Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Salut, eu vin cu un link:

 

http://jurnalul.ro/stiri/externe/sfarsitul-lumii-21-decembrie-2012-apocalipsa-627903.html

 

Acum, as vrea sa veniti si voi cu parerile voastre, sa ne mai amuzam putin, sa mai discutam ceva serios (sau nu). :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte ce de astfel de articole erau inainte de trecerea in anul 2000, ca va fi un virus mondial ce va afecta toate sistemele, ca toate retelele electrice vor fi afectate, ca va fi un haos general. Deja nici nu mai acord atentie la astfel de mesaje - sunt un fel de umplutura pentru stiri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu vin cu un link:

 

http://jurnalul.ro/stiri/externe/sfarsitul-lumii-21-decembrie-2012-apocalipsa-627903.html

 

Acum, as vrea sa veniti si voi cu parerile voastre, sa ne mai amuzam putin, sa mai discutam ceva serios (sau nu). :)

 

eu abia astept sfarsitul anului...sunt convins ca sunt doar povesti cu pesti..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci, mi-as fi spus parerea mai devreme, dar ma grabeam cand am postat ca aveam niste treaba.

 

Poi, in opinia mea, o parte din ce scrie acolo ar putea fi adevarata... exista sunete pe care nu le putem auzi (de exemplu cele de frecventa foarte joasa sau foarte inalta), exista si tot felul de iluzii pe care nu le putem vedea... fara curent am putea ramane, dar, parca e cam ciudat faptul ca dintr-o data am putea vedea si auzi lucruri ciudate, care ne-ar face sa inebunim.. ar cam fi ceva legat de alinierea plenetelor(cutremure, tornate, in ultimul timp au fost cam multe).

 

Cert este, ca toata faza asta cu 2012 este un fenomen natural, iar oamenii au cam inceput sa exagereze de ceva timp si sa spuna tot felul de prostii... poate s-ar produce o schimbare, pe care noi ca oameni n-o simtim... dar tot timpul se va gasi cineva care sa exagereze.

 

Dar s-ar putea sa nu se intample nimic... iar faza cu inversarea polilor magnetici ai pamanului, nu este ceva pe moment, dureaza mii de ani ca sa se inverseze complet... si aceasta inversare a inceput deja de cateva decenii si a mai fost si acum 800 000 de ani :D

 

Oricum, daca se va intampla ceva cu oamenii.. sa devina mai prin minune mai buni (in acel articol din link spune ceva de genu: "Sa va platiti datoriile." de ce inainte de 2012? vom fi apoi prea buni si vom vrea sa-i dam inapoi banii, dar cel de la care ne-am imprumutat va fi si el asa de bun incat sa nu mai vrea inapoi?!), asa, deci, daca am fi niste oameni mai buni spiritual, poate ne-am inalnii cu extraterestrii (poate chiar se inampla asta, dar se tine secret :D )

 

PS: eu am spus ce este asa in parerea mea... :D cred c-am exagerat si eu putin cu niste chestii, dar nah :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laurentiu, ai un viitor stralucit ca om de stiinta. Vorbesc serios. Si eu tot cu chestii dastea paranormale am inceput si acum aproape ca lucrez pentru NASA. Cred ca ti-ar placea tare mult sa citesti niste carti de fizica/biologie. Evident ca nu o sa se intample nimic in 2012, iar un creier inteligent ca al tau s-a prins ca sunt facaturi. Stai sa vezi ce interesant o sa fie cand o sa te prinzi cum sa calculezi traiectoria unei rachete spre Marte.

 

Succes !

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Laurentiu, ai un viitor stralucit ca om de stiinta. Vorbesc serios. Si eu tot cu chestii dastea paranormale am inceput si acum aproape ca lucrez pentru NASA. Cred ca ti-ar placea tare mult sa citesti niste carti de fizica/biologie. Evident ca nu o sa se intample nimic in 2012, iar un creier inteligent ca al tau s-a prins ca sunt facaturi. Stai sa vezi ce interesant o sa fie cand o sa te prinzi cum sa calculezi traiectoria unei rachete spre Marte.

 

Succes !

 

Mersi! Ma bucur sa aud ca cineva imi spune asta :D

 

PS: Mai mult vreau sa lucrez in IT, Web Developper as vrea sa ma fac :) iar cu chestile paranormale, imi plac, adica imi place sa citesc despre univers si d-astea, sa ma uit la filme SF :D un fel de hobby.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. cum spanac a reusit sa transmita mesajul catre NASA calugarul ala?

 

 

prin e-mail !?? :lol:

 

2. da, numai de datorii n-o sa le pese lor :)/>)

 

acum e momentul de facut credite - nu le mai dam inapoi !! :yahoo:

 

3. nu cred asa ceva

 

nici eu !! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut azi un articol in care aparea filmat de NASA un ozn in forma de inger...cred ca cineva se joaca cu holograme super sofisticate si le proiecteaza pe cer...iar apoi le filmeaza si le transmit ca stiri...ori pentru a provoca panica...ori pentru dezinformare...exact la fel e si cu articolul acesta cu sfarsitul lumii...unii au de castigat din asta.... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×