Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cand te afunzi in placerea de a manca, te ingrasi. Cand aduni obiecte si iti umpli casa, curtea cu ele, nu mai ai pe unde sa le pui. Cand esti lacom de bani si putere si cu cat ai mai mult cu atat vrei mai mult, cand maresti la infinit o cifra intr-un cont bancar se intampla... ce?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca asa e cand mananci prea mult te ingrasi, cand strangi toate "troacele" in ograda se face aglomeratie dar aia cu prea multi bani in cont ..... cum o fi? :huh:

 

imi place la nebunie subiectul si l-am tot "pritocit" cu diferite ocazii, la un moment dat un amic mi-a spus ca bogatii nu sunt lacomi ci doar fac ceea ce se pricep sa faca - adica bani si ca pentru ei nu conteaza suma din cont ci se gandesc la urmatoarea afacere si la profitul pe care il va aduce, dar parca mi-ar place la nebunie sa am un cont cu suma spre infinit si sa zica lumea ca's lacoma :lol:

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand maresti la infinit o cifra intr-un cont bancar se intampla... ce?

 

Ajungi sa ai toti banii din univers, care inceteaza sa mai aiba o valoare pentru altii, pentru ca toti is la tine. Si uite asa, procesele se autoregleaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La prostituate si la politicieni am observat compulsia de a-si umple golul sufletesc cu bani. "Vai voia bogatilor, ca voi v-ati primit mangaierea aici!" spunea Isus.

Editat de _Undying_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E musai ca aia cu bani sa aiba goluri sufletesti, sa fie lacomi, sau asta este ceva ce-i place saracului sa creada ca sa se simta mai bine in pielea si situatia lui ? :think:

Editat de Naeema
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E musai ca aia cu bani sa aiba goluri sufletesti, sa fie lacomi, sau asta este ceva ce-i place saracului sa creada ca sa se simta mai bine in pielea si situatia lui ? :think:

 

Si saracul isi umple golul sufletesc cu alcool (din spirt sau lichid de curatat parbrizul) sau cu pastile de la nenea doctorul psihiatru. Romania e o tara de vampiri care se sug unii pe altii de resurse si energie psihica.

Editat de _Undying_
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E musai ca aia cu bani sa aiba goluri sufletesti, sa fie lacomi, sau asta este ceva ce-i place saracului sa creada ca sa se simta mai bine in pielea si situatia lui ? :think:

 

saracii oameni saraci; nu prea poate un sarac sa se simta bine in pielea lui cand vede bogatii ca se dau in stamba prin media iar el face "scamatorii" financiare sa plateasca intretinerea si caietele de scoala ale copiilor

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand esti lacom de bani si putere si cu cat ai mai mult cu atat vrei mai mult, cand maresti la infinit o cifra intr-un cont bancar se intampla... ce?

 

Te ia DNA-ul ca n-ai impartit si cu partidulgrin.gif

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×