Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Este fata sau baiat ? Adunate din popor...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am auzit ca testul cu sare nu da gres niciodata. Ii pui unei gravide sare in cap, fara ca ea sa stie, daca duce prima data mana la nas, sigur e baiatel, daca duce mana la gura, sigur e fetita. :D

 

Ce haios. Dar e musai sa fie sare sau poti sa-i pui gravidei orice in cap, fara sa stie ? :lol:

 

Da, burta tuguiata si lipsa petelor pe fatza si a buzelor umflate. Cica se vede dupa chipul gravidei daca face fata sau baiat. Cea care urmeaza sa nasca baiat, nu are aproape deloc modificari ale fizionomiei.

Na, vezi cum deconspiram noi miturile aici ? O prietena acum vreo 5 ani a nascut baiat si a avut parte de chestia aia pe fata care se numeste masca gravidei, si deasemnea era umflata toata nu numai buzele. :rot:

 

Stiam ca daca burta e "jos" e fata, daca e "sus" e baiat. A mea era foarte "sus"...

Amarena, tu ai doi baieti gemeni daca nu ma insel nu ? Daca asa este, atunci imi inchipui ca tre sa fi avut burta sub barbie, cu doi. :lol:

 

Ca sa-ti treaca timpu' pana ce se va vedea la ecografie poti sa faci toate testele astea care de altfel sunt haioase.

De fapt indiferent ce va fi, sanatos sa fie !!

Mai am un pic pana la ecograful de 18 saptamani care va fi pe 2 Mai, dar mi-a zis doctorita ca uneori e prea devreme chiar si la 18 saptamani sa afli sexul bebelusului daca nu e pozitionat cum trebuie. Voi vedea eu saptamana viitoare. Pana atunci ma amuz pe internet si la baie cu tot felul de teste. :lol:

 

Da, asa e, important e sa fie sanatos. Mai ales ca eu la varsta asta sunt cam cu morcovul in fund la capitolul asta.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam asa ceva. Si n-aveam decat 7 luni cand am nascut, nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca mai stateam doua luni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Naeema incearca ceva muzica si vezi ce se intampla, daca iti vine sa asculti rock o fi baiat, daca vrei blues-uri o fi fata. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce haios. Dar e musai sa fie sare sau poti sa-i pui gravidei orice in cap, fara sa stie ? :lol:

 

Musai, altfel rezultatul testului nu-i corect. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cam asa ceva. Si n-aveam decat 7 luni cand am nascut, nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar fi intamplat daca mai stateam doua luni.

Ce frumos ca ai gemeni. Si eu mi-as fi dorit. Sa-ti traiaca, sa creasca mari, sanatosi, chipesi, de succes si sa-ti aduca nurori acasa. Atunci sa vezi distractie. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca in general gravidele care nasc fete se ingrasa mult in timpul sarcinii. Inca de la inceput.

La cele cu baieti numai burta e de ele.

Deseori slabesc in loc sa se ingrase.

Numai burta creste.

Exceptiile intaresc regula.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca in general gravidele care nasc fete se ingrasa mult in timpul sarcinii. Inca de la inceput.

La cele cu baieti numai burta e de ele.

Deseori slabesc in loc sa se ingrase.

Numai burta creste.

Exceptiile intaresc regula.

Hmmm.... interesant. In primul trimestru am slabit. Acum in al doilea am pus inapoi doar vreun kilogram pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Plus ca in general gravidele care nasc fete se ingrasa mult in timpul sarcinii. Inca de la inceput.

La cele cu baieti numai burta e de ele.

Deseori slabesc in loc sa se ingrase.

Numai burta creste.

Exceptiile intaresc regula.

 

 

ehe, deci eu sunt exceptia care intareste regula :cheer:: am nascut baiat, iar in timpul sarcinii am luat 25 de kg :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×