Sari la conținut
Forum Roportal
Larisadobrescu

Sunt curioasa ce opinii voi primi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

E destul de delicat sa te descurci cu o persoana pe care nu o cunosti practic si pe care incerci sa o descoperi de 3 ani, defapt mai mult. Nu stii exact ce sa faci pt c si daca preiei initiativa prea mult, ajungi sufocanta, daca oferi spatiu, esti boring. Hotarestete. In cazul meu nu am preluat initiativa pentru ca era nevoie de tact si luat incetul cu incetul. Nu pot sa fac experimente pur si simplu pe persoana la care tin sa vad care merge. Cred ca e putin cam superficial. Poate tu te distrezi gandind raspunsurile astea la suprafata, dar eu chiar am o dilema aici care nu imi da pace, oricat de mult as incerca sa uit de ea, pt ca e in trecut la uma urmelor oricum.

Iar trebuie sa fiu de acord cu Pharell - te rod chestiile astea pentru ca tu l-ai parasit si el nu s-a viermuit la tine, indiferent ca-ti dai tu seama sau nu. E trademark al speciei.

De unde stii ca era nevoie de tact si luat ca pe oul de gaina sa nu se sparga ? Poate ar fi fost ok sa nu-ti fi facut tu 50000 de probleme inchipuite si sa te porti normal si daca va potriveati continua relatia si acum, daca nu, nu. Apropo, ziceai ca la el iti placea sufletul minunat, pe de alta parte zici ca abia il cunosteai din cauza ca nu se deschidea. Pai... da eroare... iti placea ceva ce nu cunosteai ? :stars:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte posibil sa fiu eu prost, da' aici scrie ca TU te-ai despartit de el.

Acum in loc sa STII motivele pentru care te-ai despartit de el, ca doar na, zici ca tu ai facut-o...intrebi de ce a stat el cu tine? Pai poate te iubea si de aia...ai impresia ca oricine, pe lumea asta, o sa aiba aceleasi stari tot timpul? Era rece, nu tinea minte aniversarile...seriously??!?!Eu nu tin minte nici in ce zi sunt nascuti nepotii mei, ma trage altcineva de maneca. Si am zile cand chiar n-am chef de problemele/intrigile altora. Mai are omu' o problema, o stare, nu poti sa stai si sa-ti faci scenarii conform carora, porcul nu te mai iubeste ca nu-ti mai aduce flori zilnic.

Pe tine te-a deranjat ca a reactionat detasat, ca nu ti-a dat satisfactia de a se tangui..pai asa as fi facut si eu, doar nu eu luasem decizia, TU o facusei.

De ce sa stau sa ma rog de tine sa-ti schimbi o decizie pe care TU ai luat-o?!

 

Pai eu am facut-o pentru ca era clar ca nu mai e nimic intre noi, era clar ca NU AM CE SA MAI FAC in privinta a niciunui lucru, nu vorbea cu mine, nu se deschidea deloc, niciodata nu avea "nimic" dar se purta icredibil de distant, era o stare generala, nu era ok niciodata nimic, nu erau stari ca nu-s absurda si nu ma interesa sa-mi aduca flori, sincer in situatia aia eram bucuroasa daca vb cu mine:)) Da aniversarile noastre erau bazat pe ceva important, nu pot sa spun aici , nu era ca "a uitat ca e ziua mea si nu mi-a luat *nu-stiu-ce-super-cadou* , aniversari pe care culmea inainte el si le amintea, inaintea mea (nu le uitam eu, el ma "atentiona" intotdeauna inainte, sa nu creez confuzii). Vorbesc de o schimbare brusca aici, nu de clisee de neveste telnoveliste care au impresia ca acel Jose Armando ar trebui sa existe in orice barbat....

Editat de Larisadobrescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Of course it sucks after some point.Mai ales dupa atatia ani de mana ta:)) Dar care erau optiunile, o data ce el nu a vrut sa ne despartim atunci, nu a vrut sa se duca la alte tipe, iar eu nu puteam pur si simplu s-o fac.

Gandeste-te cum se simtea el stiind ca NU TE ATRAGE SEXUAL suficient de mult incat sa te urci pe el cand il vedeai excitat. Tu nu ai simtit nevoia, DORINTA de a face sex cu el. Si pe el asta l-a macinat interior probabil. In mod firesc nu ai cum sa stai dreaq langa IUBITUL TAU 2 ani si sa nu-ti vina sa faci sex cu el. Poate de aia l-ai si "omorat" asa incet..

 

:lol2:/> Aha, daca "prietenul" asta comun iti propune sex sau relatie, sa mai deschizi un topic, iti explic acolo ce fel de prieten comun era.

:lol:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2:/>/> Aha, daca "prietenul" asta comun iti propune sex sau relatie, sa mai deschizi un topic, iti explic acolo ce fel de prieten comun era.

P.S. Vezi ca postasem ceva si pe pagina trecuta, nu stiu daca ai vazut, am luat un citat din prima ta postare.

Inca n-am inteles cum vine asta.

 

 

Nu, n-are legatura, e prieten cu mine de cand aveam vreo 4 ani, practic am crescut impreuna si la un mom dat am afllat ca e prieten bun si cu el. Cred ca am raspuns la postarea aia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur n-ai facut-o ca sa-i tragi lui semnalul de alarma suprem?

Sigur n-ai facut-o cu speranta ca el o sa reactioneze asa cum vrei tu, atunci cand ii spui ca va despartiti? In sensul ca o sa iti dea atentie ca inainte, o sa te pretuiasca, o sa fie cald and so on.

 

Nu, n-are legatura, e prieten cu mine de cand aveam vreo 4 ani, practic am crescut impreuna si la un mom dat am afllat ca e prieten bun si cu el. Cred ca am raspuns la postarea aia.

Si relevanta care e?! N-ar fi atras dpdv sexual de tine pentru ca e amicul tau sau pentru ca arati ca la varsta de 4 ani?(cre' ca se exclude a doua)

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iar trebuie sa fiu de acord cu Pharell - te rod chestiile astea pentru ca tu l-ai parasit si el nu s-a viermuit la tine, indiferent ca-ti dai tu seama sau nu. E trademark al speciei.

De unde stii ca era nevoie de tact si luat ca pe oul de gaina sa nu se sparga ? Poate ar fi fost ok sa nu-ti fi facut tu 50000 de probleme inchipuite si sa te porti normal si daca va potriveati continua relatia si acum, daca nu, nu. Apropo, ziceai ca la el iti placea sufletul minunat, pe de alta parte zici ca abia il cunosteai din cauza ca nu se deschidea. Pai... da eroare... iti placea ceva ce nu cunosteai ? :stars:/>

 

Cum ziceam, discutam pe baza a milioane de subiecte doar cand era vorba de sentimete in orice fel era dead end, se inchidea instant. Dar iti poti da seama de o persoana si din chestiile asta indirect, insa pt ceva mai profund, in cazul meu trebuie date cartile pe fata.

 

Ma rod chestiile astea pt ca as fi vrut macar sa imi zica nu stiu "mi-a parut bin sa te cunosc" sau ceva?Si pt ca toate astea au fost ceva ce el astepta de mult se vedea n-a avut nicio emotie nimic, era ca o chestie firasca pt care oricum avea reactia pregatita. Nu stiu, e o relatie de 3 ani, e putin stupid sa se termine cu "ok, mai vorbim", zic. Nu ma intereseaza sa se zvarcoleasca si sa se viermuiasca si sa traga de miine si sa se roage si eventual sa planga. Doar ca nu m-am asteptat la ceva atat de sec, dupa atata timp. Plus ca raspunsul meu catgoric ar fi fost "Stai putin, de unde pana unde?Macar as fi incercat sa inteleg ce se intampla.

 

Sigur n-ai facut-o ca sa-i tragi lui semnalul de alarma suprem?

Sigur n-ai facut-o cu speranta ca el o sa reactioneze asa cum vrei tu, atunci cand ii spui ca va despartiti? In sensul ca o sa iti dea atentie ca inainte, o sa te pretuiasca, o sa fie cald and so on.

 

 

Si relevanta care e?! N-ar fi atras dpdv sexual de tine pentru ca e amicul tau sau pentru ca arati ca la varsta de 4 ani?(cre' ca se exclude a doua)

 

Ideea era ca nu ar fi zis-o ca sa ma obtina pe mine, n-am nici o idee cat de atras e el de mine, desi sincer, nu prea cred. Oricum am si dat citatul ca fiind spus de el clar, pt ca nu ma bazez pe spusele altora pana n-am o baza, dar era confirmarea unei banuieli pe care o aveam deja.

Nu, mi-aluat foarte mult timp sa iau decizia respectiva, am luat in calcul orice posibilitate, asta era clar singurul lucru de facut. Daca as fi vrut sa fie drept semnal de alarma o faceam de mult nu ma mai consumam atat(m-am gandit la asta), plus ca nu as fi zis chestia asta doar asa "sa vad ce zice, sa vad daca merge" pt ca riscul ar fi fost chiar sa ne despartim.

 

Gandeste-te cum se simtea el stiind ca NU TE ATRAGE SEXUAL suficient de mult incat sa te urci pe el cand il vedeai excitat. Tu nu ai simtit nevoia, DORINTA de a face sex cu el. Si pe el asta l-a macinat interior probabil. In mod firesc nu ai cum sa stai dreaq langa IUBITUL TAU 2 ani si sa nu-ti vina sa faci sex cu el. Poate de aia l-ai si "omorat" asa incet..

 

 

:lol:/>

 

Mi-a venit, de multe ori, aveam impulsuri o gramada, numai eu stiu ce era in mine, dar asta era instinctual, constient nu puteam sa o fac, ma blocam, dar asta pt ca el nu transmitea nimic, nu puteam sa ma las purtata de val sa innebunesc si s-o fac pur si simplu, sa nu ma mai gandesc. Era grabit si eu aveam nevoie de timp...

 

Cum ziceam, discutam pe baza a milioane de subiecte doar cand era vorba de sentimete in orice fel era dead end, se inchidea instant. Dar iti poti da seama de o persoana si din chestiile asta indirect, insa pt ceva mai profund, in cazul meu trebuie date cartile pe fata.

 

Ma rod chestiile astea pt ca as fi vrut macar sa imi zica nu stiu "mi-a parut bin sa te cunosc" sau ceva?Si pt ca toate astea au fost ceva ce el astepta de mult se vedea n-a avut nicio emotie nimic, era ca o chestie firasca pt care oricum avea reactia pregatita. Nu stiu, e o relatie de 3 ani, e putin stupid sa se termine cu "ok, mai vorbim", zic. Nu ma intereseaza sa se zvarcoleasca si sa se viermuiasca si sa traga de miine si sa se roage si eventual sa planga. Doar ca nu m-am asteptat la ceva atat de sec, dupa atata timp. Plus ca raspunsul meu catgoric ar fi fost "Stai putin, de unde pana unde?Macar as fi incercat sa inteleg ce se intampla.

 

 

 

Ideea era ca nu ar fi zis-o ca sa ma obtina pe mine, n-am nici o idee cat de atras e el de mine, desi sincer, nu prea cred. Oricum am si dat citatul ca fiind spus de el clar, pt ca nu ma bazez pe spusele altora pana n-am o baza, dar era confirmarea unei banuieli pe care o aveam deja.

Nu, mi-aluat foarte mult timp sa iau decizia respectiva, am luat in calcul orice posibilitate, asta era clar singurul lucru de facut. Daca as fi vrut sa fie drept semnal de alarma o faceam de mult nu ma mai consumam atat(m-am gandit la asta), plus ca nu as fi zis chestia asta doar asa "sa vad ce zice, sa vad daca merge" pt ca riscul ar fi fost chiar sa ne despartim.

 

 

 

Mi-a venit, de multe ori, aveam impulsuri o gramada, numai eu stiu ce era in mine, dar asta era instinctual, constient nu puteam sa o fac, ma blocam, dar asta pt ca el nu transmitea nimic, nu puteam sa ma las purtata de val sa innebunesc si s-o fac pur si simplu, sa nu ma mai gandesc. Era grabit si eu aveam nevoie de timp...

 

Plus ca aici in ceea ce priveste partea sexuala sunt foarte multe detalii care implica starea mea si nu le voi discuta aici pt ca prefer sa ramana acolo, nu sunt de laudat. Ideea ar fii doar ca ce voia el si spunea ca vrea si nu mai putea nu se pupa cu ce imi arata si ce imi transmitea si ce facea inclusiv si mai ales d.p.d.v. sexual

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma rod chestiile astea pt ca as fi vrut macar sa imi zica nu stiu "mi-a parut bin sa te cunosc" sau ceva?Si pt ca toate astea au fost ceva ce el astepta de mult se vedea n-a avut nicio emotie nimic, era ca o chestie firasca pt care oricum avea reactia pregatita. Nu stiu, e o relatie de 3 ani, e putin stupid sa se termine cu "ok, mai vorbim", zic. Nu ma intereseaza sa se zvarcoleasca si sa se viermuiasca si sa traga de miine si sa se roage si eventual sa planga. Doar ca nu m-am asteptat la ceva atat de sec, dupa atata timp. Plus ca raspunsul meu catgoric ar fi fost "Stai putin, de unde pana unde?Macar as fi incercat sa inteleg ce se intampla.

Mi-a venit, de multe ori, aveam impulsuri o gramada, numai eu stiu ce era in mine, dar asta era instinctual, constient nu puteam sa o fac, ma blocam, dar asta pt ca el nu transmitea nimic, nu puteam sa ma las purtata de val sa innebunesc si s-o fac pur si simplu, sa nu ma mai gandesc. Era grabit si eu aveam nevoie de timp...

Deci esti ofticata ca baiatul cu care nu simteai nevoia sa faci sex nu a reactionat la faptul ca l-ai parasit.

 

:rot:

 

Esti human female, e normal sa te roada la ficati cand ti se face asa ceva. O sa-ti treaca... in vreo 10 ani.

 

Acu... te-ai gandit vreodata ca poate omul ala era sec asa de felul lui si ca poate d-aia in 3 ani de zile el a fost distant, pentru ca e felul lui de a fi ? Ia zi tu, ti-a trecut prin capsor chestia asta ? :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Well, I think u actually did just that.

Iar ego-ul nu te-a mai lasat sa dai inapoi, mai ales cand ai vazut reactia dezinvolta a lui.

Si cred ca ai facut fix treaba asta, din cauza topicului deschis.

Acum ia-o si tu logic, daca cineva incheie socotelile cu altcineva, pe baze si motive solide, adicatelea: bai, a facut asta si asta, n-am mai suportat, mi-a pus capac si lucrul asta, m-a facut sa DECID ca il bag in ma-sa!

De ce crezi ca o persoana care STIE motivele pentru o reactie, ar mai fi interesata de comportamentul aluia care i-a declansat reactia respectiva? Makes no sense whatsoever.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci esti ofticata ca baiatul cu care nu simteai nevoia sa faci sex nu a reactionat la faptul ca l-ai parasit.

 

:rot:/>

 

Esti human female, e normal sa te roada la ficati cand ti se face asa ceva. O sa-ti treaca... in vreo 10 ani.

 

Acu... te-ai gandit vreodata ca poate omul ala era sec asa de felul lui si ca poate d-aia in 3 ani de zile el a fost distant, pentru ca e felul lui de a fi ? Ia zi tu, ti-a trecut prin capsor chestia asta ? :tease:/>

 

Ok, chestia cu sexul ar nevoie de detalii ca sa fie inteleasa, o lasam :)) Nu merge discutata la general.

Da, m-am gandit, dar dupa mi-am adus aminte ca 8 luni nu a fost, a fost mai atasat cred ca si decat mine... nu te poti gandi ca e vorba de "o stare" ca e o stare de 8 luni si inca o stare de aproape 2 ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, m-am gandit, dar dupa mi-am adus aminte ca 8 luni nu a fost, a fost mai atasat cred ca si decat mine... nu te poti gandi ca e vorba de "o stare" ca e o stare de 8 luni si inca o stare de aproape 2 ani.

Pai partea majoritara a comportamentului determina caracterul acelui comportament, draga mea studenta la medicina. Felul de a fi al acestui baiat este cel din cea mai mare parte a timpului, nu din partea mai mica.

Am uitat sa intreb... voi cati 20 de ani bucata aveti ?

Si ar mai fi o chestie... ai invatat sa nu incerci sa parasesti un baiat ca sa faca ala ce vrei tu. Deci bucura-te :jester: (yep, vaginul nu este allmighty, nici inchipuit, nici real)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×