Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

ce-ai face daca vor sa te ia cu ei?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si..daca as putea,v'as trimite si niste vederi :spiteful:

deci,Da,raspunsul este Da!

Pai ideea este ca nu te vei mai putea intoarce inapoi pe Pamant. Ai ramane acolo defintiv.

Te-ai duce chiar daca ai stii ca nu te vei mai intoarce niciodata la tine acasa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da!m'as duce!si stiu,ca era vorba de faptul ca nu te mai poti intoarce inapoi pe pamant,de aia am spus ca v'as trimite vederi :spiteful:

Dar,ar fii o sansa unica in viata,sa vezi ca exista si altceva inafara de ceea ce ti'a fost dat sa cunosti pana atunci!

si in concluzie...DAaaa :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eh!!eu as pleca!! :cheer:

bineinteles,ca aslasa multe amintiri,si multe persoane iubite in urma!Dar,nu as rata asa o ocazie!!de a ajunge acolo,unde inca nu s'a reusit sa se ajunga!sa descopar ceva total nou mie!cu..spenta sa nu fie niste extraterestri maniaci,care sa ma disece,si sa faca experimente pe mine :spiteful:

Si..daca as putea,v'as trimite si niste vederi :o:

deci,Da,raspunsul este Da!

Daca raspunsul tau este sincer trebuie sa recunosc ca ai ceva curaj. Si mult spirit de sacrificiu, pentru ca stii bine ca nu vei putea impartasi experienta ta cu nimeni, dar stiind ca fiecare se "naste si moare singur" tu ai ales sa te detasezi brutal de toti ceilalti pentru a trai experienta vietii tale. Tot...singura. Ai fire de explorator. Daca aplici starea asta si in viata de toate zilele ai sanse serioase sa reusesti lucruri pe care nici nu le visezi.

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da!m'as duce!si stiu,ca era vorba de faptul ca nu te mai poti intoarce inapoi pe pamant,de aia am spus ca v'as trimite vederi :spiteful:

Dar,ar fii o sansa unica in viata,sa vezi ca exista si altceva inafara de ceea ce ti'a fost dat sa cunosti pana atunci!

si in concluzie...DAaaa :o:

In concluzie, poti sa-ti imaginezi pregatirea pentru decolare. Prin peretii navei vezi voalat ultimele peisaje live de pa Pamint. Frunzele copacilor si ale buruienilor agitate de adierea vintului cald, de primavara...Pe tine, un costum argintiu, dintr-un material ciudat, primesti primele instructiuni pentru calatorie. Te uiti la ceea ce vezi afara. Este ultima oara cind vezi peisaj familiar, ceva te indeamna sa sorbi pina la ultima picatura acele imagini, care vor ramine amintiri pe viata. Simtiti, ozenautii te lasa sa te uiti pina la limita sigurantei. Au trecut apoi la posturi. Imagini pe display-uri care dau senzatia ca te uiti pe o fereastra cu caroiaje indica o complicata harta stelara. Nava se lifteaza blind la inceput, dar accelereaza constant, ajungind in citeva clipe la o viteza si o inaltime coplesitoare. Apuci sa gindesti: "ia uite, cite granite am trecut fara pasaport..."Apoi, vezi pamintul, intii ca un ocean, apoi ca o strachina....tot mai mic....vezi Luna, treci de ea...Undeva, in abisul cosmic se intrezareste nava-mama, imensa, plina de luminite aparent minuscule care-ti va fi casa pe 8 ani de zile si te va duce pe alte tarimuri, unde vei vedea universitati vechi de 5000 de ani terestri, mai multe specii de umanoizi, unde vei putea sti lucruri despre Pamint care nu le stim noi aici, adevaruri care poate noi nu le vom sti niciodata, tehnologie care n-am putea-o deosebi de magie. ... Drum buuuun!!!!!!!!

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si,vezi!tocmai astea sunt chestiile,care m'ar face sa renunt!la ce este aici!sansa de a afla si vedea lucruri,pe care,chiar daca nu le voi putea impartasi"familiei"mele,de fapt pamantenilor,dar,eu le voi trai!si oricum 300 de ani,as tot putea sa ma minunez.

nu as sta pe ganduri,pentru ca as stii ca este o sansa care nu'ti vine de 2 ori in viata!dar..din pacate,nu pot lua pe nimeni cu mine.

Dar,vede'ti voi,eu ma voi intalni,cu alti pamanteni!care au primit aceasta sansa!si..au stiut sa profite de ea!si,in plus as avea amintirile,care nu se pot sterge!as avea aparatul de fotografiat,cu care as duce ultimele imagini ale planetei care a fost casa mea....

...dar dupa cum am spus,sa nu ma disece :doh:....

Editat de Andradada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...dar dupa cum am spus,sa nu ma disece :doh:....

ai tu o obsesie cu chestia asta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cine eu?poi..ti'e ti'ar place sa'ti vezi organele imprastiate prin univers!!tu stii cat ti'ar lua sa le aduni la loc :doh:

nu am o obsesie,si daca ar fii pana la urma,ca..doar m'ar diseca,macar..am fost si eu buna la ceva :crazy:..si am ajuns acolo pe proprie raspundere :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cine eu?poi..ti'e ti'ar place sa'ti vezi organele imprastiate prin univers!!tu stii cat ti'ar lua sa le aduni la loc :doh:

nu am o obsesie,si daca ar fii pana la urma,ca..doar m'ar diseca,macar..am fost si eu buna la ceva :crazy:..si am ajuns acolo pe proprie raspundere :crazy:

Ai citit lectura genul "jurnal ozn" sau chestii de genul in care sunt povestite unele lucruri abominabile facute de ocupantii OZN-urilor? ( care de fapt OZN-uri un in mod obligatoriu vin de pe alte planete...) dar asta-i alt capitol...poate o sa deschid un topic si despre asta, dar sa stii ca extraterestrii plasmuiti de imaginatia mea sint niste extraterestri tare cumsecade, asa ca nu te vor diseca. Bine? Asa ca poti visa linistita la calatoria ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:doh: ce bine ca sunt cumsecade,asa ma pot bucura de calatorie,cred ca in nava,privind sper pamant,cum se indeparteaza,as folosi ultimele poziti de pe aparatul de fotografiat,pentru a captura frumusetea pamantului!

Apoi,m'as intoarce spre noua mea "familie"cu,o multime de intrebari invaluindu'mi mintea,iar ei....pregatiti sa'mi rapunda,pe..intelesul meu,si sa incerce sa ma pregateasca psihic,pentru ceea ce voi vedea!ce,cred eu,ar depasi cu mult asteptarile mele :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×