Sari la conținut
Forum Roportal
Fernandaa

Ce raspuns dai la "Te Iubesc" ?

Evaluează acest topic

  

13 membri au votat

  1. 1. Ce raspuns dai la "Te Iubesc" ?

    • Si eu
    • Bravo tie !
    • Nu spui nimic
    • Eu nu te iubesc
    • Te plac putin
      0
    • Eu vreau doar sex


Postări Recomandate

bine pa :rot: tare asta.

 

mai exista si variantele:

a) 'ai lasa-ma cu vrajeala asta

b) mai bine zi cati bani vrei

c) este doar o impresie, chiar crezi ca stii ce inseamna sa iubesti? nu vreau sa spui cuvinte mari doar ca sa ma convingi sa ma culc cu tine, hai sa mai asteptam, te rog, vreau sa fiu sigura de sentimentele tale.

 

 

..si chestii de genu' asta, cred ca lista e practic nelimitata.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In USA aceasta declaratie de dragoste este o fraza normala si obisnuita si se aude tot atit de des ca si fraza aialalta rea mult mai cunoscuta de marele public :crazy:

Cand prima oara mi-a fost adresata, intr-un loc unde nu pentru dragoste m-am dus, am crezut ca se leaga de mine tipul, n-am zis nimic la nimeni dar m-am gandit ... pe urma seful la munca mi-a spus "See you later" = Ne vedem mai tarziu ... si l-am intrebat UNDE o sa ne intalnim ca el tocmai pleca acasa si eu trebuia sa fac overtime :stars: au ras cu patronul si alti executivi sa crepe pamantul si m-au declarat persoana cu mult sens de humor si mi-a ridicat leafa cu 50 cents/h, cu 23 de ani in urma era suma serioasa.

In ROmania insa si pe mine m-au pus in colt aceste cuvinte, ca nu eram pregatita dar nici altii la asa un dialog intim si sofisticat, ca sa constat ca nici de atunci nu s-a intimplat nimic pe aceasta tema.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

seful la munca mi-a spus "See you later" = Ne vedem mai tarziu ... si l-am intrebat UNDE o sa ne intalnim ca el tocmai pleca acasa si eu trebuia sa fac overtime :stars: au ras cu patronul si alti executivi sa crepe pamantul si m-au declarat persoana cu mult sens de humor si mi-a ridicat leafa cu 50 cents/h, cu 23 de ani in urma era suma serioasa.

 

Olga, esti de belea, nu alta ... :rot:

 

Sa spunem ca esti cu uby si EA iti zice: "Te iubesc". Tu ce ii raspunzi ?

 

"Si eu."

 

Si cand se uita spre mine cu ochii umeziti ii explic:

 

"Si eu ma iubesc, draga mea, si chiar mai mult decat tine".

  • Upvote 6

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa spunem ca esti cu uby si el iti zice: "Te iubesc". Tu ce ii raspunzi ?

 

 

- Te ador !

- Et moi aussi!

- Te iubesc !

- Et moi aussi!

- Ma numesc Ion !

- Et ...moi aussi !

 

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai discutam peste 3 ani despre aceasta chestiune.

 

Asta e o chestie de genul: E fix! Ma iubeste?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa spunem ca esti cu uby si el iti zice: "Te iubesc". Tu ce ii raspunzi ?

Daca iuby aceea ai fi tu, cred ca te-as bate. La modul sadic, dar fara sa necesite spitalizare. De fapt, nici n-ar fi nevoie sa fii iuby, te-as bate de placere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca iuby aceea ai fi tu, te-as bate de placere.

 

 

:bataita: cu un bici ... :flirt:

 

Olga, esti de belea, nu alta ... :rot:

 

Crezi ca a fost usoara acomodarea cu Lumea Noua??? Era floare la ureche sa umplu un curcan si sa curat cartofi joburi care si azi la multi americani se pare misiune imposibila:crazy:

insa cand mama a murit si o colega lezbiana m-a vizitat acasa si mi-a spus te iubesc

cand m-a imbratisat, am lesinat!!! Asta n-am mai putut suporta, preferam si fiu moarta si eu, de fata cu tot departamentul de la munca, ma gandeam acum ce parere au despre mine daca asta a avut curaj sa-mi spuna asa ceva??? si cum de-a indraznit ca era interzis de facut complimente la locul de munca, deci a profitat ca poate veni acasa sa ma umilieze. Eu care exclusiv de la barbati accept asemenea vorbe, asa deodata am cazut, am alunecat fara vlaga si ma gandeam cum o sa ma uit in ochii lumii a doua zi???

N-am imaginat ce a cuprins pe aia sa se exprima asa??? ca eu nu figurez pe lista asta cu preferinta sexuala la femei, sa-mi pierd mintile si altceva nimic. Doliul era deja terminat

ca aveam alte preocupari!!! si inca nu era finisata ceremonia de inhumare. Noroc ca-mi curgeau lacrimile si-mi acopereau fatza, era o masca perfecta pentru ocazie dar ascultam sa vad reactia cuiva, dar nu era nimic deosebit in aer si asta ma deruta si mai mult. Cand pleca lumea din casa am auzit ca si sotul spune la toata lumea "I love you" barbat-femeie,

mic-mare, toti au fost tratati cu love ... ce piatra mi-a laut de pe inima :sweating:

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se raspunde : "si eu", "si eu te iubesc", "si eu te iubi", il pupi/o pupi .. din astea, insensibililor

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi unul nu-mi plac declaraţiile de felul "Te iubesc", pentru că eu văd relaţia de dragoste ca o relaţie de prietenie foarte strânsă. Adică, cel mai bun prieten al unui bărbat, e o femeie, iar cea mai bună amică a unei femei, e un bărbat.

 

Am folosit şi eu în adolescenţă cuvintele de foc "Te iubesc", însă, viaţa mi-a arătat că dacă se folosesc prea des, li se pierde importanţa şi devin banalităţi. Prin urmare, nu le mai folosesc. Am înlocuit cuvintele cu faptele, adică cu prietenia, pentru că aceasta înlocuieşte orice cuvânt, nu se degradează dacă noi nu ne degradăm, şi e o continuă descoperire a partenerului.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×