Sari la conținut
Forum Roportal
xxx_c

Situatie grea spre disperata

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poate ca refuzurile cu care m-am confruntat sunt datorate faptului ca voiam sa joc in alta liga

 

cu siguranta, si iti dau si un mic exemplu de ce se intampla asta, cam la fel cu ala cu stafeta (se zice stacheta, apropo)

 

Mai ies uneori si mai servesc cate un suc singur in oras.

 

Servesti un suc in oras numai daca lucrezi ca ospatar. Daca mie imi aruncai doua de-astea, ca stafeta si servitul sucului, te salutam din mers fara sa stau la discutii. Te las pe tine sa intelegi de ce. Ai pretentii nerealiste de la tine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca omu` nu stie prea bine a vorbi romaneste nu inseamna musai ca nu are potential.

Imi vine acum in minte ca am intalnit odata o persoana care nu stia redacta o simpla cerere si nici nu prea putea sa o scrie deoarece avea degetele de la maini foarte deformate, fost mare jucator de baschet fiind. E doar un exemplu. Si omu` nu merita respect ca nu e as la bagat vorbe? De regula sportivii, militarii, constructorii, profesii absolut onorabile, eu personal am observat ca au probleme de vorbire. Dar asta nu inseamna ca nu sunt respectabili si nu trebuie sa le acordam credit ca oameni.

Nu am o astfel de prejudecata. :pardon:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu il respect, nu il dispretuiesc. Dar nu vreau sa fac pereche cu el. I-am aratat greselile pt ca zicea de amica lui ca era cam inculta. Or nici el nu e geniu. Oamenii care folosesc cuvinte necunoscandu-le exact sensul, mie nu-mi plac.. lacunele sunt, de obicei, mai mari de-atat. Daca nici propria limba nu o stapanesti.. pentru mine e destul de grav.

Nu o consider o prejudecata. Sa zicem ca, pentru mine, e un indicator.

Editat de Amarena
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-un oras mic este mai greu sau poate sunt eu afectat psihic

 

TRUE.

 

ai o parere foarte proasta despre tine insuti si totusi esti pretentios la gagici. eu zic ca. dupa esecurile de pana acu, ar trebui sa incerci sa elimini din start genul de femei care te-au facut sa suferi. asta in cazu-n care poti analiza cat de cat o femeie din cateva ....intrevederi.

 

parerea mea e totusi sa nu cauti prea mult, prea sus, prea cu mot. si nu-ti fa planuri de relatii suave si diafane, ca astea oricum nu exista.

 

daca gasesti pe cineva.....carpe diem. si sa stii ca singuratatea e uneori mai faina decat o relatie de cacao, mai ales daca ai un job banos si ceva hobiuri interesante.

 

asa ca.....spor la treaba.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta ma intrebi pe mine sau despre el ?

DEspre el si despre cei pe care ii descriai in postare.

 

Actually is true.

O fi, nu zic nu, doar ca era buna incercarea ta de a incerca sa-l consolezi pe initiatorul topicului.

 

c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×