Sari la conținut
Forum Roportal
elenutzabalenutza

Sa intorci obrazul ca Isus sau dinte pt dinte ,ochi pt ochi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mereu am incercat sa fiu mai buna,asta pentru mine ,dar in final am ajuns la concluzia ca esti bun cu cine e bun cu tine ,iar celui care iti face rau ii raspunzi cu rau !!!

sunt putine zilele negre din viata mea ,dar mereu o sa le tin minte ,si mai ales o sa tin minte persoanele care m-au ranit .desi eu am fost umilita ,am zis sa le mai dau o sansa se se poarte frumos cu mine,dar am gresit ,caci asa m-au luat de fraiera,si doare !!!

cum e sa iti strice una din cele mai frumoase zile din viata ta:cununia civila !!! va zic eu ,care am plans in bratele sotului meu in noaptea de dinaintea casatoriei noastre.Motivul pt care am fost tratata urat de unii din familia sotului meu a fost inselaciunea pe care au facut-o verisoarele sotului:i-au vandut un apartament fara sa ii zica si banii si i-au insusit,fara sa ii mai dea partea lui.Si cum era normal sotul meu le-a cerut socoteala,iar ele de rele ,au inceput sa se poarte urat cu mine ,pt ca cu sotul meu nu isi permiteau.

iar eu am plans am suferit,iar acum sunt indiferenta,dar dc ma mai incearca sa imi fac rau,nu o sa plang cum faceam inainte ,ci o sa ma apar,o sa atac :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum era normal sotul meu le-a cerut socoteala,iar ele de rele ,au inceput sa se poarte urat cu mine ,pt ca cu sotul meu nu isi permiteau.

iar eu am plans am suferit,iar acum sunt indiferenta,dar dc ma mai incearca sa imi fac rau,nu o sa plang cum faceam inainte ,ci o sa ma apar,o sa atac ^_^

Nu te supara,dar fiind rudele lui,el trebuia sa ia atitudine atat in ceea ce priveste banii cat si a modului lor de a se comporta cu tine,nu trebuia sa te consumi.

De asta se zice de femei ca-si bag nasul unde nu le fierbe oala si tot noi ne plangem ca suferim :yahoo:

 

Cat despre obraz...eu merg pe premiza dinte pt dinte :doh:

Editat de mirelut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar eu am plans am suferit,iar acum sunt indiferenta,dar dc ma mai incearca sa imi fac rau,nu o sa plang cum faceam inainte ,ci o sa ma apar,o sa atac :yahoo:

 

cea mai dulce razbunare este cand dusmanul tau

e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cea mai dulce razbunare este cand dusmanul tau

e silit a recunoaste ca esti bun si dansu-i rau!

iar el, stiind asta, n-o va face niciodata, probabil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
iar el, stiind asta, n-o va face niciodata, probabil...

 

nu va recunoaste in gura mare, asta e clar. dar de suflet nu se poate ascunde. :yahoo:

si, in afara de posibilitatea in care respectivul e caz patologic de rautate intruchipata, mai devreme sau mai tarziu va trebui sa accepte realitatea si sa-si faca mea culpa macar in gand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai eu nu ma-m bagat in discutii nicodata,din contra nu am fost la ei decat cand stiam ca nu se va discuta despre subiect,dar din pacate ei nu a fost de ajuns.Si ca sa intelegi ce s-a intamplat sa iti povestesc pe scurt

dark_light ,asta pt ca suntem pe aceeasi lungime de unda ^_^ i like u ,dar sa nu te gandesti la atlceva :cheer:

asa,deci papi nu mai are parinti,a fost crescut de unchi si matusa,mama a murit cand el avea 7 ani,tatal la 3 ani.elii vede ca pe niste parinti.totul bun si frumos pana aici.noi traim in spania ,si rudele lui :matusa ,unchi,verisoarele cu copiii au venit la noi,sa ma cunoasca,cica ,si sa se relaxeze.Aici au fost dulci ca mierea ,elenutza in sus ,elenutza in jos bla bla bla :doh:

au plecat cu daruri si super multumiti de cum au fost tratati,iar noi le-amspus ca vom veni de sarbatori in tara deoarece eu nu imi vazusem familia de 4 ani ,caci nu am avut rezidenta,si totul frumos ai pana aici.

Bomba e explodat cand un preten de al sotului meu ,l-a sunat sa ii spuna ce au facut verisoarele cu apart.iar el a luat foc,ceea ce era logic.si de aici a inceput nebunia.

ajunsi in tara au inceput certurile si dicutiile intre ei ,eu niciodata nu m-am bagat ,si sotul meu le-a spus sa nu ma trateze urat ,dar de fata cu el se purtau normal,si cand rameam singuri,isi aratau coltii,pana cand am izbucnit imediat dp cununie,si i-amzis ca sunt stula de ipocritii astia si ca nu am de gand sa mai fiu umilita :yahoo:

deci eu nu le-am facut nimik,din contra mereu cu cadouri,le-am dat verisoarelor din toalele mele ,dar se pare ca bunatatea mea a fost luata drept prostie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu va recunoaste in gura mare, asta e clar. dar de suflet nu se poate ascunde. :yahoo:

si, in afara de posibilitatea in care respectivul e caz patologic de rautate intruchipata, mai devreme sau mai tarziu va trebui sa accepte realitatea si sa-si faca mea culpa macar in gand.

hm.

ce frumos g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

data viitoare nu va mai exista ,caci eu nu voi mai vb cu ei in viata mea ,sau dc o sa ma intalnesc cu ei doar salut si atat.si vreti sa va zic ceva ???

imi pare rau ca acele lucruri trebuia sa le dau cuiva care chiar avea nevoie de ele ,si nu are bani sa si le ia ,nu lor care au.Dar cel putin ma simt impacata ca nu eu am fost de vina ,si ca pana la plecarea mea din tara m-am purtat frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
data viitoare nu va mai exista ,caci eu nu voi mai vb cu ei in viata mea ,sau dc o sa ma intalnesc cu ei doar salut si atat.si vreti sa va zic ceva ???

imi pare rau ca acele lucruri trebuia sa le dau cuiva care chiar avea nevoie de ele ,si nu are bani sa si le ia ,nu lor care au.Dar cel putin ma simt impacata ca nu eu am fost de vina ,si ca pana la plecarea mea din tara m-am purtat frumos

cred ca exagerezi, si nu faci dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×