Sari la conținut
Forum Roportal
Andreea101010

Ingrasare vs slabire

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara, poate o sa vi se pare ciudat acest topic, chiar si eu sunt controversata. Deci, am 1,70 si 53 de kg, intotdeauna am fost slaba,uneori exagerat, dar cu toate acestea am foarte mari depuneri de gasime pe burta. Pe langa faptul acesta, am un alt complex si anume picioarele mele sunt strambe de la genunchi in jos. Am hotarat sa incerc sa ma ingras putin(maini , picioare), ba chiar iau un gainer de 3 zile(adica devil gainer) si doresc ca in acelasi timp sa scap de burta, folosesc o crema anticelulitica. Deci, vreau sa evit pe cat pozibil sa ma ingras si mai tare la burta, doresc sa am picioarele un pic mai grosute, mai ales gleznele. Pentru asta e suficient sa iau gainerul asta sau imi recomandati niste exercitii care m-ar putea ajuta sa imi modeleze un pic picioarele, sa nu mai aiba un aspect de bete, ceva care sa imi dezvolte musculatura. VA mai rog sa imi dati niste sfaturi referitoare la grasimea de pe burta, cum as putea sa scap de ea. Va multumesc anticipat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am 1,70 si 53 de kg si foarte mari depuneri de gasime pe burta, picioarele mele sunt strambe

 

Lumea zice ca te ingrasi daca mananci la MekDonald, n-ai incercat cu mancare americana???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai clar trebuie sa te axezi pe exercitii pentru burta si pt picioare sa devin a mai cu muschi. Pnetru glezne mai groase nu am auzit :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lumea zice ca te ingrasi daca mananci la MekDonald, n-ai incercat cu mancare americana???

Mancarea fast-food te ingrasa urat.. se pune mai mult pe burta si pe solduri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

picioarele, sa nu mai aiba un aspect de bete, ceva care sa imi dezvolte musculatura.

VA mai rog sa imi dati niste sfaturi referitoare la grasimea de pe burta, cum as putea sa scap de ea. Va multumesc anticipat

Pentru picioare iti recomand aerobic bosu. Cauta pe net si vezi ce e. Poate o fi si in orasul tau. Iti dezvolta frumos gemenii, adica muschii de la genunchi in jos.

 

Pentru abdomen iti recomand sa-ti schimbi alimentatia si concomitent sa faci abdomene. Nu mai manca paine, fainoase in general,produse de patiserie. Astea se pun direct pe burtica .Incearca o alimentatie bazata pe fibre. Legume multe, fructe, cereale.Cauta sa iti achizitionezi si o centura-corset din neopren. Scade burtica vizibil.O poti purta si in afara orelor de sport. Are efect de sauna. O gasesti in magazinele cu profil sportiv. Nu costa mult.

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum crezi ca e posibil sa te ingrasi, dar sa scapi de burta, cand tu acolo ai probleme? E clar ca tot acolo o sa se duca tot. Eu nu cred ca e bine sa iei ceva sau sa mananci mai mult. Trebuie doar sa faci sport. Sa mergi cu bicicleta, daca ai, asta dezvolta muschii gambelor, printre alte exercitii.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar pe langa Devil Gainer ala,faci si ceva sport?

Poti face abdomene pentru burta si exercitii pentru gambe.Ultimele sunt dureroase la inceput,dar te obisnuiesti.De fapt,ambele sunt dureroase la inceput :)

Numai sa ai grija,daca ai oasele gleznelor subtiri,o musculatura prea dezvoltata a gambelor ar arata urat.

Apoi este aparatul de fitness cu care poti lucra pentru brate.Sau daca nu mergi la sala,improvizezi acasa cu bidone de 2 litri pline cu apa.

 

Nu inteleg insa daca tu faci sport sau doar iei gainer ala(nu stiu exact ce este,am aruncat o privire in treacat pe gugal).

 

Personal nu sunt de acord cu pastile/prafuri/steroizi..pentru oleaca de muschi.Prefer sa-mi mentin si intretin corpul,asa cum il am.

Adica 1.70m si 49 kg.

nu fac niciun sport, nu merg nici la salami-am propus sa fac ceva exercitii acasa

 

Pentru picioare iti recomand aerobic bosu. Cauta pe net si vezi ce e. Poate o fi si in orasul tau. Iti dezvolta frumos gemenii, adica muschii de la genunchi in jos.

 

Pentru abdomen iti recomand sa-ti schimbi alimentatia si concomitent sa faci abdomene. Nu mai manca paine, fainoase in general,produse de patiserie. Astea se pun direct pe burtica .Incearca o alimentatie bazata pe fibre. Legume multe, fructe, cereale.Cauta sa iti achizitionezi si o centura-corset din neopren. Scade burtica vizibil.O poti purta si in afara orelor de sport. Are efect de sauna. O gasesti in magazinele cu profil sportiv. Nu costa mult.

 

Am vazut centura Elite Sauna Belt, la 30 de ron parca. Nu a incercat-o nimeni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut centura Elite Sauna Belt, la 30 de ron parca. Nu a incercat-o nimeni?

Centura asta e o porcarie. Ca toate porcariile care promit sa te slabeasca iar tu sa nu faci nimic. Daca se poate sa mananci chiar niste aripioare picante de la Mc in timp ce aceasta centura iti "arde" caloriile. Dar te poate arde si pe bune. Citeste mai mult pe net despre ea. post-3883-0-12150600-1332187809_thumb.jpg

 

Eu vorbeam de centura de neopren (foto2), care da rezultate foarte frumoase daca faci sport si abdomene cu ea pe talie.

post-3883-0-56287900-1332187849_thumb.jpg

 

 

Foto 1 si foto 2 nu s-au atasat. Nu sunt prea mari, deci nu stiu de ce nu am putut atasa imaginile.Imi pare rau :blink:

Editat de Darianna
au fost atasate imaginile
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna!sfatul meu pt tine este sa faci cardio,atunci cand faci exercitii tot corpul treb solicitat pt ca doar asa capeti o forma frumoasa si proportionala :yes: ...poti sa te bagi la alergat,sau mers pe banda la sala,aerobic ...important e sa te misti un pic,eu merg la kangoo jumps si ma dau cu crema anticelulitica Chillishape,ajuta la imbunatatirea felului in care arata pielea si ajuta la arderea grasimilor.deci iti poti aplica pe burtica,in timpul exercitiilor.in rest,eu nu mananc dupa 8 chiar de ma tai!cu picioarele...poti sa faci exercitii speciale,dar nu stiu sa iti dau sfaturi in privinta asta.toate cele bune si jos burticaa :o:

Editat de BlueSugar
Edit font.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×