Sari la conținut
Forum Roportal
mlegs

Stie cineva cum se procedeaza pentru a avea autorizatie sa pictezi in spatii publice?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut... aveti idee cum se procedeaza pentru a avea autorizatie sa pictezi in spatii publice, unde trebuie sa te inscrii, pe unde trebuie sa umbli? am auzit ca e si o taxa care trebuie sa o platesti ca artist... Cunoasteti pe cineva care practica pictura in parcuri sau alte spatii publice?

Multumesc.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu nu iti trebuie nici o autorizatie daca vrei sa pictezi in spatii publice (desigur cu conditia sa nu ocupi o suprafata prea mare si sa nu te asezi cu sevaletul in plina strada, in locuri unde ai putea bloca sau incurca traficul auto sau pietonal). Iti trebuie autorizatie doar pentru comert i spatiile publice, dar pentru a picta nu cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu eu nu iti trebuie nici o autorizatie daca vrei sa pictezi in spatii publice (desigur cu conditia sa nu ocupi o suprafata prea mare si sa nu te asezi cu sevaletul in plina strada, in locuri unde ai putea bloca sau incurca traficul auto sau pietonal). Iti trebuie autorizatie doar pentru comert i spatiile publice, dar pentru a picta nu cred.

Ok...Si autorizatia pentru comert de unde s-ar lua? :)

Editat de mlegs

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut... aveti idee cum se procedeaza pentru a avea autorizatie sa pictezi in spatii publice, unde trebuie sa te inscrii, pe unde trebuie sa umbli? am auzit ca e si o taxa care trebuie sa o platesti ca artist... Cunoasteti pe cineva care practica pictura in parcuri sau alte spatii publice?

Multumesc.

 

 

Buna intrebarea! :good:

Nu mi-am pus probema - probabil ca asa cum spunea si lynxul o autorizatie de la primaria orasului pentru ca intra la domeniul de servicii. Am sa ma interesez si revin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×