Sari la conținut
Forum Roportal
Larisadobrescu

Sunt curioasa ce opinii voi primi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu am multe conceptii. Tu esti grasa sau ai doar creierul gras ?

Tu nu intelegi ca ambitia+controlul+posesivitatea+iluziile te-au facut sa tragi aiurea de o relatie care trebuia sa se termine mai demult pentru ca sunteti incompatibili ?

Ia zi-mi tu mie unde ma insel eu cand tu faci pe martira, dar in realitate te straduiai cu ardoare sa te bagi pe gatul cuiva care nu dorea asta in modul in care doreai tu.

Sa vrei, sa speri sau sa incerci sa faci pe cineva sa doreasca sau sa faca lucrurile in modul tau nu mai tine de iubire.

De ce sa te apropii de cineva care nu vrea sa te apropii de el (e distant, chestii)? Din ambitie+control+posesivitate+iluzii luate impreuna sau separat. Unde e iubirea aici ?

 

Aia cu grasa e interesanta. De tinut minte :))

You've got a point si ai dreptate pe alocuri, mi-ai deschis o usa. Doar ca asta aduce alta problema. De ce nu a spus, de ce atunci cand intreb "sunt sufocanta?" "sunt prea insistenta?" "te deranjeaza ceva din ceea ce zic?" "te deranjeaza ceva din ce fac, te rog zi-mi ca sa rezolvam cumva" "sunt prea agasanta?" "vorbesc prea mult?" "vrei sa te las sa-ti vezi de ale tale si vorbim mai incolo?" "ai nevoie de o pauza?" raspunsul era mereu "nu, de unde pana unde ti-a venit?" "Doamne, nu" "nu, ce ai?" sau simplu "nu". Te enervezi la un moment dat, spui. Explici "da, ma enervezi" "da esti prea stresanta" "da ma freci la cap" "da ma simt incoltit" "da esti posesiva" "da nam aer" "da vreau sa fac altceva" "da am treaba" ceva, zic. Timid nu era, asta-i clar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate pentru ca dorea sa fie cu tine, poate ca nu dorea sa te supere, poate pentru ca spera ca la un moment dat sa simti daca esti asa, sau pe dincolo, poate ca distanta lui era o forma de aparare... Poate ca dupa 8 luni i-au cam murit visele si poate dupa toti cei 3 ani visele lui erau deja ingropate si cu parastase si pomeni la activ.

De unde stii tu ca nu era timid ? Poate era.

Tu acum te biciuiesti singura. Daca-ti place asa de mult, cheama-ma, te biciuiesc si eu, oricum deja esti datoare o lada de bere ca-ti povestesc abecedarul despre cum sa lasi ceva mort sa stea mort.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gaseste don'soara pe altcineva, o sa-ti treaca de intrebarile astea cu siguranta, tre' sa fii constienta ca si daca ar exista raspunsuri din partea lui, la intrebarile astea, ele ar fi irelevante.

Take it as it is and move on.

Damn, imbatranesc!!

Editat de IceTeaFoot
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu a spus, de ce atunci cand intreb "sunt sufocanta?" "sunt prea insistenta?" "te deranjeaza ceva din ceea ce zic?" "te deranjeaza ceva din ce fac, te rog zi-mi ca sa rezolvam cumva" "sunt prea agasanta?" "vorbesc prea mult?" "vrei sa te las sa-ti vezi de ale tale si vorbim mai incolo?" "ai nevoie de o pauza?" raspunsul era mereu "nu, de unde pana unde ti-a venit?" "Doamne, nu" "nu, ce ai?" sau simplu "nu". Te enervezi la un moment dat, spui. Explici "da, ma enervezi" "da esti prea stresanta" "da ma freci la cap" "da ma simt incoltit" "da esti posesiva" "da nam aer" "da vreau sa fac altceva" "da am treaba" ceva, zic. Timid nu era, asta-i clar.

 

Oameni ca tine sunt stresanti pentru oameni ca el si atunci cand tac din gura.

Asta pe de o parte. Pe de alta parte, esti perversa. Nu, nu e o jignire, ca nu esti unica. Esti twisted si nu-ti dai seama.

Nu te sfatuiesc sa cauti o relatie acum, pentru ca nu vrei putea functiona normal. Il vei stresa pe ala cu bagajul de la primul, deci dublu stres pentru tip. Poti in schimb sa iti gasesti un fuck buddy. Sau prieten cu beneficii, cum se zice.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate pentru ca spera ca la un moment dat sa simti daca esti asa, sau pe dincolo,

 

bah, ce psychoza, ce de twisted mind... sa te simti ca esti asa-si-asa, el tace ca ceva in rahat dar ea sa se simta ca ... e joc de creier cand gura nu mai functioneaza???

Asta e caz psychologic!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

*Proasta nu sunt, sunt studenta la medicina, **noi intotdeauna vorbeam despre o gramada de subiecte, arta, muzica, opinii, filozofie, biologie, fizica, matematica, ABSOLUT orice, discutii antrenante, ***cu argumente si concluzii, ****ceva ce gasesti foarte rar in ziua de astazi.

*Dar nici prea deşteaptă nu eşti. :P

**Şi, o invenţie ceva, nimic? Nţ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×