Sari la conținut
Forum Roportal
xxx_c

Situatie grea spre disperata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu sunt tocmai foarte comunicativ. dar nici nu am probleme de acest gen. prefer sa fiu singurul meu prieten. nu am vrut sa ma grabesc sa o tin la mine. am considerat ca e bine sa ne cunoastem treptat. dar ea a inceput deja sa-si caute pe altul. afirmand mereu ca ma iubeste nespus de mult. e vina mea ca la varsta asta mai cred pe oricine.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu sunt tocmai foarte comunicativ. dar nici nu am probleme de acest gen. prefer sa fiu singurul meu prieten. nu am vrut sa ma grabesc sa o tin la mine. am considerat ca e bine sa ne cunoastem treptat. dar ea a inceput deja sa-si caute pe altul. afirmand mereu ca ma iubeste nespus de mult. e vina mea ca la varsta asta mai cred pe oricine.

 

Parerea mea - nu incerca sa fii singurul tau prieten.

Acorda-ti timp ca sa cunosti pe cineva si nu te arunca in prima relatie care iti iese in cale doar pentru ca singuratatea doare uneori destul de tare.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mereu am crezut ca daca ofer totul primesc totul. ca daca sunt corect voi fi tratat corect. se pare ca dau peste cine nu trebuie

 

si asa ar trebui sa fie! nu inseamna ca dai tu peste cine nu trebuie.

lumea nu este dreapta.

si nu e chiar atat de rau sa dai fara sa astepti nimic. poti sa dai ceva doar de dragul de a face un cadou si nu neaparat sa ai pretentia ca si trebuie sa primesti ceva in schimb.

ai incercat vreodata sa dai o jucarie unui copil nevoias din vecini, stiind de la bun inceput ca el nu are ce sa iti ofere in schimb?

 

 

 

 

 

hmmm, ce spui !?? :nea:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E taman invers. Singuratatea in doi este atunci cand te simti singur desi faci parte dintr-un cuplu.

 

Exact. Sentimentul se tripleaza.

 

1. Simt singuratatea mea.

2. Simt singuratatea partenerului/partenerei

3. Simt singuratatea cuplului.

 

Frustrare, ratare, disperare, plictiseala, depresie , toate inmultit cu 3.

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×