Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

Cat de mult conteaza cariera profesionala intr-o relatie?

Evaluează acest topic

Ce ai face?  

34 membri au votat

  1. 1. Pleci sau renunti?

    • As pleca in clipa asta!!!
      5
    • mai stau pina ma plictisesc, numai daca data prezentarii la noul permite asta...
      0
    • plec si daca ma doare, parteneri gasesti pretutindeni.
      9
    • Nu pot sa plec, as suferi cumplit
      20


Postări Recomandate

Viata cere sacrificii. Unii le acceptam, altii- mai greu. Ideea este ca pina la urma facem ceea ce trebuie "musai" sa facem. Unii sufera. Altii n-au treaba. In care gen va incadrati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde mult si de relatie! Daca deja relatia=casnicie si aceasta casnicie ar fi fericita nu ar avea nici un rost sa plec.

Esti in situatia asta Victor?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu am renuntat la cariera mea cand am plecat in spania ,acum 5ani si ,a fost o greseala ,dar din cauza acestei greseli l-am cunoscut pe actualul meu sot.acum prioritatea mea e familia ,si copilul ce va veni ,cand va veni.

Recunosc ca mi-am dorit enorm sa fiu invatatoare sau educatoare,dar...

Am predat in 1999 si a fost una din cela mai frumoase experiente ale mele,caci iubesc copiii !! :P

si cred eu ca prioritatile se schimba in timp ce inaintezi in varsta.

Am plans mult ca nu m-am realizat,dar acum am inteles ca eu aveam alt destin,ca d-zeu imi pregatise altceva ,si nu ma simt mai proasta sau mai inculta 8)

ideea ca femiea tre sa fie independenta e buna si merge ,dar pana in momentul casatoriei,asa gandesc eu .eu am fost independenta financiar de prin 2000 ,simi-a prins bine ,dar acum stalpul casei e sotul :flowers:

 

Incearca sa nu scrii tot mesajul cu CAPS LOCK :o:

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Elenutza, reediteaza fara Caps Lock pt ca se supara nenea admin si inchide topicul!

 

Iar daca atunci cand ai plecat ai lasat pe cineva in urma suferind, fara sa aiba nici o vina, sa stii ca ai gresit si Doamne Fereste sa ajungi sa se intoarca roata!

A fost egoismul de vina?

Editat de kosfunny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Depinde mult si de relatie! Daca deja relatia=casnicie si aceasta casnicie ar fi fericita nu ar avea nici un rost sa plec.

Esti in situatia asta Victor?

In sens pozitiv - da!!! Dar ma consider o exceptie. Totusi- realizez ca am facut sacrificii pentru asta- am acceptat compromisuri in loc sa plec, mai bine am facut taxi daca n-am gasit ceva mai bun, (poate si tu faci taxi din aceleasi motive) sau orice altceva. Inedit este faptul ca dintre fostii colegi de an din facultate in tara a ramas in afara de mine doar inca unul. Restul- Canada, SUA, Polonia(!), Ungaria, oriunde dar nu in tara. Multi, fara sa-si dea seama si-au pierdut perechea chiar daca au plecat de aici impreuna si aici constituiau un cuplu perfect, care priveau in aceeasi directie.

 

nu cred ca e complet chestionarul

M-am gindit initial sa pun si " Plec, dar peste 15 ani vin cu bani si nu-mi va rezista nimeni, nici macar fosta prietena sau sotie"...pina la urma n-am postat-o...mi s-a parut mult prea deplasata...ce intrebare crezi ca lipseste?

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am gindit initial sa pun si " Plec, dar peste 15 ani vin cu bani si nu-mi va rezista nimeni, nici macar fosta prietena sau sotie"...pina la urma n-am postat-o...mi s-a parut mult prea deplasata...ce intrebare crezi ca lipseste?

nu...asta nu era dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu...asta nu era dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca lipseste varianta:

Plec dar dupa ce fac tot posibilul sa o (il) iau cu mine!

Asa este. Eu nu am ce sa votez, pentru ca nu exista si o intrebare in genul acesteia. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×