Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Cum stati cu igiena personala ?

Postări Recomandate

Alimente care influențează mirosul corpului.  Pe listă apar și băuturi ...

 

*Ati uiutat si de CONDIMENTELE pe care le folosim des si mult, nu numai in Europa.   Cei din India au si in transpiratie Turmeric, pana si

peretii de afara al magazinelor care vand varsat praful galben, miroase de departe, ca si hainele lor si corpul si in casa totul.

Se foloseste in stil mare in toata Asia, ca si in tarile Arabe, in Afrika, dar si in State, de la Turcia in toate directiile, de aceea mie nu-mi

place mancarea turceasca sau dulciurile din brutarii ca toate contin turmeric, ca si fostele State al Rusiei, le vad la TV la gatit.  

Ca de la carnuri sa fie prea mare diferenta, nu cred, poate de la cei care mananca chestii din oceane pe langa pesti, de la varza si usturoi

mai mult gaze avem daca nu folosim si un pic de Chimion Dulce la preparatele respective.   

Gasesc normal ca sintem ce mancam!!!  Transpiram ce am mancat, dar dupa tot ce am mancat in Europa, n-am avut mirosuri speciale.

La fel mananc si in State pe langa acea gama larga de specialitati reclamate, nici Pizza nu mai este comestibila!!!  Esta doar o scoarta.

Mananc Ginger crud zilnic, il pun si in ceai dar folosesc intens si Cardamom care e foarte parfumat, precis din cauza asta n-am miros

specific care sa darame pe cel de langa mine la rand in alimentara la iesire!!!   Folosesc si Scortisoara, dar mai rar.* 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×