Sari la conținut
Forum Roportal
Indigo 1

Noaptea Muzeelor

Postări Recomandate

Eu am fost o singura data, intr-un an in care am si organizat evenimentul. De-atunci, cand ma apuca pofta de vazut ceva muzee, atunci le bat in timpul zilelor normale de vizitare. Dar recunosc ca efectul modenitatii si publicitatii atrage pe multi care altminteri n-ar calca pe-acolo.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la organizare nici nu ma gandisem, ca mai trebuie cineva sa se ocupe si de asa ceva, ma gandeam ca pur si simplu se prelungeste programul muzeelor in ziua respectiva peste noapte si ies ceva mai multi jandarmi

cat despre mondenitate, asa este, e cool sa iesi cu gasca noaptea in oras cand juma de oras e pe strazi

oare din toata tevatura asta ramane cineva macar cu vreo idee despre ce inseamna cultura si arta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la organizare nici nu ma gandisem, ca mai trebuie cineva sa se ocupe si de asa ceva, ma gandeam ca pur si simplu se prelungeste programul muzeelor in ziua respectiva peste noapte si ies ceva mai multi jandarmi

 

:no:

 

daca esti un muzeu care se respecta si isi respecta publicul, atunci pregatesti o expozitie speciala pentru eveniment. dar chiar si daca nu o prelungesti, tot este nevoie de ceva eforturi - se prelungesc orarele de functionare ale personalului, ale pazei, ale pompierilor, se anunta acest program, se pregatesc comunicatele de presa, se face o campanie de informare, se discuta cu firmele de transport in comun pentru prelungirea programelor de functionare, se discuta cu alte muzee pentru oferte combinate de bilete etc.

 

oare din toata tevatura asta ramane cineva macar cu vreo idee despre ce inseamna cultura si arta?

 

cred ca totusi ideea aduce un castig

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×