Sari la conținut
Forum Roportal
Npapa

Dragostea dureaza vesnic?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu stiu de ce, dar asa imi vad si eu fosta relatie. Probabil ca dupa un timp si fostul meu se va trezi la realitate (ar putea sa fie tot 17 ani, doar ca atunci va fi ceva mai in varsta ca tine :D).

 

Nu am citit tot topicul, doar prima pagina, dar as vrea sa stiu si eu, care e mecanismul de gandire, poate inteleg. De ce ai tratat-o cu indiferenta atunci cand aveati sansa sa fiti impreuna? De ce nu i-ai aratat ce simti, de ce va irositi vietile asa? Stiu genul asta de poveste de la inca cineva care regreta o iubire din tinerete. De ce va irositi anii asa, va ganditi ca sunteti nemuritori? Chiar daca incepeti ceva acum, la aproape 40 de ani, crezi ca va mai avea gustul de la 20 si cu un copil strain ca bonus? Doar intreb... Si daca o sa mearga, nu o sa regreti toata viata cei 17 ani pierduti?

 

sincer..nu m'as uita inapoi...as incerca sa fac tot posibilul sa mearga...mecanismul de gandire nu poate fi explicat....sa o dai in bara asa de nasol cred ca iti trebuie un 'GIFT' natural...nu am cum sa imi explic ceea ce am facut.....sincer..nu am stiut sa ii arat dragostea mea pt ea...ce pot sa mai spun??

Editat de Npapa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu am stiut sa ii arat dragostea mea pt ea...ce pot sa mai spun??

 

Nicicand nu e timpul pierdut! Citeste de pe topicele de aici si poate vei gasi multe lucruri care sa-ti fie de folos :o:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer..nu m'as uita inapoi...as incerca sa fac tot posibilul sa mearga...mecanismul de gandire nu poate fi explicat....sa o dai in bara asa de nasol cred ca iti trebuie un 'GIFT' natural...nu am cum sa imi explic ceea ce am facut.....sincer..nu am stiut sa ii arat dragostea mea pt ea...ce pot sa mai spun??

 

Nu fa tot posibilul ca nu e ok. Acum doar reaminteste-ti cine esti si actioneaza asa fara nici un compromis .Lasa ca nici ea nu a stiut sa iti arate si nici acum nu o face .

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer..nu m'as uita inapoi...as incerca sa fac tot posibilul sa mearga...mecanismul de gandire nu poate fi explicat....sa o dai in bara asa de nasol cred ca iti trebuie un 'GIFT' natural...nu am cum sa imi explic ceea ce am facut.....sincer..nu am stiut sa ii arat dragostea mea pt ea...ce pot sa mai spun??

 

si acuma stii ?

io vad doar un om nehotarit care a luat teapa din cauza indeciziei si dupa 20 cind are din nou o sansa, face acelasi lucru.

keep going !

 

@ hai sa-ti zic io scenariul:

aia s-a maritat atunci pt ca tu nu stiai ce vrei, asa ca EA a decis, sa-si intemeieze o familie.

Tu, ai aparut decis doar sa impiedici nunta, ca-n filme, pina atunci ai dormit pe tine.

sa-ti fi dat credit ? de ce ? a mers inainte cu alegerea ei.

 

o fi fost dragoste ? o fi fost, dar nu ati stiut sa puneti punctul pe i.

acuma , dupa 20 de ani, se nimereste sa fie libera din nou.

in capul tau se intrevede sansa care ai ratat-o acum 20 de ani si ai ocazia sa primesti ce ti s-a refuzat atita timp.

tu ce faci ? ma iubeste, nu mai iubeste, vreau garantii, mi-e teama si de umbra mea...

 

rahat !! daca nu te deranjeaza copiii facuti cu altul si o vrei in viata ta, atunci asta arata, macar o data in viata fii barbat.

 

toata suferinta asta, inclusiv casatoria ei (in pripa probabil) e numai vina ta.

alege sa dormi pe tine din nou si daca isi gaseste altul pina te scobesti tu, e curva dracu ! :crazy:

Editat de YasmiSL
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce bine ca scenariu nu a fost acela . Ea l-a refuzat de mai multe ori , si acum sa nu isi ,mai faca iluzii ca ea dintr-o data il iubeste . Sa demonstreze ea asta si apoi poate ca el sa actioneze si mai mult . Acum sa isi vada de el mai intai si in contact cu ea sa ia clipe cit mai frumoase .

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca se iubesc dar nu stiu de ce sunt asa de orgoliosi amandoi. :unknw: Fiecare asteapta de la celalalt ceea ce ar fi cazul sa daruiasca fiecare mai intai.

 

Dragostea poate sa fie vesnica.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta e iubire , eu ma duc la manastire . :o:

 

 

Ei se potrivesc doar pe anumite planuri , sa se simta bine impreuna ca nu vor sari la alte planuri ca asta ar insemna cu totul altceva si nu depinde de celalalt . Orice compromis de a sari pe alt plan de dragul celuilalt este nefercirea celui care o face . Nu se potrivesc ca altfel ramineau in contact , chiar daca ar fi decis in acele clipe gresit si unu si altul. Acum ea doar vrea ca el sa ii vindece ranile , facute de ea insasi pentru ea . E un surogat .

Editat de Prostanacul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta e iubire , eu ma duc la manastire . :o:

 

:good: :haha:

On: el iubeste ideea de femeie ideala pe care si-a construit-o in cap'sor. :o:

Aproape as putea sa pariez ca daca vor locui maxim o luna impreuna, s-ar evapora dragostea eterna :cheer:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×