Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

ce-ai face daca vor sa te ia cu ei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ai pleca cu ei ..normal !

cand as ajunge acolo( cam mult 8 ani , scurteaza la un an) mi-ar da ca premiu o nava spatiala si dupa ce as investiga tot cei acolo as venii pe Pamant.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mergi pe un cimp superb, nu este nimeni linga tine. Doresti sa faci fotografii. Peisajul din jur este extraordinar. Te opresti sa fotografiezi un superb mal de argila incarcat cu smocuri de vegetatie...Abia astepti sa vezi ce vor zice ceilalti de pozele care le faci. Descoperi ca te-ai cam ratacit, dar nu conteaza, n-ai mers mult si Soarele este vizibil...La un moment dat, te trezesti in fata unor oameni, care seamana bine cu noi, dar ceva nu e in regula: se uita la tine lung, vorbesc limba ta, dar intr-un mod cu totul ciudat. Abia apoi, observi un detaliu de "ti se taie genunchii": undeva, la vreo 150 m. , vezi o nava ciudata, neindoielnic ceva ce nu ai mai vazut, ceva straniu. E clar: nu sunt de aici. Incerci sa intri in vorba cu ei. Culmea, reusesti mai bine decit te astepti. Mai mult decit atit, iti vor propune sa pleci cu ei pe o planeta in afara sistemului solar, unde poti trai 300 de ani, unde mai sunt paminteni, ca si ei, sau chiar mult mai mult, sa vezi peisaje cum n-ai mai vazut, sa vezi specii care nici nu ti le-ai putea imagina, sa cunosti alt fel de viata din toate punctele de vedere. In afara de asta, plecind vei scapa de datorii, de ziare, de bloc, de praf, de viata cotidiana de aici. Dar drumul este lung. Ei au avut noroc, sansa lor de a veni aici este unica la o perioada de timp atit de mare incit pot veni doar o data in viata. Daca pleci cu ei, trebuie s-o faci ACUM, drumul dureaza cam 8 ani, trebuie sa pleci doar cu ce ai pe tine. Fara ramas bun de la nimeni. Pentru ceilalti vei disparea pur si simplu fara urma. Definitiv. Ai pleca sa cunosti Universul lasind totul balta aici? poate merita, nu are oricine sansa asta, si mai mult ca sigur a doua sansa n-o voi avea... Oricum, acolo poti trai peste 300 de ani terestri, in timp ce aici poate cu greu ai atinge 80...Dar cum sa-ti lasi prietenii? dar serviciul? Parintii vor plinge dupa tine, vor crede ca ai patit ceva rau si te vor cauta tot restul vietii. Alegi noul, aventura absoluta (drumul presupune riscuri!!!! ) sau esti o persoana sentimentala si vei fugi de ozenauti cit vei vedea cu ochii? cine stie, poate nici nu sint oameni...sa zicem ca ai 10 minute sa te hotarasti...ce ai face?

...good bye, my friends, good by my lover !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...good bye, my friends, good by my lover !

sa inteleg ca ai alege sa pleci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Victor cred ca ai putea sa faci un ban gramada ai imaginatie bogata si daca vei mai studia si fenomenele petrecute in padurea Baciu cred ca vei gasi si mai multe subiecte.In cea ce priveste intrebarea ,raspunsul este simplu depinde cat esti de curios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga Victor cred ca ai putea sa faci un ban gramada ai imaginatie bogata si daca vei mai studia si fenomenele petrecute in padurea Baciu cred ca vei gasi si mai multe subiecte.In cea ce priveste intrebarea ,raspunsul este simplu depinde cat esti de curios.

Am studiat fenomenele si cunosc personal pe unul din autorii unor foarte cunoscute carti. Am indraznit si am fost si noaptea in padurea Baciu-Hoia. Vezi ce am postat la "astrologie&paranormal..." Merci de idee!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sa inteleg ca ai alege sa pleci?

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu as ramane alaturi de familie si prieteni :lol2:

Sint curios ce senzatie ai avea cind ai vedea nava plecind spre indepartata lume descrisa...sint convins ca altfel ai vedea lucrurile si viata tot restul vietii chiar daca ai fi ramas pe Pamint...Te-ai uita cum se chinuiau americanii cu lansari nereusite, reparatii, spuma izolatoare care produce stricaciuni la lansare, si ai zimbi cind ti-ai spune "oare au fost si ei asa la inceput?"

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×