Sari la conținut
Forum Roportal
Larisadobrescu

Sunt curioasa ce opinii voi primi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa va supun unui fel de sondaj. Am o dilema care ma seaca de cel putin 6-7 luni. E legta de o fosta relatie si nu o pot explica in niciun fel posibil. M-am gandit ca poate, privind din afara, cineva ar putea macar sa aiba o idee sau situatie similara.

Eu si fostul meu prieten am fost impreuna timp de aproape 3 ani. La inceput ne-am cuplat dupa o perioada de tatonari de aproape 1 an si jumatate, amandoi eram foarte atasati, puteam sa simt asta cat se poate de bine. Aatasamentul asta puternic a durat cam 8 luni, dupa care el a inceput sa se raceasca din ce in ce mai tare...si a ramas asa. rce si distant. Niciodata nu s-a deschis in fata mea singur, fara sa il intreb eu ce probleme are sau ce i se intampla. Era afectuos, imi spunea ca ma iubeste, foarte des chiar, ma tine in brate, chstii normale, declaratii si asa mai departe, dar pot numara pe degete si anume 5, datile in care chiar am simtit ca ceea ce spune vine din suflet. Problema este ca NICIODATA nu m-am inselat cand am simtit ceva si pana si de data asta am avut dreptate. Uita cand era vorba de aniversarile noastre, niciodata nu dadea prea multa atentie detaliilor si intotdauna era foarte indiferent in legatura cu tot ce il inconjoara. Eu am stat cu el pentru ca am tinut la el incredibil de mult si am incercat pe cat posibil sa il descopar si sa il apropii de mine sa pot sa ii sap inceeet incet in scutul ala pe care nu si l-a dat niciodata jos. O alta mentiune ar fii ca noi am inceput sa avem relatii intime abea dupa 2 ani. FOATE mult timp. Timp in care eu i-am propus sa se duca la altcineva din punctul asa de vedere daca pentru el rprezinta o problema. raspunsul lui a fost "In niciun caz...ori tu ori altcineva, m-as simti oribil, n-as putea sa te insel si sa vin inapoi la tine, nu esti sanatoasa? E ok asa". Eu nu eram pregatita, era prima oara pt mine si sincer nici nu ma atragea ideea foarte tare, el era foarte insistent pe tema asta iar mi imi creaza un discomfort incredibil orice presiune sau graba a lucrurilor care ar trebui sa se desfasoare normal. Toate problemele astea au fost intr-un sfarsit discutate intr noi pe parcursul relatiei(cu cearta sau discutate pe indelete, calm). Intr-un sfarsit, s-a intamplat si sexul. Dar niciodata nimic pasional sau sa simt...deva sentiment venind dinspre el...pura atractie fizica. Dupa care in ultimele 4 luni a devenit FOARTE rece, FOARTE distant, ne vedeam din ce in ce mai rar, nu era mai niciodata prea extaziat cand ne vedeam. Intr-un final ne-am despartit, eu de el. El a reactionat cam asa"Ok, eu trebuie sa ma pregatesc de lucru, mai vorbim" in aclas timp in care eu plangeam de nu mai puteam respira. L-am auzit vorbind cu un prieten "Lasa, ca nu e chiar asa...dupa cum merg lucrurileeee eu in curand n-o sa mai am prietena..." dupa care mi-a recunoscut in fata (ne-am intalnit intamplator undeva si ne-am trezit discutand) ca pt el era o povara sa tot iesim pt ca avea nevoie de timp de relaxare si in loc sa stea acasa el iesa cu mine. Mi-am mai auzit vorbe dupa, cum ca as fii nu prea desteapta. Proasta nu sunt, sunt studenta la medicina, noi intotdeauna vorbeam despre o gramada de subiecte, arta, muzica, opinii, filozofie, biologie, fizica, matematica, ABSOLUT orice, discutii antrenante, cu argumente si concluzii, ceva ce gasesti foarte rar in ziua de astazi. Defapt asta este nul din lucrurile care ne-a atras impreuna.

Acum ca ati citit tot(este foarte mult si multumesc pentru asta) intrebarile mele ar fii : De ce a stat cu mine atat de mult timp? De ce ne-am despartit chiar dupa ce am inceput viata sxuala, cand in fond absenta ei era una din problemele noastre, de ce a fost asa de inchis intotdeauna? Daca in fond "sunt o proasta". Trebuie sa fii idiot sa stai 3 ani cu o proasta cu care nici nu ti-o tragi, ca sa o spunem pe sleau, nu cred ca exista cineva care ar face asa ceva, de ce ai face asa ceva, nu exista niciun beneficiu. Daca a stat doar pentru sex, e putin irelevant pt ca nu s-a intamplat prea mult si pe langa asta ne-am despartit aproap imediat dupa ce am inceput asta. De iubit mi-a dat de intales ca m-a iubit efectiv doar primul an si jumatate, dupaia a fost "asaa", ceea ce ma duce cu gandul la "gagica drept trofeu" tipa cu care iesi in lume sa vada tipii ce gagica ai si ca ai gagica si careia i-o tragi de-i sar capacele, pe care o lasi imediat dupa ce i-ai tras-o. Din nou, sa stai 2 ani si ceva doar ca sa i-o tragi unei proaste, putin probabil. Poate cineva imi poate deslusi acest mister... multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai o oftica pe tine de-ti iese fum pe urechi deja. Bine ti-a facut, un pic de mandrie e buna, dar sa dai pe dinafara e ceva greu suportabil.

Te-a lasat pentru ca nu l-ai inteles. A vrut sa fie cu tine ca i-ai placut si s-o fi gandit ca o sa te dai pe brazda la un moment dat. Trofeule :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai o oftica pe tine de-ti iese fum pe urechi deja. Bine ti-a facut, un pic de mandrie e buna, dar sa dai pe dinafara e ceva greu suportabil.

Te-a lasat pentru ca nu l-ai inteles. A vrut sa fie cu tine ca i-ai placut si s-o fi gandit ca o sa te dai pe brazda la un moment dat. Trofeule :tease:/>

Asa ma enervezi cu aceste conceptii ale tale! Tipul a tinut-o incurcata, cum e o vorba pe aici, un las in opinia mea. Un barbat adevarat nu face asa ceva. Nu exista barbati perfecti, insa adevarati, da.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am stat cu el pentru ca am tinut la el incredibil de mult si am incercat pe cat posibil sa il descopar si sa il apropii de mine sa pot sa ii sap inceeet incet in scutul ala pe care nu si l-a dat niciodata jos.

Cand mai dai de astfel de oameni, sa fugi de ei ca de dracu. Tacerea este un spatiu vital pentru suflet dar respingerea e nociva celuilalt. Oamenii care nu te accepta dincolo de scutul lor, trebuie lasati in pace. Iti faci mult rau tie daca mai incerci astfel de penetrari.

 

 

Eu cred ca el a stat cu tine pentru ca era indragostit de tine. Apoi i-a trecut. Se intampla la tot pasul..Si poate ca de la atata asteptare, avea sperante mai mari de la partea sexuala a relatiei si a fost dezamagit. Ca nu pare genul de obsedat care sa stea cu tine 2 ani numai sa obtina ce doreste, adica sex si apoi pa. Si mai cred ca l-ai sufocat. Cred ca el a iesit tare obosit din relatia asta.

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce te mai intereseaza de ce a stat 3 ani?

A stat pentru ca erati intr-o relatie cica, acum nu mai exista relatia aia.

Bun, acum nu erai pregatita, au trebuit 2 ani ca sa se intample sexul si asa mai departe. Word of advice, pe viitor, nu mai frustra pe nimeni(acum nu o fi fost cu intentie)nu mai trata sexul ca ceva ce trebuie castigat prin truda, prin demonstratii..ca poate vine ca o surpriza, da' nu numai tu ai vagin...unde mai pui ca e posibil sa nu stii ce sa faci cu el(bine, nu tu, altele) pentru ca daca pe viitor o sa te comporti tot asa, lasand tipii care-ti plac sa se roage de tine pentru sex...ce crezi, o sa se repete episoadele astea si tu o sa spui ca toti barbatii sunt porci si nu vad sufletul tau minunat.

 

Aaa si inca ceva, stai extrem de linistita, ca daca tipul nu era virgin, sansele ca el sa stea 2 ani pe "uscat" sunt sub 10%

Si nu, nu se numeste ca te-a inselat.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa ma enervezi cu aceste conceptii ale tale! Tipul a tinut-o incurcata, cum e o vorba pe aici, un las in opinia mea. Un barbat adevarat nu face asa ceva. Nu exista barbati perfecti, insa adevarati, da.

Vezi postarea lui Pharell si vei intelege realitatea.

Am impresia ca la tine barbatii adevarati sunt ceva gen animale de povara, devreme ce nu vezi nimic bun la unul care sta 3 ani intr-o relatie, in ciuda faptului ca iubita lui il tine abstinent si il tot ia la activitati sociale care lui nu-i plac.

Scoate-ti din cap ca barbatii suporta orice si oricum, adu-ti aminte intelepciunea populara "dupa un timp barbatul isi baga p*** si pleaca".

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce te mai intereseaza de ce a stat 3 ani?

A stat pentru ca erati intr-o relatie cica, acum nu mai exista relatia aia.

Bun, acum nu erai pregatita, au trebuit 2 ani ca sa se intample sexul si asa mai departe. Word of advice, pe viitor, nu mai frustra pe nimeni(acum nu o fi fost cu intentie)nu mai trata sexul ca ceva ce trebuie castigat prin truda, prin demonstratii..ca poate vine ca o surpriza, da' nu numai tu ai vagin...unde mai pui ca e posibil sa nu stii ce sa faci cu el(bine, nu tu, altele) pentru ca daca pe viitor o sa te comporti tot asa, lasand tipii care-ti plac sa se roage de tine pentru sex...ce crezi, o sa se repete episoadele astea si tu o sa spui ca toti barbatii sunt porci si nu vad sufletul tau minunat.

 

Aaa si inca ceva, stai extrem de linistita, ca daca tipul nu era virgin, sansele ca el sa stea 2 ani pe "uscat" sunt sub 10%

Si nu, nu se numeste ca te-a inselat.

 

Asta est si ideea,era. Nu l-am tnut atat pentru ca trebuia sa castige asta, am stat atat pentru ca pur si simplu nu a venit natural de la mine.. n-am putut sa ma fortez cu chestia asta ar fi fost cea mai mare prostie, sexul nu este motiv de santaj sau rezultatul unei "trude" pt a il obtine, ar fi trebuit sa vina de la sine in privinta amandurora. Dar a venit in momente destul de diferite...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×