Sari la conținut
Forum Roportal
Varalamare

Le vom intelege vreodata pe femei ?

Evaluează acest topic

Le vom intelege vreodata pe femei ?  

14 membri au votat

  1. 1. Le vom intelege vreodata pe femei ?

    • DA
    • NU
    • Poate (noi nu vom trai sa aflam)


Postări Recomandate

Iubesc femeia, vorba aia, care-i femeie. Eu, ca Barbat adevarat ce-mi place sa cred ca sunt, nu ma uit la detaliile moderne asupra carora, paradoxal, tot Femeia pune accentul: proaspat epilata, proaspat spalata, proaspat rujata/machiata/vopsita/pensata. Nu !

Draga mea, esti Femeie ? Pai, fii Femeie, in pana mea: poarta-te ca atare prin gesturi, mimica si vorbe. Pentru mine (sa sublinieze cineva

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

despre ce e vorba in topicul asta?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre o aparenta a profunzimii, desi descrierea femeii nu se departeaza de carnal, si in plus exista alt fragment relevant pentru ''adancimea simtamintelor'' - sau lipsa ei, respectiv.

 

Acea femeie care merita respectata si tratata ca atare, care sa nu ceara imposibilul, deoarece “marea si sarea”, indiferent cat as incerca, nu pot sa le ofer. Taman d’aia nu am facut promisiuni. De orice fel. De aici incep, si cam pe la mijloc ma termin. Asta sunt, asta ofer.

 

De acord, traim in vremuri moderne in care relatia barbat-femeie a decazut deplorabil.

De acord si ca exista multa falsitate, superficialitate - dar aici nu includem doar femeia obsedata de aspectul ei ci si barbatul care se refera la ea aproape exclusiv descriind anticiparea relatiei fizice. Sau parca exista si o trimitere scurta la ceva numit suflet, undeva intr-o paranteza :think:...?

Daca femeia adevarata este cea care respinge falsul si iluziile lumii moderne, barbatul adevarat cu siguranta nu e cel care nu isi poate lua un angajament.

Editat de Ruaraidh
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

slujba mea e sa ii inteleg pe barbati . de femei ma ocup mai tarziu :roll:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si reusesti?

 

nu dar imi ies poezii faine pe propria neintelegere :roll:

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt faine, asa este! :ok:

 

In privinta femeilor, nu cred ca exista cineva care ar putea sa le inteleaga in totalitatea lor, deoarece nu sunt doua care sa fie la fel. Daca barbatii ar reusi sa inteleaga macar frumoasele fiinte care le sunt apropiate si tot ar fi ceva extraordinar.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am recitit prima postare si pot rezuma cam asa:

 

Barbat adevarat, caut femeie naturala, care se vrea respectata si nu cade prada falsitatii moderne. Ii ofer o relatie ultra-moderna bazata pe sex, instabilitate si adulmecare reciproca a organismului. Inteleg respectul pentru femeie in sensul de a nu fi brutal in pat. Imi place comunicarea prin limbaj corporal; cat despre vorbit, ideal ar fi sa taca. Rigorile la care tin sunt sa nu se machieze, sa se spele si sa n-aiba clei in urechi.

 

Ma intreb cine ar raspunde la o asemenea invitatie pe un site de matrimoniale :giggle:.

Scuzati rautatea, m-am amuzat nitel.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa caute linistit. unii din noi ramanem cu cautatul

Editat de Aseneth
scos citat inutil
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubesc femeia, vorba aia, care-i femeie.

 

Cand o faci la modul general, nu iubesti pe nimeni. "Iubirea" ramane un simplu cuvant caruia ii cauti explicatii intr-un DEX. Sau in metafore, citate, melodii.

N-ai mentionat ce este mai important:demnitatea.

Te-ai legat de lucrurile superficiale, materiale, etc.

 

Am votat :nu!

Femeia nu poate fi inteleasa in toata profunzimea ei.. Pentru ca este un mister. Mereu trebuie sa stii sa o descoperi, sa poti si sa fii interesat sa o faci, sa ai timp, rabdare, intelepciune. Sa fie acceptata asa cum este. Degeaba incerci sa o schimbi.

 

Si toate acestea sa fie facute in timp ce barbatii se plang de faptul ca nu sunt intelesi.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×