Sari la conținut
Forum Roportal
Idolul cat

Serviciu - impartit pliante sau kfc. N-am 18 ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna seara!am 15 ani si vreau sa ma angajez la vara.Ce parerea aveti sa merg la kfc?cu cat se plateste?sterge seful pe jos cu anagajatii?

dar sa merg sa impart cataloage de la hypermarketuri?cu cat se plateste treaba asta?e stresant,te streseaza cineva?

ce alte idei pt job-uri imi mai dati?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!am 15 ani si vreau sa ma angajez la vara.Ce parerea aveti sa merg la kfc?cu cat se plateste?sterge seful pe jos cu anagajatii?

dar sa merg sa impart cataloage de la hypermarketuri?cu cat se plateste treaba asta?e stresant,te streseaza cineva?

ce alte idei pt job-uri imi mai dati?

 

 

buna, daca te gandesti sa te angajezi eu zic mai bine la mec decat la kfc pentru ca stiu sigur ca sut sanse reale de promovare in timp si se plateste si ok.La impartit pliante este foarte stresant si se plateste cam cu 600 ron din cate stiu eu.Mai sunt totusi cateva luni pana la vara si poti sa te interesezi.Mult success

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara!am 15 ani si vreau sa ma angajez la vara ... la kfc? sau ...

 

Care-i varsta de angajare in ROmania la KFC daca n-ai 18 ani??? cred ca n-o sa-ti placa nici o munca!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu varsta legala pentru angajare este 16 ani. Poate ii va implini pana la vara.:)

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cate stiu varsta legala pentru angajare este 16 ani. Poate ii va implini pana la vara.:)

 

Daca nici asta nu stie tanarul ca NU 18 ci 16 ani este varsta de angajare, va avea o cale lunga de acomodare la locul de munca. Doar sa nu drop-out din scoala in favoarea jobului de vara ca nu se merita. Multi sint confuzi cand li se ofera o marire de salar si un titlu de ajutor de stiu eu ce ca sint incurajati ca vor fi mari sefi dupa un timp.

De multe ori nu se va intimpla asa si nici scoala/liceul macar nu e terminat si de aici si alte dezastre urmeaza. Munca de vara este o experienta buna pentru viata insa trebuie sa ai o calificare ca sa intri pe campul muncii de bun!!! Concurenta este foarte mare si pregatirea niciodata deajuns pentru cerintele pietii de munca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×