greu sa-mi public visul pe forum.

Eram singur pe o canapea si , ma rog, eram nostalgic dintr-un motiv necunoscut, iar, deodata a aparut langa mine o fata (care o cunosc de 3-4 ani, amica, dar nimic mai mult ) si era o atmosfera ciudata, roz, an inceput sa port o discutie cu ea, o discutie, parca iesita din telenovele, apoi, un moment de tacere totala si...gata.

Asta e vis care sa te sperie asa de tare si sa te schimbe asa de mult cum a facut la mine???

La inceput am crezut ca o fi vreo prostie, ceva nascocit in subconstientul meu, am crezut ca pot ascunde faptul ca tocmai incepuse sa imi placa de acea fata, dar nimic nu mai avea sens cand, am primit canapeaua comandata de parintii mei cu cateva zile inainte si arata...exact ca cea pe care stateam in vis.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica "cum merg lucrurile"?

Apropo, am uitat sa adaug ca i-am zis ca o plac, si tot ce a zi e ca admira ca i-am zis asta si nu am trimis mesageri (uneori urasc chesiile astea imature, de ce nu poate sa zica "si mie imi place de tine" sau "esti dragut, dar nu te plac mai mult decat un amic"?)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

no si ce vrei? sa iti zicem vaiii spectaculos , exact asa se va intampla :spiteful:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hei, sa stii ca asta a durut, nu e vina mea ca maicamea m-a facut sensibil. De 2 saptamani nu-mi mai plac maimutarerile si chestiile pe care le fac baietii de varsta mea, nici muzica nu-mi mai place, asa ca...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

of of of , gata rapid te-ai aprins :o:

si io la varsta ta aveam niste viiisuri :o: , oricum sfatul meu e sa nu te strofoci prea tare :spiteful: incercand sa intelegi ceva , lasa lucrurile sa mearga normal , si nu s acrezi ca acel vis chiar se va intampla , am avut si io vis ca m-am imbargitgat cu un amic , si binenteles prosteste io credeam ca va fi adevarat si , am dat-o cu bata in balta , asa ca , noh amu stii faci cum crezi :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu are sens sa fiti rautaciosi cu o persoana care isi expune problemele.

Coincidentele sunt multe si se poate intampla sa visezi, ce-i drept, ce te macina in subconstient. Faza cu canapeaua poate fi o conexiune intre visul tau si faptul real, insa modelul sa nu coincida decat in convingerea ta :o: incearca, totusi, sa nu dai prea multa importanta acestui vis pentru ca ar putea sa nu aiba nici o relevanta.

P.S.: Mai bine ca nu ai deskis subiectul la "paranormal" ca pana acum te imbolnaveai sigur daca auzeai pareri de pe-acolo :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie mi s-a intamplat ceva asemanator :spiteful: slava DOMNULUI CA A FOST UN VIS FRUMOS......tot ce se intampla, se intampla cu un sens

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O iubesti? Tii la ea?Vrei sa fie cu tine?Vrei sa fie a ta ?? Lasa omule canapelele in pace si mergi sa vorbesti cu ea .Lasa si visurile caci in momentul cand te vei trezi asa ce te va durea c***l(de la cadere).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×