Sari la conținut
Forum Roportal
flick

caut un medicament pentru ascita

Postări Recomandate

buna ziua!

 

v-as ruga foarte mult, daca stie cineva sa-mi spuna unde as putea sa gasesc si sa achizitionez un medicament numit ALDACTAZINE. este un produs frantuzesc sau belgian, folosit in tratamentul ascitei din ciroza hepatica decompensata.

am incercat sa-l caut in farmaciile din Timisoara, insa nu este de gasit; unii nici macar nu au auzit de el..

daca cineva ar putea sa ma ajute, rog sa raspunda cat se poate de repede!

 

multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.salut.as vrae as te ajut , dar .sincer nu stiu prea multe despre acest medicament.si tatal meu a fost diagnosticat in urma cu 5 luni cu ciroza decompensata. atunci a scapat cu greu de ascita, medicamentele obisnuite nu au dat roade. in schimb, a tinut regim drastic si a mers undeva , la o clinica nemteasca pe langa arad. lichidul a scazut substantial.

vestea prosta este ca in urma cu 6 zile s/a internat in spital sa mai faca alte analize. in doua zile, cat a stat sub supravegherea medicilor, a facut din nou lichid. mult. mama s/a straduit atata timp sa lupte cu ascita..zadarnic.sa nu ami spun ca mancarea de la spital, desi era pt regim , continea foarte multa sare. tatal meu a simtit gustul sarat si le a atras atentia celor de la bucatarie. interesant este ca o asitenta i a turnat o lingura de zahar in mancare , spunandu/i ca se poate manca..uite nu mai este sarata..:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut

eu n-am auzit de aldactazine,insa eu am scapat de lichidul ascetic cu spironolactona,furosemid,perfuzii cu manitol,plasma umana si albumina.

albumina si plasma sunt foarte scumpe dar merita.

eu intr-o saptamana am sacazut 8 kg.iar lichidul s-a eliminat vizibil.

de atunci(3 ani) nu mi s-a mai decompensat.

evident ca respect in continuare tratamentul cu spironolactona si ursofalk.

(si,ca un mic secret,mai mananc uneori si sarat :) ).

asa ca ar trebui sa-i intrebi pe doctori si despre medicamentele astea!!!

sanatate multa!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×