Sari la conținut
Forum Roportal
Ma1an

de inchiriat case in bergen

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,sunt din IASI si sambata plec in Bergen.Am trimis cv-uri la multe firme si in final ma chemat la munca in domeniul meu security,dar am o problema ca nu am casa.Am cautat pe finn.no sunt foarte multe la comun,dar nu stiu ce documente cer,sau e vreo problema ca sunt roman.cer un sfat sau daca e cineva din iasi pe acolo.multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e vreo problema ca sunt roman.

 

 

Nu te mai complexa ca esti roman!!! Nu ma pricep la inchirieri in norvegia insa asta nu trebuie sa fie o piedica sau obiectiune, nici la gasit de lucru sau in alte domenii.

Pana va lasati tiriti si nutriti aceste trairi, n-o sa puteti trai!!!

Acomodarea la mediu nou parca inseamna!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,sunt din IASI si sambata plec in Bergen.Am trimis cv-uri la multe firme si in final ma chemat la munca in domeniul meu security,dar am o problema ca nu am casa.Am cautat pe finn.no sunt foarte multe la comun,dar nu stiu ce documente cer,sau e vreo problema ca sunt roman.cer un sfat sau daca e cineva din iasi pe acolo.multumesc.

 

nu mai veni pandele ca nu e de facut treaba pe acolo. daca din toate orasele ai nimerit tocmai in bergen iti dau 5-6 luni dupa care fugi inapoi spre casa, asa ca mai bine nu iti pierde locu de munca din iasi pt o speranta de viata mai buna, fiindca nu se va materializa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mai veni pandele ca nu e de facut treaba pe acolo. daca din toate orasele ai nimerit tocmai in bergen iti dau 5-6 luni dupa care fugi inapoi spre casa, asa ca mai bine nu iti pierde locu de munca din iasi pt o speranta de viata mai buna, fiindca nu se va materializa.

 

Azi cam greu mai faci o glorioasa intrare financiara in marketul local, dar se poate trai peste tot!!!

De ce nu vrei sa guste si el Lutefisk, aduce mamaliga si mujdeiul cu el ... ce bine ca eu nu trebuie sa traiesc acolo :crazy: as manca doar ciuperci culese de mine in padure!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,sunt din IASI si sambata plec in Bergen.Am trimis cv-uri la multe firme si in final ma chemat la munca in domeniul meu security,dar am o problema ca nu am casa.Am cautat pe finn.no sunt foarte multe la comun,dar nu stiu ce documente cer,sau e vreo problema ca sunt roman.cer un sfat sau daca e cineva din iasi pe acolo.multumesc.

 

Ma1an-e, capul sus si treci la treaba ! Daca ai promisiuni de angajare ferme, atunci sunt sigur ca te vor ajuta si cu cazarea-te vor ajuta sa-ti gasesti, nu ma refer ca-ti vor plati ei, desi si asta se poate ! Dar cum banuiesc ca deja ai negociat ceva termeni in legatura cu contractul de munca, inseamna ca vei palti tu cazarea !

Bergen este oras mare, cu multe posibilitati ! Mai intra si pe www.hybel.no si vezi ce gaseti si acolo. Fa-ti o lista cu ce locatii iti convin, apoi suna pe toata lumea si stabileste niste "vizionari" de case/camere.Mentioneaza ca muncesti, ca esti legal in Norvegia...si asta te va ajuta sa "cresti" in ochii proprietarilor !!

 

Bafta multa si tine-ne la curent cum te-ai descurcat !

Editat de GABRIEL7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×