Sari la conținut
Forum Roportal
Equilibrium Girl

Ce salariu aveti?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pana aci:

Amicu 1000 euro

Echilibrata 1700 lei

Si 7 pagini de offtopic..... mama care m-ai facut sa n-am noroc sa fiu moderator cray.gif

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este chiar amuzant.

Cand ti se pun tie intrebari personale zici ca nu esti obligata sa le raspunzi.

Cand pui tu intrebari si nu primesti lumea se eschiveaza.

Asa e lumea.

Pai eu sunt singura care mi-am zis salariul....deci unde ma eschivez? la topic nu m-am eschivat deloc, daca pe cineva intereseaza mai detaliat ce fac poate sa-mi dea pm, nu ma supar....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca fapt divers... sa fiu si eu de folos pe topic... in vanzari n-am auzit nici un caz macar in care sa fie salariile transparente. Din potriva. FIECARE angajat isi negciaza salariul cu sefii in momentul angajarii dar si pe parcurs. Asa ca pe pozitii similare oamenii sunt platiti diferit, depinde de foarte multe...

Sa ma contrazica unu cu 10 ani de vanzari. Restu` sa invete.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca fapt divers... sa fiu si eu de folos pe topic... in vanzari n-am auzit nici un caz macar in care sa fie salariile transparente. Din potriva. FIECARE angajat isi negciaza salariul cu sefii in momentul angajarii dar si pe parcurs. Asa ca pe pozitii similare oamenii sunt platiti diferit, depinde de foarte multe...

Sa ma contrazica unu cu 10 ani de vanzari. Restu` sa invete.

Depinde....si transparenta are o logica: angajatii cu rezultate mai slabe se simt ambitionati de cei cu rezultate mai bune vazand ce salariu au luat intr-o anumita luna (asa cred eu ca gandesc sefii nostri).

Nu e nimic de negociat la noi, exista o parte fixa a salariului pe care o stim cu totii evident si cealalta parte comision in functie de vanzari pe care-l stim iarasi cu totii.

Partea fixa nu se negociaza, o accepti sau nu semnezi contractul de la inceput...iar comisionul nu poate fi decat egal pentru toti fiind vorba de aceleasi produse, aceleasi conditii etc(variaza insa multiplul de comision in functie de vanzari).

Editat de Equilibrium Girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot sa fac si 2-3 pe zi,asta cand am comenzi prea multe.Dar depinde si de complexitate.Si mai depinde foarte foarte mult de chef :o:

Saptamana asta nu am facut niciunul,sunt in concediu medical de lene :)

concediu medical de lene :rot:

E greu cand munca ta depinde de comenzile altora...asta ziceam la inceputul topicului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×