Sari la conținut
Forum Roportal
Sei Shonagon

Umorul la feminin

Postări Recomandate

Doar vreau sa stiu daca e doar impresia mea sau intr-adevar barbatii au mai mult simt al umorului?

 

Experienta personala imi arata ca da...atat in familie cat si in diversele ipostaze din viata sociala, e mai distractiva viata acolo unde sunt si barbati, pentru ca cineva sigur face vreo poanta, cineva sigur spune vreo tampenie... de cateva saptamani lucrez intr-un birou cu trei colege si imi vine sa urlu!!! ceva, o ironie, un haz de necaz, un moment spontan in care sa facem o nebunie... nimic.

Noroc cu pauzele de tigara cand mai vad si eu fete smechere si puse pe pozne si cand aberam pe marginea nimicului minute in sir...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar vreau sa stiu daca e doar impresia mea sau intr-adevar barbatii au mai mult simt al umorului?

 

Experienta personala imi arata ca da...atat in familie cat si in diversele ipostaze din viata sociala, e mai distractiva viata acolo unde sunt si barbati, pentru ca cineva sigur face vreo poanta, cineva sigur spune vreo tampenie... de cateva saptamani lucrez intr-un birou cu trei colege si imi vine sa urlu!!! ceva, o ironie, un haz de necaz, un moment spontan in care sa facem o nebunie... nimic.

Noroc cu pauzele de tigara cand mai vad si eu fete smechere si puse pe pozne si cand aberam pe marginea nimicului minute in sir...

In general,da

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, dar de ce???

pt ca femeile sunt mai mature ........(cred) :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine spus. :spiteful:

 

Undeva citisem ca oamenii cu adevarat inteligenti sunt cei care la maturitate nu pierd placerea jocului...iar placerea jocului e stans legata de ras, deci de umor...

 

Maturitatea nu inseamna oare tocmai sa realizezi ca treci prin viata mai usor daca esti vesel si nu iei totul in serios si nu pui totul la inima? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Maturitatea nu inseamna oare tocmai sa realizezi ca treci prin viata mai usor daca esti vesel si nu iei totul in serios si nu pui totul la inima? :stars:

intr-un anume fel,da dar asta nu se poate considera o definitie a maturitatii :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pt ca femeile sunt mai mature ........(cred) :spiteful:

alta acuma....se nasc mature, ca nu dau dovada de humor din frageda pruncie, nu ?

desi sunt contraexemple bune, chiar aici, iata spre un exemplu wahaha, un exemplu ce te face sa fi convins ca humorul rimeaza cu inteligenta..

ATENTIE : nu am spus /scris nimic despre contrariul relatiei de reciprocitate..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
alta acuma....se nasc mature, ca nu dau dovada de humor din frageda pruncie, nu ?

altu acuma.....interpretarile tale nu au nici cap nici coada......eu mi-am spus parerea..... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×