Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Femeile au o multitudine de motive din care stau cu barbatii - le place cum arata, le place ce tare e-n pat, le place ca e bogat, sau ca e foarte smecher in grupul lui, sau ca whatever. Barbatii au motive mai putine si mai simple. Cum arata si cum se poarta in ceea ce-i priveste.

 

 

Da, au o multitudine de idei bagate cu forta in cap incepand cu varsta de 5 ani cel putin. Eu vorbesc de senzatia aia incofundabila (de-am ramane singuri si am da jos toate mastile si hainele). E la fel si la barbati si la femei. Trust me!

 

 

 

 

Lasa-l pe SR, vorbeste si el din experienta lui, care evident ca nu e universal valabila. Avem creier pe care il putem folosi la mai multe lucruri decat pare la prima vedere. Cum ai zis si tu, ai castigat unele batalii cu natura. La fel poti castiga si in continuare.

 

 

 

Da, se poate. Dar cu un asemenea consum de energie, as putea asigura curentul electric pt. un oras de 20 000 de locuitori. Parca ma atrage easy way.

 

 

 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii dau 70% sanse lui S.R. in fata lui Souls Destroyer (cunoscut si ca Eisănef), pentru a dobandi interesul Allexandrrei. Care sper ca nu se va supara pe mine, iar, din cauza ca imaginile plastice din mintea mea sunt putin distorsionate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii dau 70% sanse lui S.R. in fata lui Souls Destroyer (cunoscut si ca Eisănef), pentru a dobandi interesul Allexandrrei. Care sper ca nu se va supara pe mine, iar, din cauza ca imaginile plastice din mintea mea sunt putin distorsionate.

 

 

Fiecare barbat are farmecul sau. :D

 

 

Doar pe tine nu te intrece nimeni. Pe forum, desigur.

 

Ce parere ai despre cele discutate?

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii dau 70% sanse lui S.R. in fata lui Souls Destroyer (cunoscut si ca Eisănef), pentru a dobandi interesul Allexandrrei.

Nu inteleg. 70% SR si 30% eu ? Sau SR are 70% din sansele de 100% pe care le am eu ?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exista o vorba: Toate drumurile duc la Roman... daca o iei pe E85. Inainte sa existe strazi si drumuri numerotate, chiar si acestea te duceau la Roma.

 

In cazul de fata Roma interpreteaza rolul lui Sex.

 

Nu inteleg. 70% SR si 30% eu ? Sau SR are 70% din sansele de 100% pe care le am eu ?

Dupa matematica mea, aveai aproape 20% sanse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce vor barbatii? Stiu ce vor?

 

Unii vor mai multe chestii la un loc: ca ea sa fie puternica (nu neaparat dominanta) atunci cand este necesar, si vulnerabila atunci cand trebuie sa le gadile lor un pic orgoliul, si romantica (desigur cu masura). S-ar mai putea adauga si alte caracteristici unanim dorite (isteata, desteapta, buna la pat). Unii mai perversi vor ca femeile sa fie si inteligente, citite ...

 

Si desigur, pentru ca scanteia sa aprinda amestecul exploziv, ar fi bine ca ea sa fie si atragatoare fizic/erotic.

 

Exista persoane cu care ies scantei din primele momente. Dupa cativa ani ambii se racesc iremediabil.

 

Chiar si in aceste cazuri fierul se bate cat e cald.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc de senzatia aia incofundabila (de-am ramane singuri si am da jos toate mastile si hainele).

P-aia n-ai cum sa o creezi artificial, dar poti s-o simti natural. Si cand se potrivesc simtirile iese sex pasional. Dup-aia vad oamenii daca mai au ceva in comun si daca raman si impreuna.

Parca ma atrage easy way.

Na, vezi, de unde atata lupta cu natura ? :P

 

E ok sa doresti pe cineva, atat timp cat nu ai un ideal in cap pe care-l suprapui peste un corp care te atrage, ca atunci iese nasol (vezi cate topicuri cu dezamagiti exista pe Roportal).

 

@lynx-u': Ai dreq astia cu pretentiile lor multe si variabile :lol2:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar si in aceste cazuri fierul se bate cat e cald.

 

 

 

Merita! Energia degajata iti tine de cald mult timp.

 

 

 

 

 

Na, vezi, de unde atata lupta cu natura ? blum.gif

 

 

 

 

Bataliile ti le alegi. Pentru unele lucruri merita sa lupti, pentru altele nu.

 

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bataliile ti le alegi. Pentru unele lucruri merita sa lupti, pentru altele nu.

Stiu si eu... ? :think: Eu am luptat numai pentru iluzii, ce era real am vazut ca venea natural si era suficient sa fiu omul potrivit la locul potrivit. Cand vrei sa fii altceva decat esti se strica treaba. D-aia intai tre sa afli cine si cum esti, dup-aia sa-ti dai seama ce vrei cu adevarat, nu ce crezi ca vrei. Toti putem sa luptam, cu furie si credinta chiar. Si degeaba, daca nu luptam pentru ce ne trebuie cu adevarat, pentru ce ne face sa ne simtitm impliniti. Dar intai trebuie sa afli ce este acel lucru. Si o sa-l afli simtind, nu gandindu-te cam ce ai vrea.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Energia degajata iti tine de cald mult timp.

 

Asta nu stiu exact.

 

Eu am ajuns la concluzia ca nu apare foarte des starea aia de indragosteala (cand descoperi ca iti place de celalalt, ca si celalalt te place, cand incepi sa il/o descoperi, cand placerea descoperirii, a noutatii si atractia sunt atat de intense ca o vibratie aproape fizica, cand parca plutesti in endorfine). Oamenii au resurse psihice limitate de a se indragosti. Desi cred ca starea aia de indragosteala nu apare numai o singura data in viata, asa cum cred romanticii, totusi ea nu este repetabila la nesfarsit. Prin urmare o asemenea stare placuta trebuie traita din plin. Cu conditia sa fie intr-adevar asa, cu scantei, cum zici tu.

 

@lynx-u': Ai dreq astia cu pretentiile lor multe si variabile rofl.gif

 

Stai sa-i vezi pe aia care sunt in stare sa-ti faca si graficul functiei variabile crazy.gif

 

Aia stiu dinainte ce vor, la ce ora vor si in ce ordine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×