Sari la conținut
Forum Roportal
trecator

Masina timpului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Viata in sine e o surpriza. D-apoi trecutul si ce e facut public.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as pierde somn pe asa intrebare!!! daca era capabil omul, deja era facut demult si inventia asta si lua Premiul Nobel dar nu este posibil asa ceva de fabricat ca ar fi ridiculos de usor sa trisezi moartea!!! Doar un pic te-ai duce inapoi in timp mereu sa nu mai imbatrinesti ... ce crezi ca Mama Natura nu s-a gandit la asta??? fiinta muritoare ai zis ca e omul!!! si asa o sa fie :yes:

 

Asa ceva se spunea si despre submarin si avion in urma cu 300 de ani. Si azi este o realitate de fapt o obisnuinta. Poate ca atunci cand va avansa tehnologia, peste 300-500 de ani, o calatorie in timp va deveni o rutina ca zborul cu avionul.

Editat de Geo1000

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As profita mai mult de bruma de minte pe care o am.

Editat de flying_soul
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa Teoria Haosului, e destul de improbabil ca am putea avea un control total asupra trecutului sau viitorului. Orice modificare in mediu, oricat de insignifianta ar parea, tot duce la o serie de situatii neprevazute, iar asta ar insemna sa schimbam si viitorul din care ipotetic am veni cu o masina a timpului. Mi se pare destul de imposibil.

 

Apoi, nu stiu ce as putea schimba la trecutul meu (in caz ca acest lucru ar fi posibil), cand toate alegerile facute sau evenimentele din viata mea, sunt strict legate de ceea ce sunt eu ca individ si de mediul in care m-am nascut. Imprevizibilul mi se pare mult mai interesant, oricat de nefavorabil ar fi.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Masina timpului se poate realiza dar intoarcerea in timp sau calatoria in viitor ar fi egala cu o dedublare. Calatorul ar avea strict rolul de observatr ca o stafie care nu poate interveni cu absolut nimic in evinimente. Iar cei din acel timp nu l-ar putea vedea sau auzi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-as duce sa vad cam cum s-au construit pirameidele si alte minuni, dupa care as rezilia abonamentul la cablu, ca n-as mai avea nevoie de Discovery. Si n-as spune nimanui, ca oricum nu m-ar crede nimeni! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×