Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Este o fericire sa te nasti intr-o familie nobila, dar o fericire si mai mare este sa ai atat de multe merite incat nimeni sa nu se intrebe daca esti nobil sau om de rand.

La Bruyere

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 08.02.2019 la 22:49, Stu' a spus:

Era un citat foarte fain, dar pe care nu îl gasesc acum. Am sa îl redau din amintire.

,,Cel mai greu te iartă cei care ți-au greșit.''

 

Mai e un citat fain:

Doctore, vindeca-te pe tine insuti!

si unul si mai fain:

Nu pot auzi ce spui pentru ca ceea ce esti striga prea tare

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

si mă citezi pe mine pentru ca..

..Nu are sens de sine stătător citatul? 

sau..

..Daca te scoate afara pe ușă neclintirea unora, tu intra pe geam?

 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te-am citat pentru ca citatele mele aveau legatura cu citatul tau

Nu cu tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu vad legătura dintre citate. Dar chiar niciuna.

Ok, my bad,sa zicem.

Am întrebat să știu 

Editat de Stu'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Daca ai smerenie, nu mai ai patimi; daca ai patimi n-ai smerenie! Smeritii sunt blanzi si linistiti, trecatori cu vederea, n-au pretentii si nu-i discuta pe altii, nu-i vorbesc de rau si nu-i judeca, nu-i critica, nu calca pe nimeni in picioare si nu pun pe nimeni in spate. "- (Arhim. Teofil Paraian)

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fiecare data cand te simti atras in drama altor oameni, repeta-ti in gand: Nu e circul meu. Nu sunt maimutele mele.

Proverb polonez

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"...ca toate se aseaza la locul lor perfect impreuna, chiar daca s-ar parea ca unele lucruri se destrama. Ai incredere in procesul pe care il experimentezi acum. Viata este de partea ta. Iti arata asta chiar acum, desi este posibil sa nu reusesti sa vezi in mod clar in acest moment. Ti-ai facut dorintele si visele cunoscute de Dumnezeu. Acum vine momentul pentru credinta. Credinta ca totul este in regula, chiar acum. Ziua de maine se va dezvalui singura exact asa cum ar trebui sa fie." - Neale Donald Walsch

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 " Prin faptul ca ma manifest la modul autentic, ca ma arat exact asa cum sunt, sper sa ii inspir si pe altii sa faca la fel. Nu e usor sa fii autentica, te simti foarte vulnerabila la inceput. Dar daca fiind eu insami si spunandu-mi clar adevarul voi face diferenta in viata unui singur om, este extraordinar, as fi fericita. Noi intalnim, poate, in viata noastra, 10.000 de oameni. Daca faci diferenta in viata a 10 oameni, iar acestia fac diferenta, fiecare, in viata a cate 10 oameni si tot asa, cinci generatii mai tarziu, poti spune ca direct sau indirect, tu ai facut diferenta in viata a milioane de persoane. 
Despre asta este vorba. O pot face eu si o puteti face fiecare dintre voi. "  (Melissa Deehan)

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" Femeia iti poate fi si prietena si iubita si, intr-un fel, chiar si copil. Alaturi de femeie nu-ti va fi niciodata frig, urat sau trist, energia sa ne face viata infinit mai buna. In plus, femeile au o calitate uluitoare: ele te pot insufleti sa faci lucruri incredibile. Si, datorita lor, si tu devii mai bun! - Tom Cruise

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×