Sari la conținut
Forum Roportal
Ana_popa

BIOENERGIE- LIDIA FECIORU

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

As vrea sa public experienta prin care am trecut in vara anului 2012, cand am hotarat sa fac cateva sedinte de bioenergie cu renumita dna Lidia Fecioru. Am cautat datele de contact ale dnei pe site si apoi printr-un mail mi s-a comunicat nr. de tel. al cabinetului, urmand sa achit 100RON pentru cele 30 de minute de bioenergie. Cabinetul acestei doamne din zona Tineretului arata ca o biserica in toata regula. Plin de icoane si rugaciuni pe totii peretii care sa te convinga ca esti pe maini bune. Am fost intinsa pe un pat, iar in cele 3 minute in care dna Lidia Fecioru si-a plimbat mainile pe mine am fost diagnosticata cu probleme majore la tiroida. Ba chiar si mama mea care era de fata si pe care dna Lidia Fecioru nici nu a atins-o, a primit diagnosticul de Osteoporoza. In final Dna Fecioru ne-a recomandat un domn doc. Olteanu Andrei de la Spitalul Fundeni care pentru o suma modica de 100RON ar fi realizat investigatiile mamei pe loc si fara alte complicatii.

Analizele le-am facut la Clinica Medlife si...mare surpriza am avut cand niciuna din noi nu a prezentat diagnosticele "ghicite" de dna Fecioru.

Sanatate si mai putina incredere in sarlatanii care apar la tv, pretinzand ca vad cu puterea mintii ce altii nu pot vedea intr-un buletin REAL de analize !!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Plin de icoane si rugaciuni pe totii peretii care sa te convinga ca esti pe maini bune.

 

Daca ar fi pus icoane cu satana, ai fugit de ti-ar fi sarit scantei din calcaie, dar ramaneai cu banii in buzunar ;)

 

Fii si tu intelegatoare, ca nu respectiva punea diagnostice, ea era doar o unealta a Domnului... daca s-a gresit e de vina satana!

 

Acum, as avea si eu o curiozitate, cum ai putut sa crezi ca un om, oricine ar fi el, poate sa puna diagnostice doar plimband mainile pe deasupra ta? :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa public experienta prin care am trecut in vara anului 2012, cand am hotarat sa fac cateva sedinte de bioenergie cu renumita dna Lidia Fecioru

[...]

Sanatate si mai putina incredere in sarlatanii care apar la tv

 

A fost odata ca niciodata un domn. Care a scris el niste carti, si a spus ceva de genul : "Daca este liber sa aleaga, pacientul va alege terapeutul in functie de necesitatile scenariului sau de viata"

Pe mine m-a pus pe ganduri aceasta afirmatie la vremea cand am citit-o.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As vrea sa public experienta prin care am trecut in vara anului 2012, cand am hotarat sa fac cateva sedinte de bioenergie cu renumita dna Lidia Fecioru. ......

Sanatate si mai putina incredere in sarlatanii care apar la tv, pretinzand ca vad cu puterea mintii ce altii nu pot vedea intr-un buletin REAL de analize !!!

 

 

Banuiesc ca ai avut un motiv sa te duci la ea cand ai luat hotararea sa mergi la un consult la ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

RUSINE!!!!

Scriu aceste randuri in speranta ca parintii copiilor ce merg la "bioenergoterapeutul" Lidia Fecioru, vor citi, inainte sa-i ceara"ajutorul". In urma cu ceva timp am mers si eu la doamna "bioenergoterapeut" Lidia Fecioru. Tocmai imi facusem analizele si erau foarte proaste, ba mai mult mi-am facut si un CT (specific, ca sufar de o boala fff urata, care necesita aceste investigatii), care nu a iesit asa cum ma asteptam. M-am prezentat la doamna "bioenergoterapeut" Lidia Fecioru, intrucat m-am lasat pacalita de prezentarea pe care o are pe site, dumneaei spunand printre altele ca poate trata tot felul de boli, inclusiv cancere (in toate stadiile).Nu i-am spus care era motivul pentru care ma aflam acolo, abia dupa ce mi-a spus ca am probleme cu tiroida, pierderi de calciu si chisturi ovariene (eu nu mai am decat un ovar), i-am spus motivul pentru care ma aflam acolo. Cred ca a fost foarte deranjata de faptul ca nu "vazuse " dumneaei, ca in abdomen nu mai am apoape nimic (mai am doar un ovar) iar plamanii mei nu mai sunt toti si intregi. Asa ca, dupa ce i-am spus in mare de ce venisem (fiindca nu m-am obosit sa ii dau detalii), dumneaei s-a inrosit toata si mi-a spus ca a vazut de fapt toate astea dar ca acum sunt foarte bine.Vorba aceea "Analizele sunt bune dar pacientul este mort". Daca pe siteul dumneaei facea reclama la retete impotriva calvitie,vindecari de melancolie sau orice altceva, nu eram asa deranjata. Nu iti poti permite sa te joci cu mintea unui om bolnav de o boala crunta. Nu se poate asa ceva. Oamnenii bolnavi fac orice ca sa fie bine, dar nu este ok sa iti bati joc de increderea si disperarea lor. NU VA MAI DUCETI, LASATI-O PE ACEASTA "BIOENERGO..." CE O FI EA SA MEARGA LA MUNCA, NU LA FURAT DIN BUZUNARELE OAMENILOR DISPERATI.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg de ce nu merg oamenii la politie pt a reclama aceasta "doamna".

Poate nu e timp, sigur sanatatea e prioritara dar.. totusi! De ce o lasati sa isi bata joc si de altii?!

 

 

Multi oameni nu stiu exact unde si cum sa faca aceste reclamatii.

Si apoi mai este si tergiversarea acestor reclamatii de la o autoritate la alta -politia ii trimite la protectia consumatorului, cei de aici la Comisiile de Analiză a Cazurilor de Malpraxis si lantul "plimbarilor" se tot intinde pana omul renunta.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te simti inselata, si eu cred ca ai fost, o plangere la politie ai facut si tu? Sau mama ta?

Si cam ce sa reclame la Politie, ca a fost naiva?

Eu as zice ca ar fi util si pentru bugetul Politiei si pentru persoanele 'inselate' sa se instituie amenzi pentru astfel de reclamatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt aici cateva exemple tragice cu naivi care au recurs la terapii alternative cu energii misterioase:

http://whatstheharm.net/energymedicine.html

 

Si cam ce sa reclame la Politie, ca a fost naiva?

Eu as zice ca ar fi util si pentru bugetul Politiei si pentru persoanele 'inselate' sa se instituie amenzi pentru astfel de reclamatii.

Politia o sa rada de cei care au fost taxati pentru prostie! O dubla taxare a prostiei nu strica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multi oameni nu stiu exact unde si cum sa faca aceste reclamatii.

Si apoi mai este si tergiversarea acestor reclamatii de la o autoritate la alta -politia ii trimite la protectia consumatorului, cei de aici la Comisiile de Analiză a Cazurilor de Malpraxis si lantul "plimbarilor" se tot intinde pana omul renunta.

 

Ce protectia consumatorului si malpraxis zici ? Astea se aplica si ele in alt cadru legal. SAU intr`un cadru legal, mai bine zis. Tipa asta este doar o escroaca! Se ocupa cu inseletoria, asta e "meseria' ei. Iar pt inselatorie, e articol in C.P.

 

 

Si cam ce sa reclame la Politie, ca a fost naiva?

Eu as zice ca ar fi util si pentru bugetul Politiei si pentru persoanele 'inselate' sa se instituie amenzi pentru astfel de reclamatii.

 

Da. Ca a fost naiva.

INFRACŢIUNI CONTRA DEMNITĂŢII

Art. 215

 

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×