Sari la conținut
Forum Roportal
Ioanam557

Singuratate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,

 

Incep prin a va spune ca m-am gandit tare mult daca sa scriu pe aceasta pagina sau nu. Am ajuns la concluzia ca este necesar sa ma deschid in fata cuiva, desigur exista varianta cu psihologul, dar parerea si sfaturile dumneavoastra cred ca ma vor ajuta mai mult.

 

Sunt disperata! Am aproape 22 de ani si simt ca mi-am ratat orice moment important din viata, cel putin pe plan sentimental. Nu stiu ce inseamna iubirea, nu stiu ce inseamna sa faci dragoste, nu stiu cum e sa te trezesti dimineata langa cineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu va imaginati ca sunt urata, sunt categorizata in clasa fetelor “bune” si foarte multi baieti umbla dupa mine, insa

 

 

Atunci ce te opreste sa incerci? a fi virgina la varsta ta nu e o rusine.. si cei care iti sunt prieteni cu adevarat chiar daca vor afla vor continua sa iti fie( cu toate ca nu inteleg de ce ii intereseaza pe ei viata ta sexuala.. asta e un lucru foarte intim.. poate sa-l discuti cu cea mai buna prietena. sa zicem.. nu TOTI) ... esti prea afectata de ce spun prietenii tai.. ce naiba? ei o sa stea cu tine mai tarziu? ei sunt pe pozitia de "iubit" ei te iubesc cum ti-ai dori sa fi iubita? NU.. atunci fa ceva in legatura cu asta.. permite-ti sa fi libera.. " de gandurile prietenilor" si o sa vezi ca o sa fie bine.. parerea mea e ca asta te opreste enorm.. ce ar zice ceilalti.. UITA de ce zic ei.. si traieste-ti viata cum o vrei tu.. ai 22 de ani.. anii NU te asteapta sa te trezesti tu.. ei trec :) !

Editat de DoarCineva

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adica intrebi cum sa nu mai respingi baietii care te baga in seama ? :huh:

Sau intrebi cum sa fii tu dispusa al o relatie cand de fapt NU ESTI ?

Deci intrebi cum sa faci sa nu mai fii TU ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea ca acel "EA" e influentat prea mult de asa zisii "prieteni"

Nope, doar se simte inferioara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

baiatul cu care m-am sarutat prima oara (si acest eveniment s-a intamplat destul de tarziu, la 15 ani)

Tarziu ? La mine a fost la 18 ani jumate. Iar ca esti virgina, ce daca ? De ce ar conta asta ? N-are de ce sa rada lumea de tine. Iar cand vei fi intr-o relatie si va veni momentul sa faceti sex, ii poti spune linistit baiatului respectiv ca esti virgina. N-ar trebui sa reactioneze negativ.

 

E ciudat ca ii respingi pe baieti. Da-le macar sansa de a ii cunoaste. Si cand iti va placea de unul, poti incepe o relatie cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar pt ca e virgina? sau de ce s-ar simti?

Ca e virgina, ca nu are iubit, la modul general ca e nu e cum sunt ceilalti din mediul pe care-l frecventeaza. Daca ei de treburile astea sunt preocupati, ea e un pic exclusa. Cum singuratatea e ceva ce ii provoaca groaza si depresie in mod deosebit, a suplinit lipsa experientelor reale prin minciuni, iar eventualii care ar fi avut intentia sa cerceteze au fost intampinati cu bitch shield(care in sine e ceva trendy).

Ea daca le-ar spune adevarul si-ar pierde brusc statutul printre ceilalti. Statutul in ierarhia sociala a unui grup e tot ce ai la vsrate mici. Tot ce ai si chiar conteaza pentru tine adica.

Prin urmare, ca solutie sa-si pastreze statutul, tre sa-si faca rost de penis din afara grupului, dar daca sta intr-un sat sau un oras mic, slabe sanse, acolo toti se cunosc intre ei.

 

Si eu cred ca umbla intr-un grup nepotrivit, dar din alte motive.

 

Ioana, mai bine ai rabdare, iar cand se intampla se intampla. Un alt sfat ar fi sa nu mai fii gasca si sa te preocupe alte chestii, nu doar relatii, cine cu cine, pe unde, de ce, "al meu, al tau", "mergem" etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt disperata! Am aproape 22 de ani si simt ca mi-am ratat orice moment important din viata,

Tu poti sa simti si ca esti Zana Maseluta, ca asta nu are nimic de-a face cu realitatea!

Daca erai intr-o faza terminala a unei boli incurabile si medicii iti mai dadeau maxim 3 ore de trait, da, era justificata disperarea ta!

 

In ziua de astazi, a fi virgina la 22 de ani, e o raritate. In loc sa te bucuri de acest statut, tu te dai de ceasul mortii. Sunt barbati care cauta disperati virgine pentru ca doar cu o virgina si-ar intemeia o familie. ( bine, parerea mea despre soiul asta de barbati, ti-o spun alta data :lol: ). Sunt barbati echilibrati carora nu le pasa daca esti virgina sau nu, ca atare nici n-o sa te faci de ras in vreun fel. Pentru ca sesizez ca problema ta, e CE ZICE LUMEA!

 

Nu inteleg de ce ti-ai mintit prietenii. E clar ca te simti oribil, si eu m-as simti la fel in locul tau. Daca nu doreai sa dezvalui starea himenului tau, trebuia sa refuzi discutiile pe tema asta, nu sa minti. Aceasta atitudine vorbeste de la sine despre RUSINEA pe care o simti pentru ca esti virgina! :doh:

A innebunit lumea, fratilor? :crazy:

 

 

Sfatul meu este sa-ti schimbi prioritatile. Pune-o pe asta cu himenul undeva la coada pe lista ta si gaseste-ti alte teluri in viata. Este o mare idiotenie sa gandesti doar, sa iti pierzi virginitatea cu un individ la intamplare, doar sa pasesti si tu in randul lumii. Daramite sa mai si faci asta!

 

Si ti-as mai da un sfat, dar nu cred ca esti in stare sa-l aplici. Daca erai, nu exista acest topic. Acela ar fi sa spui adevarul prietenilor tai. Dar nu poti face asta, decat daca INTELEGI CA NU ARE DE CE SA-TI FIE RUSINE CA ESTI VIRGINA! Rusine ar putea sa-ti fie in schimb, ca ai mintit. :roll:

Editat de Melissa Rebeca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

Ma simt groaznic ca imi mint prietenii pe care ii am de mai bine de 7 ani si teribil cand ma gandesc, ca ma condamna, ca ascund lucruri si ca nu le povestesc cu cine ma intalnesc- de fapt cu nimeni(ca sa nu isi dea seama ca mint sunt destul de ironica la unele intrebari sau pun foarte mult suflet cand e vorba de sfatuit pe cineva sau asa, ca si cum as vorbi din propria experienta)

 

Sfatuiti-ma va rog cum as putea sa ma schimb, ca deja simt ca singuratatea ma ucide. :(

Relaxeaza-te!

Nu mai duce o viata duplicitara, fi sincera pentru ca nu ai de ce sa ascunzi ca nu ti-ai inceput viata sexuala.

Prietenii pe care-i minti probabil si-au dat seama ca-i minti, dar sunt prea gentelmeni ca sa-ti spuna, sa nu reactionezi vehement, asa ca mai bine te evita. Nimeni nu vrea sa aiba de-a face cu opameni falsi, cu ipocriti.

Ipocrizia te apasa. Trebuie sa ai incredere in tine si sa te comporti dupa cum gandesti.

Daca gandesti prost si te comporti ca atare cei din jur te avertizeaza si poti sa-ti schimbi comportamentul.

Nu suntem perfecti, toata viata ne autoperfectionam daca suntem perfectionisti.

Chestia cu virginitate nu-i o problema. Poate doar in mintea ta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×