Sari la conținut
Forum Roportal
NiceTry

Numarul 39, peste tot!

Postări Recomandate

De multe ori cand ma uit la ceas, este si 39, cand ma uit la numarul unei masini, este B 39 bla bla bla, cand ma uit cat dureaza un film/melodie are si 39 secunde etc.

Cam tot timpul vad acest numar, 39, acum se pare ca si soramea il cam vede dupa ce i-am spus si ei ca mai tot timpul il vad...

 

Ce o fi? Simpla coincidenta? Nu prea cred, cam de vreo 3-4 luni tot "intalnesc" numarul.

 

I se mai intampla si altcuiva?

 

PS: rog un moderator sa modifice numele topicului, am scris gresit numarul :)))

Editat de LaurentiuD1998

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori cand ma uit la ceas, este si 39, cand ma uit la numarul unei masini, este B 39 bla bla bla, cand ma uit cat dureaza un film/melodie are si 39 secunde etc.

Cam tot timpul vad acest numar, 39, acum se pare ca si soramea il cam vede dupa ce i-am spus si ei ca mai tot timpul il vad...

 

Ce o fi? Simpla coincidenta? Nu prea cred, cam de vreo 3-4 luni tot "intalnesc" numarul.

 

I se mai intampla si altcuiva?

 

PS: rog un moderator sa modifice numele topicului, am scris gresit numarul :)))

Nu esti singurul caruia i se intampla. Jim Carrey a patit acelasi lucru cu numarul 23.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce cauţi, aia găseşti

ia profilează-te pe 47 şi apoi vino să spui de c

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De multe ori cand ma uit la ceas, este si 39, cand ma uit la numarul unei masini, este B 39 bla bla bla, cand ma uit cat dureaza un film/melodie are si 39 secunde etc.

Cam tot timpul vad acest numar, 39, acum se pare ca si soramea il cam vede dupa ce i-am spus si ei ca mai tot timpul il vad...

Ce o fi? Simpla coincidenta? Nu prea cred, cam de vreo 3-4 luni tot "intalnesc" numarul.

 

Din vremuri stravechi, magica cifra 39 a fost simbolul unei obsesii, atent combinata cu lipsa crasa de cultura si informatii, in amestec omogen cu o gandire logica spre nul.

 

 

I se mai intampla si altcuiva?

 

Clar, multora...toti posesori de TOC.

Ia vezi ce a scris mai jos RB.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la fel se intampla si mie cu numarul 69

 

Si cu 69 mi se intampla, dar mai putin.

 

Joaca la loto vezi, iti este? :crazy:

 

Ma gandisem si eu la asa ceva ;))

 

ce cauţi, aia găseşti

ia profilează-te pe 47 şi apoi vino să spui de c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si cu 69 mi se intampla, dar mai putin.

 

 

 

Ma gandisem si eu la asa ceva ;))

 

 

 

Nu ma gandesc/caut nr 39, dau peste el fara sa vreau, daca il vad dimineata la ceas cand ma trezesc inseamna ca l-am visat toata noaptea?

 

 

 

Adica tu te trezesti la ora 39? :crazy:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu ma gandesc/caut nr 39, dau peste el fara sa vreau, daca il vad dimineata la ceas cand ma trezesc inseamna ca l-am visat toata noaptea? Sau daca termin un joc cu scorul 1024352539 m-am gandit doar la numarul asta, sau daca intru pe un forum si vad "39 de posturi noi" m-am gandit la asta inainte?

 

Si in plus si nr scolii contine cifrele 3 si 9...

 

 

Nu il "cauti" cum spui tu ci doar il remarci! Ai apucat sa il vezi in cateva combinatii si apoi ti-ai format un reflex sa il observi de cate ori dai de el, in scorul la joc, in numarul de la strada sau al masini etc. La fel de bine intalnesti si alte cifre care se repeta dar acelora nu le acorzi atentie. De ce te preocupa pe tine numarul 39 numai tu poti sa-ti raspunzi!!!

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×