Sari la conținut
Forum Roportal
Larisadobrescu

Sunt curioasa ce opinii voi primi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Well, I think u actually did just that.

Iar ego-ul nu te-a mai lasat sa dai inapoi, mai ales cand ai vazut reactia dezinvolta a lui.

Si cred ca ai facut fix treaba asta, din cauza topicului deschis.

Acum ia-o si tu logic, daca cineva incheie socotelile cu altcineva, pe baze si motive solide, adicatelea: bai, a facut asta si asta, n-am mai suportat, mi-a pus capac si lucrul asta, m-a facut sa DECID ca il bag in ma-sa!

De ce crezi ca o persoana care STIE motivele pentru o reactie, ar mai fi interesata de comportamentul aluia care i-a declansat reactia respectiva? Makes no sense whatsoever.

 

Sunt de acord. Nu, am zis ca am luat o decizie si mi-am asumat orice raspuns. Intrebarea mea este "de ce?" la fiecare detaliu pe care l-am spus pana acum. Ca de stiut stiu ce s-a intamplat si stiu si urmarile si ce s-a putut face si ce nu s-a putut face si de ce ne-am despartit sau m-am despartit, sau practic el s-a despartit, anyway not the point. Ma intereseaza "de ce toate astea?" "de ce o schimbare brusca ireversibila si total nereparabila sau neschimbabila sau nediscutabila, etc?" "de ce nu s-a despartit de mine pur si simplu in loc sa ma lase sa plang si sa ma consum incontinuu 4 luni pana mi-am dat seama ca defapt nu mai e nimic?" "de ce?"-uri in legatura cu asta, nu "de ce ne-am despartit?"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii ca intrebarea logica ar fi de fapt: de ce n-ai plecat tu si ai preferat sa plangi 4 luni?(nu-mi zice cu iubire ca n-am Emetiral)

 

Si cum ziceam, de obicei oamenii nu-s interesati de ce s-a schimbat cutarica si ma facea sa sufar mereu, oamenii isi baga picioru' cand se umple paharul si ii doare undeva despre motivele aluia/aleia, care ii determinau comportamentul.

Tu vrei sa stii de ce...bine, ca era un porcmagar, de aia. Te face sa te simti mai bine? Nu schimba cu nimic faptul ca TU ai stat inca 4 luni intr-o relatie care nu-ti mai convenea, nu?

Editat de IceTeaFoot
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai partea majoritara a comportamentului determina caracterul acelui comportament, draga mea studenta la medicina. Felul de a fi al acestui baiat este cel din cea mai mare parte a timpului, nu din partea mai mica.

Am uitat sa intreb... voi cati 20 de ani bucata aveti ?

Si ar mai fi o chestie... ai invatat sa nu incerci sa parasesti un baiat ca sa faca ala ce vrei tu. Deci bucura-te :jester:/> (yep, vaginul nu este allmighty, nici inchipuit, nici real)

 

Dar nu de asta m-am despartit de el, e stpid, mi-as fi asumat un risc mult prea mare daca nu voiam defapt sa o fac. Eu 22 el aproape 24 acum. Am invatat foate FOARTE multe din relatia, e clar si ma bucur :)) Vaginul nici nu trebuie sa fie allmighty, e stupid, nu am avut niciodata ideea asta. Nu inteleg. Eu incerc sa explic ca n-am treaba cu propaganda asta feminina in care femeile trebuie sa aiba ultimul cuvant si barbatii sunt niste porci si Jose Armando exista siiii vaginul este allmighty si mai stiu eu ce porcarie generalista cu care nu am treaba. Nu despre asta e vb. Eu doar am nevoie sa inteleg "de ce" urile astea ca sa pot sa inchid un capitol once for all am nevoie de o ordine, e ca si cum as avea un puzzle incomplet.

 

Stii ca intrebarea logica ar fi de fapt: de ce n-ai plecat tu si ai preferat sa plangi 4 luni?(nu-mi zice cu iubire ca n-am Emetiral)

 

Si cum ziceam, de obicei oamenii nu-s interesati de ce s-a schimbat cutarica si ma facea sa sufar mereu, oamenii isi baga picioru' cand se umple paharul si ii doare undeva despre motivele aluia/aleia, care ii determinau comportamentul.

Tu vrei sa stii de ce...bine, ca era un porcmagar, de aia. Te face sa te simti mai bine? Nu schimba cu nimic faptul ca TU ai stat 4 luni intr-o relatie care nu-ti mai convenea, nu?

 

Iubire. (surprised ha?) De aia am stat. Am sperat ca pot s agasesc o rezolvare. Eu nu ma dau batuta in general. O data ce imi pun in cap sa rezolv ceva, fac aproape tot ce pot sa rezolv. Asa si aici. Nu am vrut sa termin fara sa stiu ca am incercat tot ce am putut. Nu, nu schimba cu nimic. Eu vreau doar sa inteleg comportamentul lui:)) Nu ma pot rezuma la porcnesimtit, e clar ca nu e doar atat. Poate ma seaca pe mine ceva inexistent poate stiu eu am vazut ceva ce nu exista defapt dar nu prea ma incalzeste daca zic asta, tot ma seaca sa inteleg de ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar am nevoie sa inteleg "de ce" urile astea ca sa pot sa inchid un capitol once for all am nevoie de o ordine, e ca si cum as avea un puzzle incomplet.

Te roade ca de ce nu ti-a dat tie explicatia pe care o doreai tu, nu ? Pentru ca nu exista nicio explicatie, oricum nu una care sa conteze. Ti-a zis ca esti proasta mai demult. Asta nu ti-a sunat a semnal de alarma ? Nu ? Atunci intelege ca el s-a departat de tine in timp la modul total si l-a lasat rece epilogul, adica formalitatea prin care tu i-ai zis "Vasile, gata, rupem pozele". Or mai fi si alte explicatii, dar asta e cea mai plauzibila din ce povestesti tu. Acu o sa dormi mai bine ? Iti zic eu - NU :evil: Pentru ca tu vrei sa auzi asta din gura lui, nu din tastele mele :evil: Cand o sa renunti la a cauta potcoave de cai morti o sa dormi in sfarsit bine :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubire. (surprised ha?) De aia am stat. Am sperat ca pot s agasesc o rezolvare. Eu nu ma dau batuta in general. O data ce imi pun in cap sa rezolv ceva, fac aproape tot ce pot sa rezolv. Asa si aici. Nu am vrut sa termin fara sa stiu ca am incercat tot ce am putut.

Aia se cheama ambitie. Nu prea are treaba cu iubirea, are treaba cu controlul si posesia. Si cu iluziile din capul tau in cazul de fata.

Ce e iubirea ? Sentimentul ala cand te simti bine pe langa o persoana, ii vrei binele, vrei sa iti impartasesti mult din timpul liber cu ea etc. etc... Unde mai exact ai povestit tu despre asa ceva intre voi doi ? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Te roade ca de ce nu ti-a dat tie explicatia pe care o doreai tu, nu ? Pentru ca nu exista nicio explicatie, oricum nu una care sa conteze. Ti-a zis ca esti proasta mai demult. Asta nu ti-a sunat a semnal de alarma ? Nu ? Atunci intelege ca el s-a departat de tine in timp la modul total si l-a lasat rece epilogul, adica formalitatea prin care tu i-ai zis "Vasile, gata, rupem pozele". Or mai fi si alte explicatii, dar asta e cea mai plauzibila din ce povestesti tu. Acu o sa dormi mai bine ? Iti zic eu - NU :evil:/> Pentru ca tu vrei sa auzi asta din gura lui, nu din tastele mele :evil:/> Cand o sa renunti la a cauta potcoave de cai morti o sa dormi in sfarsit bine :)/>

 

A, nu, povestea cum ca as fii proasta e recenta, nu e din timpul relatiei si nu in fata, pt ca practic nu are nicio baza. Eu nu prea accept acuzatii fara argumente. Ok le aud, le ascult, dar nu le si accept. As fi vorbit cu el de mult dar el nu este intocmai genul de persoana care sa vorbeasca. Din pacate e mai greu cu renuntatul, am nevoie de raspunsuri. Aici am cautat doar opinii care probabil coincid si cu raspunsurile, cateva, dar nu pot fi luate ca raspunsuri o data ce nu vin de la sursa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A, nu, povestea cum ca as fii proasta e recenta, nu e din timpul relatiei si nu in fata, pt ca practic nu are nicio baza. Eu nu prea accept acuzatii fara argumente. Ok le aud, le ascult, dar nu le si accept. As fi vorbit cu el de mult dar el nu este intocmai genul de persoana care sa vorbeasca. Din pacate e mai greu cu renuntatul, am nevoie de raspunsuri. Aici am cautat doar opinii care probabil coincid si cu raspunsurile, cateva, dar nu pot fi luate ca raspunsuri o data ce nu vin de la sursa.

Bravo. Parca te si vad tinandu-i calea omului "Vasile, te-am parasit, fa ceva !!! Trebuie s afaci ceva ! Baga-ma-n seama, asculta-ma si intreaba-ma de ce te-am parasit !". Si Vasile o sa-ti mai spuna inca o data ca pleaca la munca si n-are timp :evil:

Ce dracu, mah, daca tot aveai ceva de vorbit cu el, n-ai putut sa faci asta cand inca mai aveati pseudo-relatia, te-ai trezit acu', cand ai vazut ca ala si parasit tot nu spune ce vrei tu sa auzi ? Gizas, pai atunci ti-o meriti.

Nu statea de vorba cand erati impreuna, de ce despartiti ai impresia c-o sa devina brusc vorbaret ?

Ce sa-ti mai zic ? Da-i maine un telefon si zi-i asa "Vasile, tre sa ne vedem sa ma dumiresti de cateva curiozitati si-ti fac un blowjob". Daca nu merge nici asa, pune-i cruce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aia se cheama ambitie. Nu prea are treaba cu iubirea, are treaba cu controlul si posesia. Si cu iluziile din capul tau in cazul de fata.

Ce e iubirea ? Sentimentul ala cand te simti bine pe langa o persoana, ii vrei binele, vrei sa iti impartasesti mult din timpul liber cu ea etc. etc... Unde mai exact ai povestit tu despre asa ceva intre voi doi ? :roll:/>/>

 

 

Pai ma simteam bine langa el, ii voiam binele, as fi impartasit tot timpul meu liber cu el, nu ma mai interesa nici de mama spatiului meu, etc etc... dar din nou nu am intrat in detalii prea marunte, as fi scris 3 pagini asa... daca ar fii sa descriu eu ce am simtit pt el mi-ar lua o gramada. Am zis iubire pt ca as fi dat absolut orice sa stau cu el, i-am vrut binele indiferent de orice, as fi facut orice sa vad ca e ok(dar nimic din ce faceam nu avea niciun impact, el nu era bine dispus niciodata si nu cu mine, in general) i-as fi dat cat spatiu ar fi vrut el doar sa stiu ca se simte ok, pentru numele lui Dumnezeu, treceam cu vderea si daca m-ar fi inselat, doar sa stiu ca dupa asta totul e ok. Cand am spus ca am incercat orice inseamna ORICE. Nu m-am chinuit si am suferit 4 luni din ambitie, ca daca era ambitie si daca era vorba despre ego-ul meu il tratam inapoi cu indiferenta si distanta sa vedem care pe care, sa fiu in control sa fiu independenta de prezenta lui sau orice il implica sau macar sa ma prefac, de dragul ego-ului. Dar eu n-am facut decat sa incerc sa ma apropii si sa incerc sa fac astfel in cat sa fie ok, indiferent cat de distant era el. Pana am clacat si m-a lovit realitatea ca ma bat cu morile de vant. Dar nu, asta nu e iubire. E posesivitate si control.

 

Ai avut cumva vreodata conceptia asta cum ca "femeile umbla dupa bani si sunt pe interes" sau "femeile vor sa aiba ultimul cuvant intotdeauna" sau "toate femeile vor sa aiba controlul superm" sau "toate femeile vorbsc mult" sau "toate femeile au impresia ca daca au vagin pot controla lumea"? pt ca pari genul..

 

Bravo. Parca te si vad tinandu-i calea omului "Vasile, te-am parasit, fa ceva !!! Trebuie s afaci ceva ! Baga-ma-n seama, asculta-ma si intreaba-ma de ce te-am parasit !". Si Vasile o sa-ti mai spuna inca o data ca pleaca la munca si n-are timp :evil:/>/>

Ce dracu, mah, daca tot aveai ceva de vorbit cu el, n-ai putut sa faci asta cand inca mai aveati pseudo-relatia, te-ai trezit acu', cand ai vazut ca ala si parasit tot nu spune ce vrei tu sa auzi ? Gizas, pai atunci ti-o meriti.

Nu statea de vorba cand erati impreuna, de ce despartiti ai impresia c-o sa devina brusc vorbaret ?

Ce sa-ti mai zic ? Da-i maine un telefon si zi-i asa "Vasile, tre sa ne vedem sa ma dumiresti de cateva curiozitati si-ti fac un blowjob". Daca nu merge nici asa, pune-i cruce.

 

Daca pun si ultima parte merg la sigur, altfel depinde de cat chef are sa se miste :)/>) Ce naiba sa dicut cu el atunci, ca am incercat cu o zi inainte si oricum niciodata "nu era momentul sa discutam asta". Oricum. Multumesc pentru opinii. E interesant sa vad cum gandesc persoanele din afara care nu ne cunosc pe niciunul.

Editat de Larisadobrescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai avut cumva vreodata conceptia asta cum ca "femeile umbla dupa bani si sunt pe interes" sau "femeile vor sa aiba ultimul cuvant intotdeauna" sau "toate femeile vor sa aiba controlul superm" sau "toate femeile vorbsc mult" sau "toate femeile au impresia ca daca au vagin pot controla lumea"? pt ca pari genul..

Eu am multe conceptii. Tu esti grasa sau ai doar creierul gras ?

Tu nu intelegi ca ambitia+controlul+posesivitatea+iluziile te-au facut sa tragi aiurea de o relatie care trebuia sa se termine mai demult pentru ca sunteti incompatibili ?

Ia zi-mi tu mie unde ma insel eu cand tu faci pe martira, dar in realitate te straduiai cu ardoare sa te bagi pe gatul cuiva care nu dorea asta in modul in care doreai tu.

Sa vrei, sa speri sau sa incerci sa faci pe cineva sa doreasca sau sa faca lucrurile in modul tau nu mai tine de iubire.

De ce sa te apropii de cineva care nu vrea sa te apropii de el (e distant, chestii)? Din ambitie+control+posesivitate+iluzii luate impreuna sau separat. Unde e iubirea aici ?

 

Incompatibili, nepotriviti, vis neimplinit, iluzie spulberata, lipsa unei legaturi solide pe baza de potrivire de caracter. Nu gandi ca a fost altceva, nu fii grasa :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×