Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

De ce nu pot barbatii sa-si ceara scuze?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cerutul asta de scuze, are importanta de fapt, doar pentru cel ce greseste. Odata constientizata greseala si ulterior asumata, duce la cairea sincera. Ceea ce inseamna automat nerepetarea greselii.

Stii cate persoane stiu care isi cer scuze pentru o greseala si apoi o repeta? .... Nici nu vreau sa ma gandesc.

 

Cand ajunge cineva in punctul acesta, nici nu mai conteaza daca spune in cuvinte sau lasa doar faptele sa vorbeasca de la sine mai departe, pentru el.

Pana la urma asta conteaza.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stii cate persoane stiu care isi cer scuze pentru o greseala si apoi o repeta? .... Nici nu vreau sa ma gandesc.

 

Acesta este inca un motiv pentru care scuzele, pentru mine, sunt irelevante.. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una este ca barbatul sa-si ceara scuze ( poate fi doar ceva formal) si alta este sa constientizeze si sa-si regrete greseala .Ultimele doua le poate face -si le face uneori- fara formalismul scuzelor.

Cred ca ele , scuzele, conteaza doar ca "impresie artistica" satisfacand in mare masura doar orgoliul partenerelor.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu cred ca autorul la asta s-a referit. La constientizarea si recunoasterea greselii. N-am nevoie de formula magica "imi cer scuze" .. e apa de ploaie, daca nu e sincer.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu cred ca autorul la asta s-a referit. La constientizarea si recunoasterea greselii. N-am nevoie de formula magica "imi cer scuze" .. e apa de ploaie, daca nu e sincer.

Atunci subscriu .

E valabil si pentru sexul slab .....sau nu discutam de 8 martie :roll: ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La constientizarea si recunoasterea greselii.

 

Asta este problema cea mare! Fiecare om, indiferent ca este barbat sau femeie, are impresia ca procedeaza corect atunci cand ceilalti considera ca a gresit... adica, are propriile motivatii, logice pentru el. Pentru ca omul sa-si inteleaga greseala, trebuie sa i se arate care este logica greselii, evident raportata la un sistem de valori morale.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E valabil si pentru sexul slab .....

 

absolut.

 

Pentru ca omul sa-si inteleaga greseala, trebuie sa i se arate care este logica greselii,

 

Nţ.. cu unii nici asa nu merge. Logica ta si a altora poate sa nu fie logica lui. Vorbesc din experienta, nu bat campii.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nţ.. cu unii nici asa nu merge. Logica ta si a altora poate sa nu fie logica lui. Vorbesc din experienta, nu bat campii.

 

Stiu ca nu bati campii, deoarece cam asa se intampla in realitate, fiecare cu logica sa, pe care o crede cea mai buna! Daca totul ar fi asa ca in teorie, oamenii ar trai in armonie si... probabil ar fi plictisitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×