Sari la conținut
Forum Roportal
tjedy2000

Poate muri si spiritul....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa moartea fizica, in anumite conditii poate muri si spiritul?

Sau daca spiritul omului, dupa ce iese din corpul material poate fi distrus cumva?

Am citit teorii care spun ca da.

Ce parerei aveti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

depinde prin ochii carei religii vezi aceasta problema ,eu personal cred ca exista suflet ,si ca dp moarte el ori ramane pe pamant ,dc are ceva de terminat,ori se inalta ,ori pica .dar in religia adventista duhul (asa ii spun ei sufletului),dp moarte se intoarce la d-zeu,corpul ramne in starea de somn,pana cand o sa vina isus pe pamant.acum depinde de parerea fiecaruia,nu dp ce zic religiile.desi eu am incercat sa vb cu cineva care mi-a explicat cate ceva despre religia adventista,si sa il fac sa inteleaga ca poate exista acest suflet ,dar nu am avut reusita.

fiecare interpreteaza bibilia asa cum simte el ,eu una am inceput sa citesc biblia ,dar deja am multe intrebari in privinta unor anumite lucruri.

 

Buna, si bine ai venit pe forumul Roportal.

Cele doua intrebari ale tale le-am mutat aici, pentru ca discutia sa nu devieze de la subiect pe acest topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
depinde prin ochii carei religii vezi aceasta problema ,eu personal cred ca exista suflet ,si ca dp moarte el ori ramane pe pamant ,dc are ceva de terminat,ori se inalta ,ori pica .dar in religia adventista duhul (asa ii spun ei sufletului),dp moarte se intoarce la d-zeu,corpul ramne in starea de somn,pana cand o sa vina isus pe pamant.acum depinde de parerea fiecaruia,nu dp ce zic religiile.desi eu am incercat sa vb cu cineva care mi-a explicat cate ceva despre religia adventista,si sa il fac sa inteleaga ca poate exista acest suflet ,dar nu am avut reusita.

fiecare interpreteaza bibilia asa cum simte el ,eu una am inceput sa citesc biblia ,dar deja am multe intrebari in privinta unor anumite lucruri.

 

 

E clar ca latura spirituala a omului exista si dupa conceptele diferitelor religii, "pleaca" untr-un anume loc.

Pe maine ma intereseaza da ca poate dispare cumva acest corp metafizic, dupa moartea biologica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa moartea fizica, in anumite conditii poate muri si spiritul?

Sau daca spiritul omului, dupa ce iese din corpul material poate fi distrus cumva?

Am citit teorii care spun ca da.

Ce parerei aveti?

nu se accepta dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
doar atata? esti putin pretentios, s-ar putea sa ai surprize... propunerea lui [tjedy_2000] cu imaginile, eventual transmise live, mi se pare mult mai viabila.

 

 

Multumesc pentru completare.

Marlboro-man asta e un tip "spiritual".

Il stiu de pe alt topic.

Raspunde in doi peri la intrebari serioasa.

Fii atenta ca vad ca esti moderator.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru completare.

Marlboro-man asta e un tip "spiritual".

Il stiu de pe alt topic.

Raspunde in doi peri la intrebari serioasa.

Fii atenta ca vad ca esti moderator.

merci de serviciul facut, mister Qui-Gon Jinn, sper sa ma pot revansa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×