Sari la conținut
Forum Roportal
Vesta

Misteriosul numar 11

Postări Recomandate

Asta asa este. Dar cica numarul 2 ar fi malefic, reprezinta dualitatea, rivalitatea, lupta dintre cele doua puteri principale din cosmos : binele si raul, pozitivul si negativul, frumosul si uratul, etc. cray.gif

 

 

edit : eu sunt in a 11-a zodie , e cazul sa ma ingrijorez? blink.gif

 

 

Asta cu dualitatea in cazul numarului 2 - ok - toti avem in personalitatea noastra ambele aspecte si bine si rau, si pozitiv si negativ , yin si yang ( parca spun asiatici !!?? :huh: ) si pana la urma e ok pentru ca de fapt asta e motorul care ne duce mai departe , ne face sa evoluam -- fie ca e vorba de noi ca fiinte, de univers sau orice alt aspect.

 

cu zodia 11 - hmm, din ce directie !?? :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ti-as exemplifica eu un caz , care are legatura cu 11 repetitiv, dar nu o pare nimic divin ci dimpotriva, de-a dreptul malefic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aha, a fost mutat topicul aici. Mi se parea mie ca nu prea se incadreaza la astrologie, dar am tot cautat ceva cu numerologie mai degraba ca sa-l plasez, dar nu am gasit.

Pai si mie mi se pare canumarul 11 anunta mai degraba ceva rau(atentate, cutremure, etc.) si atunci Iisus Cristos, scris cu doi de i, nu mai reprezinta un exemplu potrivit si nici ca semnificatie negativa.

Scos de pe lista atunci.

Multumesc pt obsevatie.

Editat de Vesta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si atunci Iisus Cristos, scris cu doi de i, nu mai reprezinta un exemplu potrivit si nici ca semnificatie negativa.

Scos de pe lista atunci.

Multumesc pt obsevatie.

Din punctul meu de vedere (ortodox), chiar e bine sa il lasi pe lista pe Isus Hristos, scris dupa cum vezi, cu un singur i. Scriere pe care o folosesc eterodocsii. E interesant ce diferenta exista si dpdv al numerologiei intre Isus si Iisus. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Atentatul din 11 septembrie 2001: 11.09 = 1+1+9 = 11

- Fiecare clădire din turnurile gemene avea 110 etaje

- 11 septembrie este a 254-a zi a anului: 254 = 2+5+4= 11

- Turnurile gemene, st

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atentatul din 11 septembrie 2001: 11.09 = 1+1+9 = 11

 

Ai uitat sa aduni si anul: 1 + 1 + 9 + 2 + 1 = 14

 

shades.gif

 

Uite o chestie draguta :

 

Deschide Microsoft Word şi:

 

1. Scrie cu litere mari Q33 NY. Acesta este numărul zborului celui dintîi avion care s-a abătut asupra celor 2 edificii.

 

2. Schimbă dimensiunea caracterului cu cea de 48.

 

3. Schimbă caracterul literelor în cel WINGDINGS.

 

smile.gif

 

 

Foarte dragut, dar de unde ai scos codul ala? blink.gif

 

Primul avion care a lovit turnul din nord (American Airline Flight 11) avea numarul de inregistrare N344AA.

 

Cel de-al doilea (United Airlines Flight 175) avea numarul N612UA.

 

Ala care a lovit Pentagonul era American Airlines Flight 77 si avea numarul N644AA.

 

Iar United Airlines Flight 93, ala care-a cazut (sau a fost doborat de o racheta) avea numarul N591UA.

 

blum.gif

Editat de lynxul_negru
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×